دوشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۳۷

هشدار کرملین به آمریکا درباره خروج از برجام

Share/Save/Bookmark
سخنگوی ریاست جمهوری روسیه روز دوشنبه ضمن هشدار نسبت به خروج آمریکا از برجام گفت که این اقدام عواقب منفی درپی خواهد داشت.
کد مطلب: 48372
اطلاعات روز#سخنگوی ریاست جمهوری روسیه روز دوشنبه ضمن هشدار نسبت به خروج آمریکا از برجام گفت که این اقدام عواقب منفی درپی خواهد داشت.
 
به گزارش میزان، دیمیتری پسکوف می‎گوید که خروج آمریکا از برجام عواقب منفی در پی خواهد داشت.
 
وی ضمن هشدار درباره لغو توافق هسته‎ای از سوی آمریکا گفت که این اقدام با عواقب منفی روبرو می‎شود.
 
ترامپ روز شنبه در گفتگو با «مایک هاکبی» فرماندار پیشین آرکانزاس در برنامه «تی‌بی‌ان» با ادعای اینکه ایران بازیگر بدی در عرصه بین‌الملل است مدعی شد تهران تهدیدی برای امنیت جهان است و همچنین در فرآیند تلاش‎های دست‌یابی به صلح در خاورمیانه اختلال ایجاد می‌کند.
 
وی در پاسخ به سؤالی درباره اعلام پایبندی ایران به اجرای برجام در گزارش 15 اکتبر به نمایندگان کنگره گفت: این توافق هرگز نباید صورت می‌گرفت، به موجب این توافق ایران در کوتاه‌مدت به سلاح هسته‌ای دست‌یابی می‌یابد، بنابراین شما در آینده‌ای نه‌چندان دور خواهید دید که با این توافق چه کار خواهیم کرد.
 
رئیس‌جمهور آمریکا در ادامه در پاسخ به اینکه آیا این توافق را لغو خواهد کرد مدعی شد: می‌دانید من از توافق خیلی ناراحتم، روح این توافق نقض شده‌است چرا که آنها (ایرانی‌ها) در همه‌جا دردسر ایجاد می‌کنند، آنها به خصوص درخاورمیانه منشاء درد سر هستند.
 
سخنگوی کرملین در بخش دیگری اظهار داشت که مسکو و آنکارا در حال رایزنی پیرامون انتقال فناوری ساخت سامانه موشکی اس-400 به ترکیه هستند.
 
وی همچنین گفت که اقدام نظامی آمريکا عليه کره شمالی تنها موجب وخامت بيشتر اوضاع می‎شود.