دوشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۵۲

تکذیب شایعه‌ ملاقات نمایندگان ایران و اسرائیل از سوی شمخانی

Share/Save/Bookmark
دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: یک مسلمان معتقد که همواره خود را در محضر خداوند می‌بیند هیچ‌گاه حاضر نمی‌شود با صهیونیست‌ها که مظهر ناپاکی و شر مطلق هستند، هم‌نشینی و گفتگو داشته باشد. ​ علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی اظهار داشت: افزایش خشونت رژیم صهیونیستی علیه مردم مظلوم غزه و کرانه باختری در روز‌های اخیر اقدامی انفعالی در برابر شکست خوردن طرح استفاده از تروریست‌های تکفیری برای ایجاد درگیری در جهان اسلام و از بین رفتن منابع کشور‌های اسلامی است.
کد مطلب: 57432
به گزارش اطلاعات روز# وی افزود: بازگشت امنیت به سوریه و عراق، زنگ خطر پایان یافتن امنیت طلایی برای این رژیم و تبدیل شدن مجدد موضوع فلسطین به مسئله اول جهان اسلام است.
 
شمخانی تاکید کرد: امروز گروه‌های مقاومت و افکار عمومی در جهان اسلام بیش از هر زمان دیگری متوجه این واقعیت شده اند که از طریق مذاکره با آمریکا و عقب نشینی در برابر خواست رژیم صهیونیستی نمی‌توان بر کاهش عطش جنون امیز این رژیم برای توسعه طلبی و تجاوز چیره شد.
 
دبیر شورای عالی امنیت ملی بایکوت مطلق امریکا در جلسه اخیر شورای امنیت سازمان ملل متحد را رخدادی کم سابقه وتحقیر آمیز برای آمریکا عنوان کرد و گفت: پیش نویس پیشنهادی آمریکا که طی آن گروه حماس به عنوان عامل ایجاد وقایع جاری در سرزمین‌های اشغالی معرفی و محکوم شده بود حتی نتوانست یک رای مثبت اعضاء شورای امنیت را جلب کند.
 
وی اضافه کرد: فاصله گرفتن شرکای سنتی آمریکا از این کشور موید این واقعیت است که ترامپ با اتخاذ سیاست‌های نابخردانه به طرز بی سابقه‌ای آ. مریکا را دچار انزوای سیاسی کرده است.
 
دبیر شورای عالی امنیت ملی در واکنش به برخی شایعه‌سازی‌ها در خصوص ملاقات نمایندگان ایران و رژیم صهیونیستی در یکی از کشور‌های منطقه اظهار داشت: تولید و انتشار شایعات بی اساسی از این دست که در حال ازدیاد نیز هست تلاشی نافرجام به منظور مشروعیت سازی برای رژیم صهیونیستی و تضعیف اراده جریان مقاومت در مقابله با اسراییل است.
 
وی افزود: یک مسلمان معتقد که همواره خود را در محضر خداوند می‌بیند هیچ‌گاه حاضر نمی‌شود با صهیونیست‌ها که مظهر ناپاکی و شر مطلق هستند، هم‌نشینی و گفتگو داشته باشد.
 
شمخانی در پایان این گفتگو با افتخارآمیز توصیف کردن اقدام متقابل ارتش سوریه در پاسخ به حمله تجاوز کارانه رژیم صهیونیستی به پایگاه تی فور افزود: دولت و نیرو‌های مسلح سوریه پس از انجام این عملیات، اعتماد به نفس بیشتری برای اقدام متقابل در برابر تجاوزات این رژیم بدست آورده است.
 
وی افزود: اقتدار و توانمندی محور مقاومت ضمن ایجاد سطح جدیدی از موازنه قدرت در منطقه، رژیم صهیونیستی را متوجه هزینه بر بودن اقدامات تجاوز کارانه کرده است.
کلمات کليدی: ایران/اسرائیل/شمخانی/اطلاعات روز#