دوشنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۲۷
رهبری:بنده در زمینه رعایت حجاب و اختلاط زن و مرد در دانشگاه ها دغدغه دارم

انتشار تصاویر اردوهای مختلط توسط یکی از اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد ! +تصاویر

Share/Save/Bookmark
باتوجه به ابلاغیه مذکور، یکی از اعضای هیئت علمی پردیس دانشگاه آزد تصاویری از اردوهای مختلط دانشجویی در این دانشگاه را در صفحه اینستاگرام خود قرار داده است.
کد مطلب: 54726
 
به گزارش خبرنگار اطلاعات روز# رهبر معظم انقلاب در دیدار مجازی با دانشجویان یکی از دغدغه های مهم خود را رعایت حجاب و عدم اختلاط دختر و پسر در دانشگاه ها اعلام کردند  و فرمودند بنده در این زمینه دغدغه دارم و خواهش میکنم که مسئولان و رؤسای دانشگاه‌ها و وزارتخانه‌های مربوط و بویژه خود دانشجویان و دخترخانم‌ها به مسئله‌ی حجاب و فاصله‌گذاری بین زن و مرد که مورد تأکید اسلام است اهمیت بدهند و موازین شرعی را در دانشگاه‌ها رعایت کنند پایگاه خبری اطلاعات روز# یک سال قبل از ترغیب و ترویج این اختلاط توسط یکی از یاران فائزه هاشمی در واحد پردیس خبر داد و نوشت: معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی دی ماه سال جاری در بخشنامه‌ای، 8 دستورالعمل فرهنگی را به واحدهای دانشگاهی ابلاغ و اجرای آن برای دانشگاه را ضرورتی مهم تلقی و بر رعایت همه‌جانبه آن تاکید کرد؛ در این ابلاغیه برگزاری کنسرت و اردوهای مختلط دانشجویی در دانشگاه آزاد ممنوع شد.

در بند 4 این ابلاغیه آمده است:

"برگزاری اردوهای فرهنگی، علمی و ورزشی در دانشگاه‌ها ضرورتی اجتناب‌ناپذیر است. با این وجود برگزاری این اردوها به صورت مختلط، تحت هیچ شرایط و عنوانی مجاز نیست. انتظار می‌رود روسای محترم واحدهای دانشگاهی در راستای تحقق این امر و اجرای «آیین‌نامه اردوهای دانشجویی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی» مصوب جلسه 297 شورای اسلامی شدن دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی، موضوع را در جلسه شورای دانشجویی و فرهنگی واحد مطرح و دستور لازم را در خصوص اجرای هر چه بهتر این آیین‌نامه صادر کنند."

باتوجه به ابلاغیه مذکور، یکی از اعضای هیئت علمی پردیس دانشگاه آزد تصاویری از اردوهای مختلط دانشجویی در این دانشگاه را در صفحه اینستاگرام خود قرار داده است.

باوجود بی توجهی برخی افراد نسبت به قوانین وضع شده در دانشگاه نیاز است برخورد صریح و قاطع از سوی ریاست دانشگاه و مسئولین زیربط صورت گیرد.

شایان ذکر است پیش از ابلاغیه "حجت الاسلام ابراهیم کلانتری معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد" رهبرانقلاب بارها در خصوص عدم برگزاری اردوی مختلط در فضای دانشگاه ها هشدار داده بود.
تصاویر مربوط به صفحه اینستاگرام یکی از اعضای هیئت علمی پردیس دانشگاه آزاد است
کلمات کليدی: اردوی مختلط،دانشگاه آزاد،ممنوعیت،ابلاغیه،ممنوع،کنسرت،معاون فرهنگی،حجت الاسلام کلانتری،رهبرانقلاب،عضو هیئت علمی،اینستاگرام