دوشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۴۱
علیرغم پایبندی تهران به برجام؛

تقلای ترامپ برای ایجاد ائتلاف بین‌المللی علیه ایران

Share/Save/Bookmark
قرار است دونالد ترامپ با دیپلمات های شورای امنیت سازمان ملل دیدار کند، این ملاقات بخشی از تلاش های دولت آمریکا برای راه انداختن ائتلافی بین المللی علیه ایران است
کد مطلب: 53689
تقلای ترامپ برای ایجاد ائتلاف بین‌المللی علیه ایران
 
دولت آمریکا _علیرغم تایید پایبندی ایران به برجام توسط آژانس بین المللی انرژی هسته ای_ همچنان در تلاش برای تخریب این توافق و فضاسازی علیه تهران است.
 
 
ترامپ در زمان تعلیق مجدد تحریم های هسته ای ایران تهدید کرد که درصورت انجام نشدن تغییرات اساسی در برجام، آمریکا را از این توافق خارج خواهد ساخت. وی اکنون اقدامات عملی خود علیه ایران و توافق هسته ای را کلید زده است.
 
 
خبرگزراری رویترز (Reuters)  در این باره می نویسد: آمریکا به دنبال تشدید فشار بر ایران و تمرکز بر پرونده این کشور در دیدار اعضای سازمان ملل از واشنگتن است.
 
 
رویترز افزود: ایالات متحده قصد دارد اقدامات خود علیه ایران در سازمان ملل را تقویت کند و این اتفاق در زمانی خواهد افتاد که نمایندگان اعضای شورای امنیت روز دوشنبه از واشنگتن دیدار کنند.
 
 
در ادامه این گزارش می خوانیم: قرار است در این دیدار قطعاتی از تسلیحاتی که "نیکی هیلی" سفیر آمریکا در سازمان ملل گفته توسط تهران به گروه حوثی های یمن داده شده، در معرض دید اعضای شورای امنیت قرار گیرد.
 
 
به نوشته رویترز، هیلی و 14 همکاری وی در شورای امنیت همچنین با "دونالد ترامپ" رئیس جمهور آمریکا ناهار کاری خواهند خورد.
 
 
واشنگتن اگزمینر (Washingtonexaminer) نیز تیتر زد: "ترامپ و اعضای شورای امنیت روز دوشنبه دیداری را با محوریت ایران برگزار می کنند".
 
 
این رسانه آمریکایی می نویسد: قرار است "دونالد ترامپ" رئیس جمهور آمریکا روز دوشنبه با دیپلمات های شورای امنیت سازمان ملل دیدار کند، این ملاقات بخشی از تلاش های دولت آمریکا برای راه انداختن ائتلافی بین المللی علیه ایران است.
 
 
واشنگتن اگزمینر نوشت: این دیدار که دومین نشست کاری ترامپ با شورای امنیت خواهد بود در زمانی برگزار می شود که دولت آمریکا درحال انجام تلاش ها و رایزنی های دو طرفه با کنگره و متحدان اروپایی درباره برجام است.
 
 
در ادامه این گزارش آمده است: ترامپ تلاش می کند به معایبی از برجام رسیدگی شود که دولت وی در توافق هسته ای پیدا کرده است؛ توافقی که طی مذاکرات تیم "باراک اوباما" رئیس جمهور سابق آمریکا به دست آمد.
 
 
واشنگتن اگزمینر افزود: دیدار ترامپ با اعضای شورای امنیت گامی دیگر در جهت اقداماتی است که "نیکی هیلی" سفیر آمریکا در سازمان ملل برای مورد توجه قرار دادن نقش ایران در درگیری های خاورمیانه انجام داده است.
 
 
 
 
 
 
 
 
کلمات کليدی: تقلا/ ترامپ/ائتلاف/ بین‌المللی/ ایران/اطلاعات روز#