چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۰۱

ترکیه، آمریکا را تهدید کرد

Share/Save/Bookmark
وزیر خارجه ترکیه با انتقاد از تصمیم آمریکا برای تشکیل ارتش کُردی در سوریه، تاکید کرد عملیات نظامی در شمال سوریه محدود به عفرین نخواهد بود.
کد مطلب: 53249
اطلاعات روز# وزیر خارجه ترکیه با انتقاد از تصمیم آمریکا برای تشکیل ارتش کُردی در سوریه، تاکید کرد عملیات نظامی در شمال سوریه محدود به عفرین نخواهد بود.
 
«مولود چاووش‌اوغلو» وزیر خارجه ترکیه شامگاه سه‌شنبه گفت عملیات نظامی در شمال سوریه فقط محدود به عفرین نخواهد بود.
 
چاووش‌اوغلو طی نشست خبری بعد از دیدار با «رکس تیلرسون» همتای آمریکایی خود گفت بعد از پاکسازی عفرین، احتمال گسترش عملیات شمال سوریه به شهر منبج و شرق رودخانه فرات نیز وجود دارد.
 
به نوشته خبرگزاری «آناتولی» وی توضیح داد: «اقدامات احتیاطی ترکیه در برابر شبه‌نظامیان کُرد (پ.ک.ک و ی.پ.گ) محدود به عفرین نخواهد بود. منبج و شرق رودخانه فرات را نیز شامل می‌شود.»
 
وزیر خارجه ترکیه با انتقاد مجدد از تصمیم آمریکا برای تشکیل ارتش کُردی 30هزار نفری در شمال سوریه، تاکید کرد که این مسئله خسارت جبران‌ناپذیری به روابط واشنگتن-آنکارا وارد می‌کند.
 
چاووش‌اوغلو از آمریکا خواست به وعده‌هایش درباره منبج و رقه عمل کند و افزود: قرار بود بعد از آزادسازی منبج و رقه از اشغال داعش، شوراهای محلی آنها را اداره کنند اما اکنون تحت کنترل نیروهای دموکراتیک سوریه هستند.
 
وی همچنین گفت که تفاوت نظر بین وزارت دفاع و فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا و همچنین اختلافات بین دیگر سازمان‌ها و وزارتخانه‌های این کشور، حول حمایت از نیروهای دموکراتیک سوریه، باعث این مشکلات است.
کلمات کليدی: ترکیه،آمریکا،تهدید