دوشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۱۰

دریافت عوارض در آزادراه قزوین - زنجان از امروز آزاد شد

Share/Save/Bookmark
دادستان قزوین گفت: شرکت آزاد راه قزوین زنجان و اداره کل راهداری و حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی از روز گذشته عملیات بهسازی و ترمیم و ارائه خدمات را شروع کردند، به همین منظور عوارض در این محور از امروز دریافت می شود.
کد مطلب: 54025
اطلاعات روز# حجت الاسلام و المسلمین اسماعیل صادقی نیارکی، دادستان عمومی و انقلاب قزوین اظهار کرد: با دستور دادستانی دریافت عوارض خودرو در محور قزوین -  زنجان آزاد شد و از روز گذشته ارائه خدمات عملا در این محور آغاز شده است.
 
وی ادامه داد: شرکت آزادراه‌ها متعهد شدند که در قبال دریافت عوارض، نسبت به رفع مشکل تخریب آسفالت، خاموش بودن روشنایی در فواصل طولانی، ترمیم گاردریل‌هایی که در تصادفات تخریب شده اقدامات لازم را انجام دهند و همچنین برای برخی از کارهایی که باید انجام شود آگهی مناقصه داده‌اند
 
دادستان قزوین در پایان خاطرنشان کرد: چنانچه شرکت های مذکور از تعهدات خود کوتاهی کنند، به منظور صیانت از حقوق عامه، طبق قانون با آنها برخورد خواهد شد.
 
حجت الاسلام و المسلمین صادقی نیارکی اضافه کرد: حساب مخصوصی در یکی از بانک‌ها افتتاح شده که تمام وجوه اخد شده از محل درآمد عوارضی در این حساب امانی نگهداری می‌شود و پانزده درصد مستقیما برای ارائه خدمات به مردم در اختیار وزارت راه قرار خواهد گرفت.
 
وی تاکید کرد: اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان موظف شد نسبت به ایجاد مجتمع‌های خدمات رفاهی در این آزادراه اقدام کنند؛ چراکه برخی برای راه اندازی این مجتمع‌ها مجوز دریافت کرده اما کار را آغاز نکرده‌اند و چنانچه ظرف هفته جاری اقدامات لازم را آغاز نکنند قرارداد لغو خواهد شد.
 
گفتنی است: 26 دی ماه  با توجه به دریافت عوارض از عوارضی محور قزوین-زنجان و عدم ارائه خدمات ضروری با دستور دادستانی قزوین دریافت عوارض خودرو در این محور ممنوع شد.
 
در برخی نقاط آزادراه قزوین-زنجان مشکل تخریب آسفالت، خاموش بودن روشنایی در فواصل طولانی، عدم ترمیم گاردریل‌هایی که در تصادفات تخریب شده و مشکلاتی در علائم راهنمایی و رانندگی وجود دارد که با توجه به همین دلایل و تا رفع کلیه عیوب و مشکلات این محور دریافت عوارض از سوی شرکت مربوطه به دستور دادستانی ممنوع شده بود.
مرجع : میزان
کلمات کليدی: عوارض،آزادراه قزوین،خدمات