​واکنش یک فرزند شهید به سخنان نسنجیده وزیر بهداشت در تحقیر جامعه ایثارگری

شهیدخبر , 16 مهر 1396 ساعت 22:56

فرزند شهید توکلی با ارسال یادداشتی به شهید خبر به سخنان وزیر بهداشت ودرمان در خصوص نحوه سهمیه های دانشگاه ها برای خانواوه های شهدا واکنش نشان داد، متن نامه ارسالی بدین شرح است.


به گزارش اطلاعات روز# به نقل از شهید خبر؛ فرزند شهید توکلی با ارسال یادداشتی به شهید خبر به سخنان وزیر بهداشت ودرمان در خصوص نحوه سهمیه های دانشگاه ها برای خانواوه های شهدا واکنش نشان داد، متن نامه ارسالی بدین شرح است.

نمایندگان محترم مردم آزاده ایران در مجلس شورای اسلامی

رئیس جمهور محترم ایران اسلامی

رئیس محترم قوه قضاییه

با سلام و صلوات بر محمد و آل محمد، و عرض تسلیت ماه عزای حسینی همچنین آرزوی سلامتی و توفیق خدمت بیشتر برای شما سروران معزز، از آنجا که در ماه محرم با انبوه مصادیق تذکر، خطابه و روشنگری در حفظ حق الناس و بصیرت در شناخت جبهه دشمن از دوست، باخبر شدیم وزیر محترم بهداشت جناب آقای دکتر قاضی زاده هاشمی، کسی که قسم یاد کرده است که در تلاش برای حفظ سلامت جامعه از هیچ کوششی دریغ ننماید اظهار نظری در خصوص جامعه ایثارگران که خود نیز یکی از آنان است نموده است فارغ از اینکه نظر اون صحیح است یا خیر 

بر آن شدم  که از دیدگاه تخصصی خط مشی های سلامت از شما مسئولین بلند پایه و محترم کشور بخواهم تا از قول جامعه ایثارگر چند مساله را به این وزیر محترم بفرمایید تا چنانچه در اثر فعالیتهای روزمره برخی وظایف وزارت بهداشت را فراموش کرده اند فرصتی پیش آید تا وظایفشان را به یاد آورند.

در روایتی از امام صادق(علیه‌السلام) وارد شده است که هر کس بخواهد مشمول رحمت خداوند گردد و وارد بهشت شود... باید نسبت به یتیمان دلسوز و مهربان باشد.

در قرآن کریم نیز ایات متعدی به حفظ و تکریم یتیمان اختصاص داده شده است براستی چرا؟

در هر جامعه گروهی از کودکان هستند که والدین خود را بر اثر عواملی از دست داده اند و بسیار آسیب پذیر شده اند بحث درباره یتیمان فقط مربوط به مسئله معاش و مادیات نیست هر چند که نبود آن ها نیز بسیار سخت است، اما آن چه که از خوراک و پوشاک مهم­تر است،  بحث تربیت، محبت و مورد توجه واقع شدن است؛ چرا که انسان موجودی لطیف و تشنه محبت، به ویژه در دوران کودکی است، حال اگر چنین افرادی محبت نبینند و بدون عشق بزرگ شوند، هیچ تضمینی برای داشتن زندگی سالم برای آنها وجود ندارد و چه بسا ممکن است دچار بحران­های شخصیتی و اجتماعی شوند.

مستحضر هستید جامعه ایثارگری به عنوان نماد استقامت همواره خاری در چشم دشمنان ایران و نظام بوده است و هر کسی کینه ای نسبت به انقلاب و نظام و میهنمان ایران داشته است سعی نموده است با رفتارها، کارشکنی ها و زخم زبانها به جامعه ایثارگری ، آب سردی بر داغ دل خود بریزد؛ چه کسی است که نداند پدران شهید ما اگر بالای سر ما حضور داشتند با آن شجاعت و توان اجرایی و گذشت و فداکاری  که داشتند حتما فضای بهتری از رشد معنوی و مادی را نسبت به آنانی که وزیر بهداشت فرزندانشان را نخبه می خواند  برایمان تامین می کردند حال که ما با انتخاب پدرانمان  از این نعمت محروم شدیم تا فضا برای نخبه شدن سایر فرزندان این مرز و بوم فراهم‌ گردد که منتی هم نیست و بالاترین افتخار ماست چرا که یکی از هدف پدران شهیدمان محقق شده است.

انتظار می رود کسی که حقوق می گیرد تا سلامت جامعه را حفظ کند خود با اظهارات نسنجیده و تازه کردن داغ جامعه ایثارگری، همنوا با زخم خوردگان از انقلاب به تحقیر جامعه ایثارگر نپردازد.

چه کسی است نداند فرزندان این مرز و بوم، سهمیه هایی نقدتر و باارزشتر از سهمیه ورود به دانشگاه دارند که یکی از آنها نعمت وجود پدر در شکل گیری شخصیت محکمشان است فارغ از رفاه، ارامش، ثروت، حق استخدام  و جایگاههای اجتماعی که وجود پدر برای آنان به ارمغان می آورد.

  براستی وزیر بهداشت نمی توانست به عنوان مسئول سلامت جامعه ارزش  و نقش این سهمیه ها را در شکل گیری فرزندان نخبه برای مردم بر شمرد تا  با آگاهی رسانی و کاستن از زخم زبانها و کم لطفی های از سر ناآگاهی، دلهای آحاد جامعه به هم نزدیکتر و مهربانتر شود. 

و در نهایت از قول ما  به ایشان بفرمایید جامعه ایثارگری سالهاست آرامش خود را از  آثار آرامش بخش بجای مانده از امام خمینی، فرمایشات رهبر عظیم‌الشان انقلاب امام خامنه ای و آیات الهام بخش قرآن کریم می گیرد پس سعی نکنند بیش از این ما را از مسئولان ناامید سازند که اگر این هدف دشمنان مملکت محقق شود و دلسوزان این مملکت از حمایت نظام پا پس بکشند دیگر نظامی نخواهد ماند که پدران نخبگان مورد نظر ایشان بر کرسی های آن و مراکز اقتصادی آن تکیه بزنند.


              والعاقبه اللمتقین
مرتضی توکل فرزند شهید محمد توکل


کد مطلب: 48287

آدرس مطلب: http://www.etelaterooz.ir//news/48287/واکنش-یک-فرزند-شهید-سخنان-نسنجیده-وزیر-بهداشت-تحقیر-جامعه-ایثارگری

اطلاعات روز
  http://www.etelaterooz.ir