چهارشنبه ۱ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۳۳

سخنرانی ترامپ به آشوب کشیده شد/ درگیری شدید پلیس و مخالفان ترامپ+تصاویر

Share/Save/Bookmark
رئیس‌جمهور آمریکا که برای سخنرانی به شهر فینیکس ایالت آریزونا رفته مخالفان نژادپرستی در واکنش به اظهارات نژادپرستانه اخیر وی در محل سخنرانی تجمع کردند و شعار سر دادند.
کد مطلب: 45883
اطلاعات روز# رئیس‌جمهور آمریکا که برای سخنرانی به شهر فینیکس ایالت آریزونا رفته مخالفان نژادپرستی در واکنش به اظهارات نژادپرستانه اخیر وی در محل سخنرانی تجمع کردند و شعار سر دادند.
 
سخنرانی دونالد ترامپ در شهر فینیکس آریزونا به آشوب کشیده شد.
 
ترامپ
ترامپ
 
بنا به گزارش پایگاه «تلگراف» در پی حضور دونالد ترامپ در شهر فینیکس ایالت آریزنا هزاران تن از مخالفان نژادپرستی در بیرون از محل سخنرانی وی تظاهرات کردند که به سرعت به درگیری شدید نیروهای پلیس و مخالفان تبدیل شد.
ترامپ
ترامپ
معترضان در حالی‌که پارچه‌نوشته‌ها و پلاکاردهایی با نوشته‌هایی علیه دونالد ترامپ حمل می‌کردند علیه سیاستهای رئیس‌جمهور آمریکا شعار سر می‌دادند.
نیروهای پلیس برای برخورد با معترضان از گاز اشک‌آور، نارنجکهای دودزا استفاده می‌کند و معترضان نیز به سمت پلیس اشیاء مختلف پرتاب می‌کنند.
ترامپ در آریزونا
 «جاناتان هوارد» سخنگوی پلیس شهر فینیکس در گفتتگو با رویترز گفت: مردم به سمت نیروهای پلیس سنگ و بطری پرتاب می‌کنند.
وی همچنین افزود که پلیس برای متفرق‌کردن مردم و پایان‌دادن به خشونت‌ها از گاز اشک‌آور و اسپری استفاده می‌کند.
آشوب در آمریکا
دونالد ترامپ هفته گذشته در واکنش به درگیری هواداران نژادپرستی و گروه‌های فاشیستی با مخالفان نژادپرستی در شهر شارلوتسویل بدون اشاره مستقیم به خشونت گروه‌های نژادپرستی هر دو طرف ماجرا را به یک‌ اندازه مقصر اعلام کرد؛ این اظهار نظر رئیس‌جمهور آمریکا موجب خشم و واکنش شدید مخالفان نژادپرستی در آمریکا شد.
آشوب در آمریکا
پس از واکنشهای خشم‌آلود مخالفان نژادپرستی دونالد ترامپ مدعی شد که رسانه‌های «دورغ‌پرداز» سخنانش را تحریف کرده‌اند در حالی‌که او خشونت هواداران نژادپرستی در شارلوتسویل که منجر به کشته و زخمی‌شدن 20 نفر شد محکوم کرده‌است.
مرجع : میزان
کلمات کليدی: سخنرانی،ترامپ،آشوب