چهارشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۴۵

جزئیاتی جدید از دیدار روحانی با فرماندهان سپاه

Share/Save/Bookmark
رئیس‌جمهور گفتند که از سال 58 بسیجی هستم و هنوز هم کارت بسیجی خود را دارم.
کد مطلب: 44340
 
اطلاعات روز# رییس سازمان بسیج مستضعفین درباره دیدار اخیر فرماندهان سپاه با روحانی گفت: جلسه با رییس جمهوری در یک جو صمیمی و برادرانه برگزار شد،این همگرایی‌ها و انسجام‌ها خیلی مهم است.
 
سردار پاسدار غلامحسین غیب پرور روز چهارشنبه درحاشیه جلسه تکریم و معارفه تعدادی از معاونان و مسئولان سازمان بسیج مستضعفین از نشست مشترک فرماندهان سپاه با رییس جمهور و در رابطه با رویکرد جدید بسیج توضیحاتی ارائه داد.
 
اهم اظهارات رییس سازمان بسیج را به نقل از خبرگزاری‌ها در ادامه بخوانید؛
 
*نشست رییس جمهور با فرماندهان سپاه یک جلسه اعتراضی نبود؛ مجموعه سپاه، جناب آقای روحانی را رییس جمهوری قانونی کشور می داند و غیر از این هم نمی تواند باشد.
 
*ما حتما باید به دولت کمک کنیم، کما اینکه رییس جمهوری محترم نیز سپاه و بسیج را بعنوان یکی از مولفه های قدرت ملی باور داشته باشند که الحمد الله این باور بود.
 
*رییس جمهوری در انتهای جلسه به من گفتند که از سال 58 بسیجی هستم و هنوز هم کارت بسیجی خود را دارم.
 
*حتما هم همین است ما هم غیر این چیزی نمی خواهیم اصلا قرار نیست در نظام اسلامی که در راس آن ولی فقیه است خدای نکرده ما یک حرفهایی را بزنیم که برخلاف مصالح کشور باشد.
 
*رییس جمهوری محترم نیز علاقه مندی خود را به سپاه اعلام کردند و در مقابل سپاه هم این آمادگی را اعلام کرد و بنده هم در جلسه گفتم حداقل در 15 مصاحبه و سخنرانی من اعلام آمادگی برای کمک بسیج به دولت منتخب مردم کردم.
 
*{درباره نگاه جدید در بسیج} نیازمند دمیدن یک روح جدید به بسیج هستیم و برنامه های جدید و استفاده از عزیزانی که ایده و برنامه جدید دارند را در دستور کار داریم.
 
*بسیج در عرصه های مختلف از جمله در اقتصاد مقاومتی، تعلیم و تربیت آحاد بسیجیان در حال تلاش است، در گذشته زحمت زیادی کشیده شد و این بدان معنا نیست که در ادامه کار نباید برنامه جدیدی داشته باشیم.
 
*{درباره مسئولان جدید بسیج} دوستان جدیدی که امروز آمدند برادرانی بودند که با برنامه آمدند و چند ماهی مطالعه روی این تغییرات شده است،امید است با این تغییرات بتوانیم در عرصه دفاع از انقلاب یک نقش پررنگ تری داشته باشیم و با اجرای کارها و برنامه های جدید موفقیت بیشتری حاصل شود.
 
*حجم فعالیت زیاد شاید مهم نباشد اما اثر بخشی آن در متن جامعه و پیشبرد انقلاب اسلامی مهم است، تمام تلاش و نگاه ما بر اثر بخش بودن برنامه متمرکز می شود که با آمدن دوستان جدید خیلی به تحقق این برنامه ها امیدواریم.
 
*{درباره نقش قرارگاه جوادالائمه (ع)} این قرارگاه مربوط به موضوعات اجتماعی است بویژه موضوعات حاشیه نشینی که در این باره توافقاتی با وزارت کشور انجام گرفته است.
 
*اینکه در خصوص ساماندهی برخی از محلات کمک کنیم، برخی از این محلات معضلات اجتماعی خاصی دارند و برخی از آسیب های اجتماعی مانند مواد مخدر، مردم را به شدت آزرده می کند.
 
*کار بسیج هم کار فرهنگی و هم کار اقتصادی است، در موضوع مواد مخدر بطور مشخص در دو شهر فلاور جان و ملایر ورود پیدا کردیم که اگر در این دو شهر موفق شویم یک الگویی خواهد شد برای بقیه شهرهای کشور.
 
*در موضوع اردوهای جهادی این قرارگاه مسئولیت دارد، امسال حدود 10 هزار اردوی جهادی تعریف کردیم که در سال گذشته این تعداد 6 هزار اردو در سطح کشور بود ، باید برای این 10هزار اردوی جهادی برنامه ریزی شده و هدایت شوند و دیگر اینکه قضیه مهم امر به معروف و نهی از منکر هم در جایگاه برنامه ریزی های کلان این قرارگاه است.
 
*در اهداف قرارگاه حضرت جواد الائمه (ع) موضوعاتی همچون جلب مشارکت دستگاههای دولتی هست که اگر تعامل با دستگاهها نداشته باشیم کار پیش نخواهد رفت و دیگر اینکه گروههای مرجع مردمی داریم که در کار خود موفق هستند.
مرجع : ایسنا
کلمات کليدی: دیدار، روحانی،فرمانده سپاه