سه شنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۴۵

جزییات جذب ۳۰۰ محیط‌ بان

Share/Save/Bookmark
معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به جزییات استخدام ۳۰۰ محیط‌بان در سال جاری اظهار کرد: این سازمان برای انجام ماموریت‌های قانونی خود حداقل به ۴۰۰۰ محیط بان دیگر نیاز دارد.
کد مطلب: 57081
اطلاعات روز# معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به جزییات استخدام ۳۰۰ محیط‌بان در سال جاری اظهار کرد: این سازمان برای انجام ماموریت‌های قانونی خود حداقل به ۴۰۰۰ محیط بان دیگر نیاز دارد.

کریم شافعی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه از سازمان اداری و استخدامی کشور مجوز جذب ۳۰۰ محیط‌بان اخذ شده است، گفت: شرایط جذب این تعداد نیرو مثل سایر موارد از طریق سازمان سنجش آگهی و مراحل بعدی برای جذب و به کارگیری این افراد طی می‌شود.

وی در مورد نحوه توزیع ۳۰۰ محیط‌ بان در کل کشور تصریح کرد: توزیع استانی جذب محیط‌ بانان را بر اساس جدول وضع موجود و پست‌های خالی مشخص کرده‌ایم. به این معنا که یک متغیر تعداد پست‌های خالی محیط‌ بانی در یگان حفاظت محیط زیست و متغیر دیگر تعداد پست‌های پر و متغیرسوم ۳۰۰ نفری است که مجوز جذب آنها داده شده است. یگان حفاظت محیط زیست این متغیرها را تبدیل به فرمولی کرده‌ است که طبق آن جدول توزیع برای استان‌ها استخراج می‌شود.

معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست تاکید کرد: با وجود جذب ۳۰۰ محیط‌ بان برای یگان محیط زیست کشور هنوز پست خالی محیط‌بانی بسیار زیاد است و به‌طور قطع ۳۰۰ نفر افزایش نیرو، نیاز محیط زیست کشور را تامین نمی‌کند. در حال حاضر برای هر ۶۰۰۰ هکتار عرصه تحت مدیریت محیط زیست تنها یک محیط‌بان وجود دارد، درحالی‌که سازمان حفاظت محیط زیست برای انجام ماموریت‌های قانونی خود حداقل به ۳۰۰۰ تا ۴۰۰۰ محیط‌بان‌ دیگر نیاز دارد.  

شافعی درباره زمان استخدام محیط‌بانان جدید اظهار کرد: زمان دقیق آن مشخص نیست اما قاعدتا باید در فصل تابستان انجام شود.

وی با اشاره به ضرورت برگزاری دوره‌های آموزش ضمن خدمت برای محیط‌بانان گفت: از فروردین‌ ماه سال جاری دوره‌های آموزش ۵۰۰ محیط‌بان شروع شده و تاکنون آموزش تعداد زیادی از آنها به پایان رسیده است و تعدادی هم در آستانه گذراندن دوره‌های آموزشی هستند.

معاون پارلمانی سازمان حفاظت محیط زیست با تاکید بر اینکه دوره‌های آموزش ضمن خدمت محیط‌بانی را فعال کرده‌ایم، گفت: محیط‌بانان حتما باید دوره‌های مختلف آموزشی از جمله به‌کارگیری سلاح، نحوه گفت‌وگو با مردم، نحوه برخورد با شکارچیان و متخلفان از گفت‌وگو گرفته تا دستگیری و گزارش‌دهی را بگذرانند.

تغییر مشی دانشکده محیط زیست در انتظار تایید وزارت علوم

شافعی با اشاره به تمرکز دانشکده محیط زیست بر ارتقای تحصیلی محیط‌بانان اظهار کرد: برحسب سیاستی که رئیس سازمان حفاظت محیط زیست اعلام و ابلاغ کرده است از دانشکده محیط زیست هم برای تربیت محیط‌بان کمک می‌گیریم البته این موضوع نیازمند اخذ موافقت وزارت علوم است تا در رسته و گروه محیط‌بانی هم دانشجو بگیریم و دانشجویان پس از گذراندن مقطع تحصیلی بتوانند در سازمان حفاظت محیط زیست یا سازمان جنگل‌ها در قالب یگان فعالیت کنند.

وی در پایان اظهارکرد: سیاست‌های این موضوع تعیین شده و در حال برنامه‌ریزی در این زمینه هستیم. در صورت اخذ موافقت وزارت علوم هم دانشکده به سمت ارتقای محیط‌بانی هدایت می‌شود و هم کلیه یگان‌های حفاظت که در دستگاه‌های مختلف از جمله در سازمان حفاظت محیط زیست کار می‌کنند، می‌توانند دوره‌های دانشگاهی را هم طی کنند.
کلمات کليدی: حذب،محیط بان،محیط زیست
 


فیلم/ حضور داعش در پردیس سینمای کوروش!  

چندتن از عوامل فیلم سینمایی به وقت شام به کارگردانی ابراهیم حاتمی کیا روز گذشته با گریم اعضای گروه تروریستی داعش در ...

 
تصاویر/ مترو سواری رییس جمهور در مشهد
خطوط قطار شهری مشهد با حضور رییس جمهور افتتاح شد.
تصاویر/ صعود نساجی مازندران به لیگ برتر
تیم فوتبال نساجی موفق شد با برتری ۶ بر صفر برابر راه آهن به لیگ برتر صعود کند. در جدال خونه به خونه و نساجی، این ...
تصاویر/ دیدار روحانی با اعضای تیم ملی والیبال نشسته
اعضای تیم ملی والیبال نشسته ایران پس از قهرمانی در رقابت های جهانی تبریز با حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس جمهوری ...
اولین تصاویر از محل شهادت ۷ ایرانی در فرودگاه «تی۴»
تصاویر اولیه از محل حمله موشکی روز گذشته به فرودگاه تی۴ که منجر به شهادت ۷ نفر از شهروندان کشورمان شد، منتشر شد....
دهان مردم را نبستند،خرد کرده اند/هر کس غیر از آقا وحید حرف مردم را میزد لهش می کردند!
باید از او پرسید سردار وحید در کرمانشاه چه میزان ی تدبیری و بی کفایتی از دولتمردان دیده است که حاضر می شود خود ...
صوت/ آخرین وصیت شهید حججی به همسرش  
آخرین وصیت‌های شهید مدافع حرم محسن حججی در سوریه به همسرش و علی کوچولو پسر نازنینش را می‌شنوید.
صوت/ بیانات رهبر انقلاب درباره انتخابات 96  
بیانات امروز رهبر معظم انقلاب درباره انتخابات 96 منتشر شد.
صوت/ مداحی محمود کریمی محرم 95  
فایلهای صوتی شب اول محرم الحرام سال1438 هیئت رایة العباس چیذر بانوای حاج محمو د کریمی اماده دریافت است.
تیم ملی والیبال نشسته ایران قهرمان پارالمپیک شد
تیم ملی والیبال نشسته ایران با پیروزی مقابل بوسنی قهرمان رقابت های پارالمپیک ریو شد.