يکشنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۴۸
نظر امام امت و رهبر معظم انقلاب:

مخالفان حقیقی نظام اسلامی چه کسانی هستند؟

Share/Save/Bookmark
امام امت و رهبر معظم در صورت تعارض هرگز این نظریات را برکتاب و سنت مقدم نداشتهاند بلکه مؤکدا فرمودهاند که حفظ مبانی اصیل اسلام مبتنی بر تقویت مباحث کلامی است و تصریح نمودهاند که:
کد مطلب: 41
 

اطلاعات/بدون شک دفاع از نظریه جبر و یکی بودن خدا و شمر و موسی و فرعون و یزید و آمریکا و اسرائیل و انگلیس نظریهای شیطانی و فراماسونی و دسیسهای خطرناک بر علیه نظام اسلامی و مصالح امت میباشد چه اینکه بدیهی است با ترویج این نظریات دیگر جهاد و دفاع و مبارزه با کفر و طاغوت و امر به معروف و نهی از منکر هرگز جایی نخواهد داشت.

امام امت و رهبر معظم در صورت تعارض هرگز این نظریات را برکتاب و سنت مقدم نداشتهاند بلکه مؤکدا فرمودهاند که حفظ مبانی اصیل اسلام مبتنی بر تقویت مباحث کلامی است و تصریح نمودهاند که:

در حوزه‌هاى ما، کلام منسوخ است… این، حقیقتاً فاجعه است.

از این بالاتر و تلخ‌تر، فراموش شدن کلام است. حوزه‌ی اسلام و حوزه‌ی علمیه اهل بیت، در درجه اول، حوزه کلام و بعد حوزه‌ی فقه بود و بزرگان فقهاى ما، جزء متکلمان بودند. شما نگاه کنید، در حوزه‌هاى ما، کلام منسوخ است در حالى که امروز بیش‌ترین تهاجم از سمت مباحث کلامى است.

(دیدار با جمعى از نخبگان حوزه‌ علمیه‌ قم ـ  ۱۳/۹/۱۳۷۴)

و شناخت اندیشه های فلسفی و عرفانی را با تمام اهمیتی که دارد تنها برای افرادی معدود که با خواندن فلسفه احتمال گمراهی آنها داده نمیشود آن هم به طور اجتهادی و همراه با نقد و بررسی و تشکیل کرسیهای نظریه پردازی در محدوده اسلام جایز دانسته اند. اما گروهی در پشت پرده و نقاب تحریف شخصیت امام و رهبر معظم به اهداف شوم خود ادامه دادند و اهل نقد و اجتهاد در عقاید را به تکفیر علما! متهم نمودند تا جایی که رهبر معظم تاکید داشتند که:

حیف نیست که حوزه اسلام و این دین منطقى و مستدل را متهم کنند که استدلالى نیست و شما اهل دعوا هستید؟! یک دروغ هم رویش بگذارند و بگویند شما اهل تکفیرید. ما چه کسى را تکفیر کردیم؟ چه قدر کافر هستند که ما تکفیرش هم نکردیم؟ امروز حوزه کسى را تکفیر نمی‌کند.

آری بدیهی است که تکفیر عقیده، و نقد آرای علمی و نظریات علما هرگز تکفیر اشخاص نیست. اما اینک باز هم مدافعان شمر و یزید و امریکا و اسرائیل خود را به نفهمی زده و ایشان و شیخ مفید و طوسی و علامه حلی و عموم مراجع معظم مدافع عقاید و مبانی توحید و ولایت و حقایق اسلامی و قرآن و برهان و سنت را بر نظریات جبر و یکی بودن خدا وشیطان ترجیح میدهند به گروههای خاص نسبت دادند تا در این میان خدا و شیطان و شمر و فرعون و امریکا و اسرائیل یکی باشند و راه رسیدن به اهداف شیطان و شیطان پرستان باز و هموار بماند.

تکلیف منافقان روشن است اما اگر کسانی هستند که نادانسته آب به آسیاب دشمن میریزند از پشت پرده درآمده و خود را به مراکز مسؤول بیدار و آگاه معرفی نمایند تا به نحو حضوری توجیه شوند و نادانسته به نفع دشمنان مصالح اسلام و نظام اسلامی قدم برندارند.

نظرمقام معظم رهبری درباره شرکت در جلسات ترویج جبر،وحدت وجودخالق ومخلوق،رسیدن به مقام ذات الهی و…

باسمه تعالی .مدتی است در برخی از شهرها فرزندان ما در جلساتی شرکت می‌کنند که مبانی درس‌های آن‌ها مطالبی است که در ذیل می‌آید. برخی از عالمان شهر شرکت در مجالس ایشان را جایز ندانسته و می‌گویند که مطالب مورد اشاره خلاف مبانی و عقاید و ضروریات دین می‌باشد. لطفا بیان فرمایید که شرکت در این جلسات جایز است یا خیر؟ مطالب مورد اشاره از این قرار است:

(وجود حق متعال متن وجود جمادات و نباتات و حیوانات و انسانها است، یعنی ما دو وجود نداریم، بلکه هر چه هست یک وجود است که در قوالب و اندازه‌های گوناگون ظهور کرده است، نه این که وجود زمین غیر از وجود آسمان، و وجود آسمان غیر از وجود حق متعال بوده باشد).

(از آنجا که حقایق هستی بی منتها است پس فهم حقایق اشیا نیز بی منتها بوده و همچنان ادامه دارد. یا نباید الف را به زبان آورد همچون سوفسطی‌ها که اصلا قائل به موجود بودن خود نیستند، و یا این که به محض اقرار نمودن بدان باید آن را ادامه داد. و چه راحت است که از همان ابتدا سوفسطی بشویم و بگوییم اصلا الفی نداریم. و چه عجیب است که بالاخره همه ما در این مسیر باید سوفسطی شویم و بگوییم نه ما هستیم و نه دیگران هستند. فقط خداست و خدا. حرف اول و آخر خدا است، و خدا است دارد خدایی می‌‌کند. از آن به بعد دیگر انسان هیچ نگرانی ندارد و راحت می شود).

(نه تنها نمی‌خواهیم از معلول به علت برسیم بلکه قصد نداریم از علت به معلول هم راه یابیم به دلیل این که ما اصلا معتقد به علت و معلول جدا نیستیم).

(مراد ما از وحدت وجود، عینیت وجود زمین و وجود آسمان با وجود حق متعال است).

(فیلسوف و عارف هر دو قائل به وحدت وجود هستند… تمام انبیاء و ائمه و همه حجج و رسولان الهی فیلسوفند و اینان فلاسفه اصلی‌اند).

(انسان قابلیت رسیدن تا مقام ذات را دارد، و چون می‌بیند که نمی‌تواند آن ذات را پایین بیاورد و ذات را خودش کند لذا خودش بالا می‌رود و او می‌شود).

(جنات درجات دارد تا آن جا که می فرماید “وادخلی جنتی”، که این جنت، جنت ذات است).

مدارک مطالب فوق به ترتیب: ۱ تا ۶: شرح نهایه الحکمه، داوود صمدی آملی، صفحات: ۱۲۴؛ ۱۵؛ ۱۱۰ ـ ۱۱۱؛ ۱۱۵؛ ۴۷؛ ۸۶٫ ۷) آداب سالک الی الله، داوود صمدی آملی،79
مرجع : برهان نیوز
کلمات کليدی: حکومت اسلامی-مخالفان-امام امت-رهبرمعظم انقلاب