شنبه ۲ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۳۸

آخرین وضعیت دادگاه رضا ضراب

Share/Save/Bookmark
دادگاه آمریکا اعلام کرد: محاکمه یک بانکدار ترکیه‌ای که در آمریکا به نقض تحریم‌های ایران متهم شده تا روز 3 ژانویه به تعویق افتاده است.
کد مطلب: 51898
اطلاعات روز# به گزارش فارس به نقل از فرانس‌24، دادگاه آمریکایی مسئول رسیدگی به پرونده نقض تحریم‌های اعمال شده از سوی ایران محاکمه یک بانکدار ترک را به مدت 10 روز به حالت تعلیق در آورد. 
 
هیأت منصفه دادگاه از قاضی خواسته تا با توجه به اینکه اجماعی درباره اتهام این بانکدار ترکیه‌ای در قبال نقض تحریم‌های ایران صورت نگرفته ادامه محاکمه را به روز سوم ژانویه و پس از تعطیلات کریسمس موکول کند. مهمت هاکان آتیلا معاون سابق هالک‌بنک ترکیه متهم است که تحریم‌های آمریکا علیه ایران را نقض کرده است. 
 
وی همچنین از سوی دادگاه آمریکایی به پولشویی و دریافت رشوه متهم شده است.
 
در طول برگزاری این دادگاه که به تیره شدن روابط سیاسی بین آنکارا و واشنگتن منجر شده است، رضا ضراب، تاجر ایرانی ترکیه‌ای اعلام کرده است که در میلیاردها دلار معامله طلا با ایران و نقض تحریم‌های واشنگتن با همکاری مقامات دولتی ترک دخیل بوده است.
 
وی همچنین پای برخی سیاستمداران ترک را به این قضیه باز کرده و حتی اعلام کرده است که رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه نیز نسبت به این مسأله آگاه بوده است.
 
این تاجر 34 ساله در ماه مارس سال 2016 به همراه خانواده خود زمانی که به دیزنی‌لند آمریکا سفر کرده بود توسط مقامات آمریکایی دستگیر شد. 
 
مقامات ترک اعلام کرده اند که رضا ضراب یک فرد دروغگو بوده و معاون سابق هالک‌بنک فردی درست کار است.
کلمات کليدی: رضا ضراب،دادگاه،آمریکا