پرداخت حق بیمه۳۰۰ هزار زن سرپرست خانوار توسط کمیته امداد

5 اسفند 1396 ساعت 15:41

کمیته امداد حق بیمه تأمین اجتماعی ۳۰۰ هزار زن سرپرست خانوار تحت حمایت را پرداخت می‌کند.


 اطلاعات روز#  به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از سایت خبری کمیته امداد، سید پرویز فتاح، رئیس کمیته امداد با تأکید بر اینکه فقرزدایی به‌طور سنتی جوابگو نیست گفت: باید با نگاه اصولی و برنامه‌ریزی‌شده با فقر مبارزه کرد.
 
وی با اشاره به اینکه هم‌اکنون 300 هزار زن سرپرست خانوار تحت حمایت از خدمات بیمه تأمین اجتماعی بهره‌مند هستند افزود: در بودجه سال 97 بیش از 230 میلیارد تومان برای بیمه تکمیلی زنان سرپرست خانوار تحت حمایت کمیته امداد و سازمان بهزیستی اختصاص‌یافته است.
 
وی با اعلام اینکه دریافتی ایتام تحت حمایت از کمک‌ مالی حامیان، میانگین 145 هزار تومان در ماه است گفت: حامیان تهرانی با پرداخت میانگین 320 هزار تومان در ماه بیشترین کمک را به فرزندان معنوی خود می‌کنند.
 
فتاح یکی از اولویت‌های کمیته امداد را اشتغال‌زایی برای مددجویان دانست و گفت: با همکاری دولت و ‌مجلس دو هزار میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال‌زایی برای مددجویان تحت حمایت اختصاص‌یافته است.
 
وی با اشاره به اینکه امسال باید 140 هزار فرصت شغلی برای مددجویان کمیته امداد ایجاد شود افزود: علاوه بر این باید 22 هزار و 500 مددجو نیز از طریق موسسه‌های کاریابی مشغول به کار شوند.
 
رئیس کمیته امداد تأمین مسکن مددجویان را یکی دیگر از اولویت‌های این نهاد برشمرد و گفت: با هماهنگی مجلس شورای اسلامی سال آینده 50 هزار مسکن مهر نیمه‌کاره به کمیته امداد و سازمان بهزیستی تحویل داده می‌شود تا پس از تکمیل به مددجویان واگذار شود.
 
وی بابیان اینکه همه مددجویان تحت حمایت کمیته امداد از بیمه درمانی برخوردارند گفت: از ابتدای امسال تاکنون کمیته امداد 450 میلیارد تومان برای ‌درمان مددجویان هزینه کرده است.


کد مطلب: 54687

آدرس مطلب: http://www.etelaterooz.ir//news/54687/پرداخت-حق-بیمه۳۰۰-هزار-زن-سرپرست-خانوار-توسط-کمیته-امداد

اطلاعات روز
  http://www.etelaterooz.ir