دوشنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۰۳

رئیسی: شما مردم را بی‌عقل فرض کرده‌اید؟

Share/Save/Bookmark
کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری گفت: چون برنامه‌ پنج ساله را برای اولین بار در تاریخ کشور، رئیس مجلس به جای دولت ابلاغ کرد. معلوم است که تصمیمی برای اجرای برنامه ندارید.
کد مطلب: 40575
اطلاعات روز# کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری گفت: چون برنامه‌ پنج ساله را برای اولین بار در تاریخ کشور، رئیس مجلس به جای دولت ابلاغ کرد. معلوم است که تصمیمی برای اجرای برنامه ندارید.
 
حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری که در جمع مردم یاسوج سخن می‌گفت با تقدیر از استقبال باشکوه مردم استان کهکیلویه و بویر احمد، تصریح کرد: مردم کهیلویه و بویراحمد مردان و زنان غیور و با بصیرتی هستند که سهم قابل توجهی در امنیت ایران دارند.
 
وی با بیان اینکه، استان کهیلویه و بویراحمد استان ثروتمندی است و ذخایر ارزشمند این استان شرایط آنرا خاص کرده است، گفت: امروز در استان کهیلویه و بویراحمد می‌توان کشاورزی و گیاهان دارويی را توسعه داد. جنگل‌هایی که در این استان و اطرافش است و درختان ارزشمند بلوط بخشی از ثروت عظیم کشور است.
 
این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری، با طرح این سوال که چرا با وجود چنین ذخایر و سرمایه انسانی کارآمد، استان کهیلویه و بویراحمد با چنین میزانی از بیکاری مواجه است، خاطرنشان کرد: در این استان با وجود نیروهای تحصیل کرده کارآمد، زنان و مردان فرهیخته، میزان بیکاری همه دلسوزان را نگران کرده است.
 
حجت الاسلام رئیسی با بیان اینکه دولت باید اقتصاد دریا و اقتصاد جنگل را جدی بگیرد، افزود: آیا حق مردم ما این است که با چنین ذخایری، تعداد افراد تحت تکفل کمیته امداد و بهزیستی رشد داشته باشد؟ آیا حق است که کارخانه و کارگاه‌ها طبق گفته خود دولتی‌ها، نیمی از ظرفیت توان صنعتی تعطیل شود؟
 
وی با اشاره به وضعیت 11 میلیون جوان آماده ازدواج، گفت: دختران می‌گویند ما همسری می‌خواهیم که شاغل باشد؛ سوال من از دولتی‌ها این است آیا با ثروت‌های عظیمی که در کشور وجود دارد چنین وضعیتی شایسته جوانان این کشور است؟
 
این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری بر ضرورت فراهم شدن شغل میلیونی سالانه برای جوانان، افزود: آقایان می‌گویند نمی‌شود در حالی که قانون دولت مکلف کرده که شغل میلیونی ایجاد کند. شما می‌گویید نمی‌شود چون برنامه‌ پنج ساله را برای اولین بار در تاريخ کشور، رئیس مجلس به جای دولت ابلاغ کرد. معلوم است که تصمیمی برای اجرای برنامه ندارید.
 
حجت الاسلام رئیسی افزود: اگر قرار نیست مشکلات مردم را حل کنید و زمینه اشتغال جوان را فراهم کنید چرا خودتان را در معرض رای مردم قرار داده‌اید؟
 
این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به تعطیلی 17 هزار کارگاه در کشور، گفت: از مسئولان کارگاه سوال می‌کنیم چرا که کارگاه‌های شما تعطیل شده می‌گویند نقدینگی نداریم. خب این نقدینگی کشور کجاست و چرا صرف تولید نمی‌شود؟
 
وی درباره یارانه ها نیز تاکید کرد: ما اعلام کردیم یارانه دهک‌های پایین را سه برابر خواهیم کرد، گفتند منابعش کجاست؟ مر قانون هدفمندی یارانه‌ها این نبود که پول یارانه بین مردم تقسیم شود تا عدالت اجتماعی محقق شود. سوال من این است در این چند روز انتخابات چه اتفاقی افتاد گفتند مستمری تامین اجتماعی را بیشتر کردند؟ خودتان یارانه مردم قطع کردید حالا پیامک زدید به مردم که بیایید یارانه بگیرید چون وقت انتخابات است خب شما این منابع را از کجا تامین کردید؟
 
حجت الاسلام رئیسی تصریح کرد: شما مردم را بی عقل فرض کرده‌اید؟ شما که می‌گفتید پول در کشور نیست چرا در این ایام انتخابات اینقدر افزایش پرداختی دارید؟ نگویید که مردم را با اتوبوس می‌آوردند مردم ما عاقل هستند به عقل مردم توهین نکنید.
 
این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری در ادامه با بیان اینکه، وعده‌های انتخاباتی ما بر اساس برنامه است، گفت: مردم برنامه ما را مطالعه کنند و نظر و نقدی هم داشتند روی چشم ماست. خدا می‌داند کشور ما هیچ چیز جز مدیریت قوی اجرایی کم ندارد.
 
وی در واکنش به شعارهای مردم یاسوج که می گفتند، "شعار هر ایرانی- خداحافظ روحای و آخر هفته، روحانی رفته"، گفت: خدا شما را حفظ کند. چرا ما به این روز افتادیم؟ اساس از اینجا شروع شد که دولت در سخنان و در عمل تصورش این بوده و هست که گره اقتصاد و مردم در دست بیگانگان است.
 
حجت الاسلام رئیسی با بیان اینکه دولت انقلابی فراگیر می‌تواند چک نقد نشده برجام را نقد کرده و از حقوق مردم دفاع کند، افزود: آقایان عملکرد ندارند و می‌گویند مردم اینها می‌خواهند دیوار بشکند. ما دیواری بلند بین مردم و چپاولگران ایجاد خواهیم کرد.
 
این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری افزود: مردم از دزد، دزد گفتن خسته شده‌اند و تا زمانی که افراد مفسد شناسایی و تحویل دادگاه نشود، راضی نمی‌شود. شخص رئیس دولت باید اولین شخص در مقابله با فساد باشد و همه دولت، وزرا و استانداران باید روحیه ضدفساد داشته باشند.
 
وی ادامه داد: آقایان می‌گویند ما می‌خواهیم به عقب برگردیم. نه بازگشت به گذشته و تحمل وضع موجود ما دنبال تغییر به نفع مردم هستیم.
 
حجت الاسلام رئیسی در ادامه تصریح کرد: مردم ما با کم می‌سازند اما با تبعیض هرگز. آقایان محترم و خانم‌های گرامی ما در برنامه دولت کار و کرامت برای هر اقلیم به طور جداگانه برنامه داریم. باید استان کهیلویه و بویر احمد با همه ظرفیت‌های دارد باید در خدمت مردم باشد تا مشکلات این استان رفع شود.
 
این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: شما تهمت می‌زنید و نسبت‌های ناروا می‌دهید اما استاد من آقای شهید بهشتی است که با همه توهین‌ها میدان را خالی نکرد.
 
وی عنوان کرد: به لطف خدا و به برکت امام رضا مشکلات کشور قابل حل است. شما می‌گویید نمی‌شود اما ما می‌گویم هم می‌دانیم، هم می‌خواهیم وهم می‌توانیم. ما بارها اعلام کردیم و باز هم اعلام می‌کنم من رقیب دولت نیستم و رقیب این دولت عملکرد 4 ساله اوست.من رقیب فساد اداری، بیکاری و تبعیض هستم.
 

 
کلمات کليدی: رئیسی، مردم
 


 
گرامیداشت رحلت امام خمینی(ره) از سوی شورای خلیفه‌گری ارامنه
مراسم گرامیداشت سالگرد رحلت امام خمینی (ره) از سوی شورای خلیفه‌گری ارامنه روز جمعه سوم خرداد در کلیسای سرکیس مقدس ...
تصاویر/ مترو سواری رییس جمهور در مشهد
خطوط قطار شهری مشهد با حضور رییس جمهور افتتاح شد.
تصاویر/ صعود نساجی مازندران به لیگ برتر
تیم فوتبال نساجی موفق شد با برتری ۶ بر صفر برابر راه آهن به لیگ برتر صعود کند. در جدال خونه به خونه و نساجی، این ...
تصاویر/ دیدار روحانی با اعضای تیم ملی والیبال نشسته
اعضای تیم ملی والیبال نشسته ایران پس از قهرمانی در رقابت های جهانی تبریز با حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس جمهوری ...
اولین تصاویر از محل شهادت ۷ ایرانی در فرودگاه «تی۴»
تصاویر اولیه از محل حمله موشکی روز گذشته به فرودگاه تی۴ که منجر به شهادت ۷ نفر از شهروندان کشورمان شد، منتشر شد....
دهان مردم را نبستند،خرد کرده اند/هر کس غیر از آقا وحید حرف مردم را میزد لهش می کردند!
باید از او پرسید سردار وحید در کرمانشاه چه میزان ی تدبیری و بی کفایتی از دولتمردان دیده است که حاضر می شود خود ...
صوت/ آخرین وصیت شهید حججی به همسرش  
آخرین وصیت‌های شهید مدافع حرم محسن حججی در سوریه به همسرش و علی کوچولو پسر نازنینش را می‌شنوید.
صوت/ بیانات رهبر انقلاب درباره انتخابات 96  
بیانات امروز رهبر معظم انقلاب درباره انتخابات 96 منتشر شد.
صوت/ مداحی محمود کریمی محرم 95  
فایلهای صوتی شب اول محرم الحرام سال1438 هیئت رایة العباس چیذر بانوای حاج محمو د کریمی اماده دریافت است.
تیم ملی والیبال نشسته ایران قهرمان پارالمپیک شد
تیم ملی والیبال نشسته ایران با پیروزی مقابل بوسنی قهرمان رقابت های پارالمپیک ریو شد.