دوشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۹

تهران نای نفس کشیدن ندارد/ وضعیت بنفش در شهرری و قرمز در ۱۱ منطقه پایتخت

Share/Save/Bookmark
امروز هوای تهران به شدت آلوده است. هرچند که طرح زوج و فرد به طور سراسری اجرا می‌شود و نیمی از مدارس تعطیل هستند، اما آلودگی هوا تشدید شده است.
کد مطلب: 53991
اطلاعات روز# امروز هوای تهران به شدت آلوده است. هرچند که طرح زوج و فرد به طور سراسری اجرا می‌شود و نیمی از مدارس تعطیل هستند، اما آلودگی هوا تشدید شده است.
 

به گزارش خبرآنلاین؛ ایستگاه های سنجش آلودگی هوای پایتخت اعداد زیر را برای ساعت ۹.۵ صبح دوشنبه ۱۶ بهمن ۹۶ نشان می‌دهند؛
 

 
تردد کامیون‌ها امروز در تهران 90 هزار تومان جریمه دارد
ایسنا نوشت: جانشین رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ از ممنوعیت تردد وسایل نقلیه سنگین در معابر تهران برای امروز خبر داد.
سرهنگ حسن عابدی اظهار کرد: بر اساس مصوبه کمیته کاهش آلودگی هوای تهران در شرایط اضطرار امروز دوشنبه طرح زوج و فرد از درب منازل از ساعت 6:30 تا 19 اجرا می‌شود و بر این اساس خودروهایی که رقم آخر سمت راست پلاک‌شان فرد باشد امکان تردد در این بازه زمانی را در معابر تهران ندارند و در صورت تردد توسط مأموران پلیس و دوربین‌ها جریمه خواهند شد.
عابدی با بیان اینکه تاکنون تصمیمی برای اجرای این طرح برای روزهای آتی اتخاذ نشده است، گفت: درخواست پلیس و شهروندان این است که از وسایل حمل و نقل عمومی برای تردد در شهر استفاده کنند.
عابدی همچنین از ممنوعیت تردد تمامی وسایل نقلیه سنگین در معابر تهران برای امروز دوشنبه خبر داد و گفت: بر این اساس هیچ یک از کامیون‌ها و وسایل نقلیه سنگین اجازه تردد در معابر تهران را ندارند و این محدودیت 24 ساعته است.
جانشین رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ اضافه کرد: در صورتی که خودروهای سنگین در سطح معابر تردد کنند 90 هزار تومان جریمه خواهند شد و علاوه بر آن نمره منفی نیز به آنان تعلق می‌گیرد.
وی گفت: پلیس با تمامی خودروهای فرسوده، دودزا و فاقد معاینه فنی نیز برخورد می‌کند. مأموران پلیس در تمامی ساعات شبانه روز نسبت به برخورد با خودروهای آلاینده و فاقد معاینه فنی اقدام خواهند کرد.
مدارس نوبت عصر تهران هم تعطیل شدند
صدا وسیما به نقل از اداره کل آموزش و پرورش استان تهران اعلام کرد: مدارس ابتدایی و پیش دبستانی نوبت عصر امروز هم به علت آلودگی هوا تعطیل است. 
روز گذشته مدارس نوبت صبح تعطیل شده بود.
 
کلمات کليدی: تهران،آلودگی هوا،پایتخت