يکشنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۱
تنها "یک" سال پس از انتخابات ریاست‌جمهوری:

اصلاح‌طلبان به دولت روحانی لقب «بی‌تدبیر» دادند/ تناقض؛ خصلت جدایی‌ناپذیر اصلاح‌طلبان +عکس

Share/Save/Bookmark
روزنامه اصلاح طلب جهان صنعت هم که سال گذشته به شدت از حسن روحانی حمایت نمود و اعتدال را سازنده می دانست امروز به مناسبت وضعیت نامناسب اقتصادی کشور تیتر زد: "رکود تولید در دولت بی تدبیر".
کد مطلب: 57187
اصلاح‌طلبان به دولت روحانی لقب «بی‌تدبیر» دادند/ تناقض؛ خصلت جدایی‌ناپذیر اصلاح‌طلبان +عکس
 
به گزارش اطلاعات روز# "دلار به بیش از 5000 تومان می رسد/ تحریم ها بر می گردد/ برجام نابود می شود/ تلگرام فیلتر خواهد شد/ تورم روز به روز بیشتر می شود..." این گذاره های وضعیت فعلی کشور را نشان نمی دهد! این ها وضعیتی است که رسانه های اصلاح طلب در اردیبهشت ماه سال گذشته در صورت روی کار آمدن رئیسی یا قالیباف پیش بینی می کردند.
 
در کنار این مسائل سخنان تبلیغاتی حسن روحانی مبنی بر دیوار کشیدن در خیابان ها توسط جناح رقیب و یا وعده از بین بردن تحریم‌های هسته ای و موشکی در صورت رای آوردن را به یاد آورید.
 
اما اکنون درست یک سال از انتخابات 29 اردیبهشت ماه 96 می گذرد و دلار به بالای 6000 تومان رسیده است؛ برجام از بین رفته است، نه تنها تحریم های موشکی و حقوق بشری از بین نرفت بلکه آمریکا هر روزه تحریم های جدیدی را علیه کشورمان وضع می کند؛ توتال ، ایرباس و سایر شرکت های اروپایی نیز زیر قراردادهای خود می زنند.
 
اصلاح طلبان نیز که سال گذشته یکپارچه از حسن روحانی حمایت کردند و با راه انداختن فضای روانی شدید و بسیاری از دروغ ها، عملا بخشی از مردم را از کاندیدای جناح رقیب ترساندند این روزها دیگر میلی به رئیس جمهور محبوبشان ندارند و با تندترین الفاظ وی را مورد خطاب قرار می دهند.
 
سعید حجاریان امروز در مصاحبه با روزنامه اعتماد گفت: "جايگاه رييس‌جمهور نزد حاميان خود به دليل تحقق نيافتن وعده‌هاي اقتصادي و همچنين عدم توانايي در رفع حصر و برخي ديگر از مسائل افول كرده است. در ميان احزاب و چهره‌ها نيز عبور از روحاني محتمل است؛ چرا كه هر يك از متحدان امروزين وي تئوري بقاي خاص خود را دارند و ممكن است در يك نقطه عطف به موضع عدم دفاع برسند."
 
روزنامه اصلاح طلب جهان صنعت هم که سال گذشته به شدت از حسن روحانی حمایت نمود و اعتدال را سازنده ایران می دانست امروز به مناسبت وضعیت نامناسب اقتصادی کشور تیتر زد: "رکود تولید در دولت بی تدبیر" تا دولتی که وجودش سازنده بود تنها پس از گذشت یک سال لقب بی تدبیر را از حامیانش بگیرد.
 
تیترروزنامه جهان صنعت در 28 اردیبهشت 96 و 29 اردیبهشت 97
 
اما رویگردانی و تغییر موضع 180 درجه ای اصلاح طلبان در مواضع سیاسی مختلف مسبوق به سابقه بوده است همانگونه که در روزهای اخیر و پس از خروج آمریکا از برجام، به یکباره به سمت اروپا روی گردانده و در حال بزک کردن چهره آنان هستند. این در حالی است که همین رسانه ها از مدت ها قبل به دنبال مذاکره مستقیم ایران با آمریکا بودند و حلال همه مشکلات را گفت و گو با غرب می دانستند.
 
مقصران گرانی دلار در دوران احمدی نژاد و روحانی نیز یکی دیگر از تناقضات این حزب سیاسی است. روزگاری مقصر اصلی  گرانی دلار در دولت دهم شخص رئیس جمهور بود و وجود "جمشد بسم الله" به تمسخر گرفته می شد اما در افسار گسیختگی قیمت ارز در روزهای اخیر نه تنها روحانی مقصر نیست بلکه مقصر اصلی "جمشید بسم الله" است!
 
مقصران گرانی دلار از نظرسایت اصلاح طلب "انتخاب" در دولت های احمدی نژاد و روحانی
 
علی ای حال این دست از تناقظات که نشان از سست عنصری این افراد همواره در جناح اصلاح طلب دیده می شود و شاید بزرگترین تناقض این جریان به آنجا مربوط شود که فردی رهبر مادی و معنوی این جریان در سال های گذشته شد که روزگاری به وی عالیجناب سرخپوش می گفتند!
کلمات کليدی: اصلاحطلب/رسانه/دولت/اطلاعات روز#