شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۰

سازنده «ساختمان مرکزی بانک سرمایه» زیر تیغ تحقیق و تفحص/ «شرکت ساختمانی معلم» متعلق به کیست؟

Share/Save/Bookmark
رئیس هیئت تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان درحالی از بررسی شرکت‌هایی در حوزه آموزش، اقتصاد و شرکت ساختمانی معلم خبر می‌دهد که پیشتر سخنگوی این هیئت از گستردگی ابعاد فساد و تخلفات بانک سرمایه خبر داده بود.
کد مطلب: 42193
 
اطلاعات روز# رئیس هیئت تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان درحالی از بررسی شرکت‌هایی در حوزه آموزش، اقتصاد و شرکت ساختمانی معلم خبر می‌دهد که پیشتر سخنگوی این هیئت از گستردگی ابعاد فساد و تخلفات بانک سرمایه خبر داده بود.

جبار کوچکی‌نژاد درباره بررسی برخی حساب‌ها در بانک سرمایه گفت: درجریان کار تحقیق و تفحص گاهی با پرونده‌هایی مواجه می‌شویم که نیاز است حساب برخی افراد را بررسی کنیم و درصورت لزوم با هماهنگی‌ای که با دادستانی داریم نسبت به برخی پرونده‌ها ورود کنیم.
 
وی درباره آخرین اقدامات انجام شده درباره تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان گفت: فعلا کارشناسان در حوزه‌های مختلف وابسته به این صندوق از جمله در شرکت‌های وابسته در حال تحقیق و بررسی هستند و با توجه به اینکه مجلس تعطیل است فعلا منتظر بررسی‌های مجدد هستیم تا بتوانیم اعلام نظر داشته باشیم.
 
کوچکی‌نژاد درباره تمدید سه ماهه زمان تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان نیز گفت: با توجه به اینکه کار ما در تحقیقات به اتمام نرسیده بود از هیئت رئیسه یک زمان شش ماهه درخواست کردیم، اما فعلا با سه ماه آن موافقت کردند و باید ببینیم در این زمان کار چطور پیش می‌رود.
 
رئیس هیئت تحقیق‌ و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان تاکید کرد: تمدید مدت سه ماهه برای تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان بیشتر بخاطر بررسی شرکت‌هایی در حوزه آموزش، اقتصاد و شرکت ساختمانی معلم بود چرا که کار بررسی کارشناسان در آنجا به اتمام نرسیده است.
 
شرکت ساختمانی معلم
به گزارش خبرگزاری میزان در وبگاه متعلق به شرکت ساختمانی معلم و در بخش معرفی این شرکت آمده است: شركت ساختماني معلم در سال 1371 با سرمايه اولیه پنج ميليون ريال تأسيس و در سال 1375 به مؤسسه صندوق ذخيره فرهنگيان ملحق گردید. متأثر از حركت رو به رشد شركت، پس از دو بار افزايش سرمايه در سال هاي 1382 و 1389، نهايتاً در سال 1392 سرمايه شركت به 5000 ميليارد ريال افزايش یافت. اين شركت كانون فعاليت‌های اقتصادي خود را بر سرمايه­ گذاري در بخش ساخت و ساز و توليد انواع  ساختمان با كاربري­ هاي مختلف متمركز نموده است و در چارچوب برنامه­ هاي استراتژيك خود، اجراي پروژه­ هاي خاص ساختماني در مقياس بزرگ و با آخرین تكنولوژي روز مهندسي را سرلوحه فعالیت های خود قرار داده است...
 
 موضوع فعالیت
الف) طرح و مشاوره و اجراي پروژه‌هاي ساختماني و عمراني و احداث شهرك، تهيه و توليد مصالح ساختماني به منظور اجراي موضوع شركت، انجام امور بازرگاني مربوط به واردات و صادرات كليه قطعات، ماشين‌آلات و تجهيزات، احداث شهرك ها و ساخت‌‌وساز واحدهاي استيجاري و عقد قرارداد نمايندگي داخلي و خارجي در اين خصوص و ايجاد شعب در داخل و يا خارج از كشور، مي‌باشد.
 
ب) همچنین بر اساس مفاد ماده ی فوق اساسنامه شرکت می تواند طبق مقررات به هر نوع عملیات و فعالیت (از جمله تاسیس شرکت های فرعی، خریداری و تملک سهام شرکتهای دیگر با حق فروش و انتقال آنها) که برای توسعه و پیشرفت موضوع شرکت ضروری و مفید باشد مبادرت نماید.
 
سرمایه و ترکیب سهامداران
سرمایه ی شرکت ساختمانی معلم به مبلغ 5000،000،000،000 ریال، منقسم به 5 میلیارد سهم هزار ریالی می باشد که در این میان موسسه ی صندوق ذخیره ی فرهنگیان با 499،900،000 سهم، سهامدار عمده و شرکت های سرمایه گذاری فرهنگیان، لیزینگ فرهنگیان، پتروفرهنگ و خدمات شرف اطمینان هر یک با 25،000 سهم سایر سهام شرکت را در اختیار دارند.
 
هیأت مدیره
هیأت مدیره شرکت طبق ماده‌ی 15 اساسنامه متشکل از پنج عضو می‌باشد كه از طرف مجمع عمومی شركت انتخاب مي‌شوند. مدت مأموریت هیأت مدیره شركت در هر دوره دو سال است و درصورت انقضاء مدت تصدی اعضاء هيئت مدیره تا زمان انتخاب اعضای جدید، اعضای سابق كماكان مسئول اداره امور شركت خواهند بود. هیأت مدیره یک نفر شخص حقیقی را به عنوان مدیرعامل انتخاب و حدود اختیارات و مدت تصدی وی را تعیین می‌کند. هیئت مدیره مي‌تواند قسمتی از اختیارات مشروحه خود در اساسنامه را به مدیرعامل تفویض کند. اعضای فعلی هیئت مدیره شرکت ساختمانی معلم عبارتند از:
 
·    جناب آقاي مهندس محمود تدین به نمایندگی از طرف شرکت پتروفرهنگ به سمت رئيس هيأت مديره
·    جناب آقاي مهندس هاشم رازفر به نمایندگی از طرف شرکت لیزینگ فرهنگیان به سمت نایب رئيس هيأت مديره  
·    جناب آقاي مهندس غلامرضا شیخ به نمایندگی از طرف شرکت خدمات بیمه ای شرف اطمینان به سمت عضو هیأت­ مديره و مديرعامل
·    جناب آقاي مهندس ایرج معزی به نمایندگی از طرف موسسه صندق ذخیره فرهنگیان به سمت عضو هيأت مديره
·    جناب آقاي مهندس پرویز صفائی به نمایندگی از طرف شرکت سرمایه گذاری فرهنگیان به سمت عضو هيأت مديره
 
ماموریت و اهداف شرکت ساختمانی معلم:
ماموریت شرکت ساختمانی معلم عبارتند از مدیریت، طراحی، سرمایه گذاری و اجرای پروژه های ساختمانی  از طریق سرمایه گذاری مستقیم و غیرمستقیم...
 
شرکت ساختمانی معلم در گذشته:
عملکرد گذشته این شرکت نشان دهنده طرح و اجرای نزدیک به هفتصد هزار مترمربع انواع ساختمان­ ها با کاربری متنوع تجاری، اداری و مسکونی بوده است. پروژه­ های کوچک و بزرگی که برخی از آن­ها مختص فرهنگیان بوده و در مقاطعی براساس نیاز آنان ساخته و تحویل گردیده است. در این پروژه ها حدود 1000 واحد به فرهنگیان واگذار شده است. علاوه بر این پروژه های مسکونی و تجاری – اداری های متنوعی توسط شرکت ساخته شده است. پروژه مسکونی ایران زمین، پروژه تجاری- اداری نگین قلهک، پروژه مسکونی نور، پروژه های مسکونی سایت I و F سعادت آباد، ساختمان مرکزی بانک سرمایه، پروژه های مسکونی 42، 48 و 80 واحدی پردیس، 85 واحدی شهران، 45 واحدی نیاوران و تعدادی پروژه های متنوع دیگر در سابقه شرکت ساختمانی معلم قرار دارد.
 
شرکت ساختمانی معلم در حال و آینده:
در حال حاضر پروژه‌هاي بزرگ ساختماني با كاربري‌هاي متنوع توسط شركت ساختماني معلم درحال اجرا و برخی در دست اقدام است كه مساحتی قریب به 660 هزار مترمربع را شامل می‌شود. از جمله این پروژه‌ها در شهر تهران مي‌توان به پروژه­ هاي مسكوني نگین دیباجی، بوکان، گل نیاروان، جماران، پاسداران، جنت آباد و پروژه اداری البرز (خیابان نفت شمالی)، پروژه­هاي تجاری - اداری مگاپارس، میرداماد، سهند و دولّو را نام برد. پروژه های شرکت در دیگر شهرها شامل پروژه های مسکونی نگین بابلسر و یادمان اردبیل، پروژه تجاری-اداری مینو (میدان شهدای مشهد مقدس)و ميدان میوه و تره بار بندرعباس و همچنین ساماندهی خور ماهشهر در استان خوزستان می باشد. البته برخی از این پروژه ها مشارکتی می باشد و در قالب شرکت پروژه و یا مشارکت با دیگر شرکت های معتبر ساختمانی در حال اجرا می باشد.
 
شرکت های تابعه:
شرکت ساختمانی معلم برای پیشبرد امور مربوط به بازاریابی و فروش تولیدات پروژه های ساختمانی خود، شرکت پدیدآوران اطلس پارس را در زیرمجموعه خود دارد که 66 درصد سهام آن را در اختیار دارد. همچنین برای پیشبرد اجرای برخی پروژه های مشارکتی و به صورت پروژه محور به همراه شرکای خود نسبت به تاسیس شرکت پروژه اقدام نموده است که این شرکت ها عبارتند از:
شرکت طرح و توسعه آریا عمران پارس با محوریت پروژه بزرگ تجاری- اداری مگاپارس با 42/91درصد سهم
شرکت آرتا لطیف سبلان با محوریت پروژه مسکونی یادمان اردبیل با 30 درصد سهم
شرکت پارس گوهر بین الملل با محوریت پروژه احیا و ساماندهی خور ماهشهر با 49/99 درصد سهم
 
 تخلف گسترده بانک سرمایه
پیشتر اسدالله عباسی سخنگوی هیئت تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان درباره علت تمدید سه ماهه تحقیق و تفحص از این صندوق به خبرنگار خبرگزاری میزان گفته بود: با توجه به اینکه ابعاد فساد و تخلفات بانک سرمایه زیاد بوده و ما رسیدگی به موضوعات مرتبط با این بانک را از اردیبهشت ماه آغاز کرده بودیم، دیدیم که نیاز به تمدید این زمان داریم و مدت ۶ ماه را از هیئت رئیسه درخواست کردیم و هیئت رئیسه با تمدید سه ماهه موافقت کرد.
مرجع : میزان
کلمات کليدی: شرکت ساختمانی معلم، بانک سرمایه، تحقیق و تفحص
 


فیلم/ کنایه عادل فردوسی پور به افزایش عوارض خروج از کشور  

در نود درجه (۹۶/۰۹/۲۰) کنایه عادل فردوسی پور به افزایش عوارض خروج از کشور و قسمت‌های جذاب وقایع فوتبالی به صورت طنز ...

فیلم/ سوت بلبلی محسنی‌اژه‌ای در جمع دانشجویان  

حجت الاسلام محسنی اژه‌ای معاون اول قوه قضائیه در جمع دانشجویان دانشگاه شریف خاطره ای از سوت زدن خود تعریف کرد.

فیلم/ واکنش رضا رشیدپور به افزایش عوارض خروج از کشور  

واکنش رضا رشیدپور در برنامه حالا خورشيد شبکه سه سیما نسبت به افزایش عوارض خروج از کشور؛ همینطور پیش برود برای خروج ...

 
تصاویر/ تشکر مردم غزه از کره شمالی
تعدادی از جوانان ساکن نوار غزه با برگزاری تجمعی بر حمایت از قدس تأکید کردند، در این تجمع عکس‌های رئیس‌جمهور آمریکا ...
تصاویر/ دیدار وزیر خارجه انگلیس با صالحی
بوریس جانسون وزیر امور خارجه انگلستان با علی‌اکبر صالحی، رییس سازمان انرژی اتمی یکشنبه نوزدهم آذر ماه دیدار و ...
تصاویر/ دیدار وزرای خارجه انگلیس و ایران
بوریس جانسون وزیر خارجه انگلیس شنبه ۱۸ آذر با همتای خود محمدجواد ظریف در محل وزارت امور خارجه ایران دیدار وگفتگو ...
تصاویر/ ثلاث باباجانی ده روز پس از زلزله
تصاویری از روستای زلزله زده ثلاث باباجانی که بارش باران بر مشکلات آن‌ها افزود.
تصاویر/مراسم رها کردن زنان از ارواح شیطانی
گروهی از جادوگران در منطقه ای در نپال عامل بدبختی و گرفتاری‌های زنان را ارواح شر و شیطانی می‌دانند و با گرفتن ...
دهان مردم را نبستند،خرد کرده اند/هر کس غیر از آقا وحید حرف مردم را میزد لهش می کردند!
باید از او پرسید سردار وحید در کرمانشاه چه میزان ی تدبیری و بی کفایتی از دولتمردان دیده است که حاضر می شود خود ...
صوت/ آخرین وصیت شهید حججی به همسرش  
آخرین وصیت‌های شهید مدافع حرم محسن حججی در سوریه به همسرش و علی کوچولو پسر نازنینش را می‌شنوید.
صوت/ بیانات رهبر انقلاب درباره انتخابات 96  
بیانات امروز رهبر معظم انقلاب درباره انتخابات 96 منتشر شد.
صوت/ مداحی محمود کریمی محرم 95  
فایلهای صوتی شب اول محرم الحرام سال1438 هیئت رایة العباس چیذر بانوای حاج محمو د کریمی اماده دریافت است.
تیم ملی والیبال نشسته ایران قهرمان پارالمپیک شد
تیم ملی والیبال نشسته ایران با پیروزی مقابل بوسنی قهرمان رقابت های پارالمپیک ریو شد.