چهارشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۴۱

هنیه: روابط ما با جمهوری اسلامی ایران قوی است

Share/Save/Bookmark
رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس تأکید کرد که روابط جنبش حماس با جمهوری اسلامی ایران قوی است و این جنبش اشغالگران را به‌رسمیت نخواهد شناخت.
کد مطلب: 49538
اطلاعات روز# رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس تأکید کرد که روابط جنبش حماس با جمهوری اسلامی ایران قوی است و این جنبش اشغالگران را به‌رسمیت نخواهد شناخت.
 
به نقل از شبکه تلویزیونی المنار لبنان، اسماعیل هنیه در سخنرانی خود در کنفرانس اتحادیه جهانی علمای مقاومت در بیروت گفت: گزینه مقاومت برای آزادسازی سرزمین‌های اشغالی، راهبردی است.
 
وی افزود: ما مانع برپایی کشوری فلسطینی در کرانه باختری و نوار غزه به‌پایتختی قدس شریف نیستیم اما اشغالگران را به‌رسمیت نمی‌شناسیم.
 
هنیه گفت: ما خواهان بازسازی سازمان آزادیبخش فلسطین هستیم که دربردارنده همه گروهها از جمله حماس و جهاد باشد تا یک رهبری واحد و یکپارچه داشته باشیم.
 
وی تأکید کرد: ما باید شکاف و دو دستگی را پایان داده و همه مناطق و اقشار مردم فلسطین گردهم آیند و گزینه ما آشتی است و این امر غیرقابل بازگشت است.
 
رئیس دفتر سیاسی حماس گفت: این کنفرانس بار دیگر مسأله فلسطین را در صدر اولویت‌های آحاد امت اسلامی قرار می‌دهد.
 
هنیه گفت: برگزاری این کنفرانس در بیروت پایتخت مقاومت، ثابت می‌کند که مسأله فلسطین، مسأله محوری این امت باقی می‌ماند.
 
وی افزود: حجم ظلم تاریخی که علیه ملت فلسطین صورت گرفته است، نشان می‌دهد که بیانیه بالفور به دنبال از بین بردن مسأله فلسطین بود.
 
هنیه تاکید کرد که ملت فلسطین با وجود گذشت 100 سال از بیانیه شوم بالفور، شکست نخورده است.
 
رئیس دفتر سیاسی حماس در ادامه افزود: از جمله چالش‌هایی که وجود دارد این است که بخشی از ملت فلسطین به دنبال سازش و گزینه مذاکره و تعامل با رژیم اشغالگر هستند، اما نتایج این روند برای ملت ما  و جایگاه مسأله فلسطین در محافل عربی و اسلامی، سخت و دردناک خواهد بود.
 
هنیه گفت: مقاومت گزینه‌ای راهبردی بر ما است که به واسطه آن می‌توانیم سرزمین و مقدساتمان را بازپس بگیریم.
 
وی افزود: اختلافات بین گروه‌های فلسطینی به گذشته پیوسته است و ما هر آنچه را برای تحقق آشتی لازم باشد، تقدیم خواهیم کرد.
 
این مقام جنبش حماس اظهار داشت: ما امیدواریم که ثبات و امنیت در سوریه برقرار شود و این کشور بتواند ایفای نقش تاریخی خود در قبال مسأله فلسطین را از سر بگیرد.
 
هنیه گفت: پروژه صهیونیستی هیچ جایی در خاک فلسطین ندارد.
مرجع : تسنیم
کلمات کليدی: هنیه،جمهوری اسلامی