چهارشنبه ۳ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۰

دیدار ظریف با ایرانیان مقیم کامپالا

Share/Save/Bookmark
وزیر خارجه کشورمان ایرانیان خارج از کشور را سرمایه ای بزرگ برای ایران خواند و گفت: آنها توانستند پلی برای ارتباط بین فرهنگ ها و تمدنها و معرف خوبی برای فرهنگ ایران باشند.
کد مطلب: 49217
اطلاعات روز# محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان که در مقصد دوم سفرش به قاره سیاه امشب (سه شنبه)  وارد کامپالا پایتخت اوگاندا شد، در بدو ورود با ایرانیان مقیم دیدار و گفتگو کرد.
 
وی در سخنانی در جمع ایرانیان مقیم با بیان اینکه دوستان ایرانی ما در خارج از کشور همواره برای ایران یک سرمایه بزرگ بوده اند، گفت: ایرانیان مقیم در خارج از کشور بعنوان افراد متنفذ در جوامعی که برای اقامت اختیار کردند، توانستند نماینده خوبی از فرهنگ، سنن، اخلاق و ادب ایرانی و اسلامی باشند و پلی برای ارتباط بین فرهنگ ها و تمدنها و معرف خوبی برای فرهنگ ایران باشند.
 
ظریف عنوان کرد: آنها توانستند در محیطهای خود از منافع کشور و هموطنان خود دفاع کنند و با حضور موثر خود در مراکز آموزشی و تجاری و هر مسئولیت و حرفه ای که بعهده گرفته اند توانستند افراد موثری در جوامعی که برای زندگی انتخاب کرده اند، باشند و به همین دلیل همیشه باعث افتخار ایران و ایرانی بودند.
وزیر خارجه ادامه داد: امیدوارم همکارانم در وزارت امور خارجه بتوانند برای خدمت به ایرانیان مقیم خارج از کشور موفق باشند و کاری را انجام بدهند که دوستان وقتی به سفارتخانه های ایران مراجعه می کنند احساس کنند به خانه خود مراجعه کرده اند.
 
به گزارش فارس، رئیس دستگاه دیپلماسی گفت: امیدوارم بتوانیم زمینه حضور کارآفرینان ایرانی را در بازارهای مختلف دنیا فراهم کنیم. 
 
ظریف با اشاره به هیات همراهش عنوان کرد: هیات همراه در این سفر از بهترینهای دانش و صنعت کشورند، در بین افراد این هیات صاحبان صنایع بزرگ از خودروسازی تا صنایع خانگی، ریاست جهاد دانشگاهی، رئیس موسسه رویان و شرکتهای بزرگ داروسازی کشور، شرکتها در حوزه خدمات کشاورزی، تولید انواع محصولات پیشرفته حضور دارند افرادی در هیات هستند که می توانند معرفهای خوبی برای کشور باشند
وی ادامه داد: دوستان همراه در پرتوریا بسیار موفق بودند و توانستند طرفهای تجاری خوبی را پیدا کنند و زمینه را برای همکاری بیشتر فراهم کنند،امیدواریم دوستان در این جا با همکاری سفارت و ایرانیان مقیم بتوانند از حضور در کامپالا و فرصت پیش آمده بهره بردای کرده و دست پر برگردند و زمینه را برای نزدیکی بیشتر دو کشور ایران و اوگاندا فراهم کنند.
 
به گزارش خبرنگار فارس، وزیر خارجه همچنین در جریان مشکلات ایرانیان مقیم در این کشور قرار گرفت.
مرجع : خبرگزاری فارس
کلمات کليدی: ظریف،دیدار،کامپالا