سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۰۴

موافقت رهبری با اختصاص بودجه 150میلیون دلاری برای مقابله با ریزگردها

Share/Save/Bookmark
رئیس مجمع نمایندگان خوزستان اعلام کرد: با پیگیری نمایندگان خوزستان، مقام معظم رهبری اذن تأمین اعتبارات آن را از محل صندوق توسعه ملی صادر کردند.
کد مطلب: 53460
اطلاعات روز# عباس پاپی زاده، با اشاره به بودجه 150 میلیون دلاری مربوط به معضل ریزگردها، اظهار کرد: با پیگیری نمایندگان خوزستان، رهبری اذن تأمین اعتبارات آن را از محل صندوق توسعه ملی صادر کردند.
 
وی با بیان اینکه در لایحه بودجه 96 اعتباری برای مقابله با ریزگردها در نظر گرفته شد، گفت: نمایندگان خوزستان در سال قبل مجلس پیشنهادی برای اختصاص 100 میلیون دلار از صندوق توسعه ملی برای این معضل داشتند که با موافقت مقام معظم رهبری همراه شد و با این اعتبار در حال کانال کشی به برخی کانون‌های ریزگرد هستند.
 
نماینده دزفول در مجلس افزود: علاوه بر آن 13 درصد از 4 میلیون تن قیر برای تولید مالچ و کنتری ریزگردها اخصاص یافت.
 
وی عنوان کرد: قبل از ارسال لایحه بودجه سال 97 با دولت رایزنی‌هایی با دولت داشتیم تا بودجه پیشنهادی نمایندگان خوزستان که سال گذشته در کمیسیون تلفیق به لایحه بودجه اضافه شد را در لایحه اصلی سال 97 اضافه کنند. علاوه بر آن، 50 میلیون دلار نیز به آن اضافه شد و به 150 میلیون دلار رسید.
 
وی با تأکید بر اینکه کمیسیون تلفیق مجلس، بودجه ریزگردها را حذف نکرد و در تبصره 4 بند واو وجود دارد، اظهار کرد: طبق قوانین اختصاص بودجه از محل صندوق توسعه ملی چارچوب و مراحل خاصی دارد و به اذن مقام معظم رهبری نیاز است.
 
پاپی زاده بیان کرد: این که معاون سازمان حفاظت از محیط زیست اعلام می‌کند بودجه ریزگردها حذف شده به دلیل آن است که او از جزئیات بودجه ریزی بی‌اطلاع است.
کلمات کليدی: بودجه،ریزگردها،رهبری