جمعه ۱۸ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۲۰

اعلام مسیرهای ده‌گانه راهپیمایی روز جهانی قدس

Share/Save/Bookmark
معاون خدمات شهری شهرداری تهران اقدامات و برنامه‌های شهرداری تهران برای برگزاری باشکوه راهپیمایی روز جهانی قدس را در مسیرهای ده‌گانه راهپیمایی روز جهانی قدس تشریح کرد.
کد مطلب: 57456
 
به گزارش اطلاعات روز# مجتبی یزدانی در تشریح برنامه‌های شهرداری تهران برای برگزاری باشکوه راهپیمایی روز جهانی قدس گفت: تمهیدات و هماهنگی‌های لازم در شهرداری تهران برای برگزاری باشکوه روز جهانی قدس اندیشیده شده است.
 
یزدانی در ادامه گفت: مراسم روز جهانی قدس در دانشگاه تهران و مسیر خیابان انقلاب تهران برگزار می‌شود و از این رو اقدامات پاکسازی و نظافت محدوده خیابان انقلاب و دانشگاه تهران به‌نحو مطلوب و ویژه در دستور کار قرار گرفته است.
 
وی در ادامه با بیان این‌که همانند سنوات گذشته سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران با همکاری مناطق 2-5-6-7-9-10-11-12 و به‌خصوص منطقه 6 این مسئولیت را به‌عهده دارد، ادامه داد: محدوده اطراف دانشگاه تهران به چهار پهنه تقسیم شده است و ناظرین سازمان مدیریت پسماند نیز در دو بخش نظافت و پاکیزه‌سازی مکانیزاسیون خدمات شهری و جمع‌آوری پسماند خشک در پهنه‌های تعیین‌شده انجام وظیفه می‌کنند.
 
یزدانی به دیگر اقدامات شهرداری تهران اشاره کرد و گفت: نظارت و پیگیری جهت جمع‌آوری نخاله و ضایعات فضای سبز باغچه‌های اطراف دانشگاه تهران و واکاری فضای سبز محدوده دانشگاه تهران از جمله اقدامات سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهر تهران است، همچنین تهیه و نصب بنر در سطح شهر به‌روی بیلبوردها و سازه‌های پرتابل در سطح مناطق 22گانه شهر تهران با موضوعات مرتبط با روز جهانی قدس، همچنین تأمین و استقرار سرویس بهداشتی پرتابل در محلهای تعیین‌شده، برقراری تأسیسات مورد نیاز و... از جمله اقدامات شهرداری تهران است.
 
استقرار 192 نیرو، 45 دستگاه خودروی سبک و سنگین و 51 دستگاه موتورسیکلت در 96 نقطه
 
وی به اقدامات سازمان آتش‌نشانی اشاره کرد و گفت: سازمان آتش‌نشانی نیز با 192 نیرو، 45 دستگاه خودروی سبک و سنگین و 51 دستگاه موتورسیکلت در 96 نقطه تعیین‌شده مستقر می‌شود.
 
یزدانی تصریح کرد: به‌منظور برقراری نظم و انضباط شهری و جلوگیری از بساط‌گستری نیروهای شرکت شهربان نیز در 10 محور تعیین‌شده با 320 نیرو، 74 خودرو و 53 موتور مستقر می‌شوند.
 
وی در ادامه افزود: شرکت شهر سالم نیز از ساعات ابتدایی مراسم تا پایان مراسم با حضور تیم‌های پزشکی و متخصص در کلینیک منطقه 6 برای خدمات‌رسانی به راهپیمایان در آماده‌باش می‌باشند.
 
خدمات‌رسانی رایگان 30 دستگاه تاکسی ون در 4 مسیر
 
معاون خدمات شهری شهرداری تهران در ادامه راجع به پیش‌بینی‌های لازم برای جابه‌جایی و تسهیل در تردد راهپیمایان در روز جهانی قدس از طریق حمل‌ونقل عمومی (مترو، تاکسی و اتوبوس) گفت: برای تسهیل در تردد راهپیمایان تمهیدات لازم برای جابه‌جایی آنان فراهم شده است و در این راستا 30 دستگاه تاکسی ون در 4 مسیر (مسیر شماره 1: از میدان توحید تا میدان انقلاب اسلامی، مسیر شماره 2: از میدان حر تا میدان انقلاب اسلامی، مسیر شماره 3: از ابتدای خیابان 16آذر (تقاطع بلوار کشاورز) تا خیابان انقلاب اسلامی، مسیر شماره 4: از ابتدای خیابان وصال (تقاطع خیابان فاطمی) تا خیابان انقلاب اسلامی) به‌منظور جابه‌جایی شرکت کنندگان در راهپیمایی در محدوده میدان انقلاب به‌صورت رفت و برگشت و به‌شکل رایگان به خدمات‌رسانی می‌پردازند.
 
آغاز خدمات‌رسانی اتوبوسرانی از ساعت 9:00 صبح از مبادی پیش‌بینی‌شده به محل برگزاری مراسم
 
یزدانی در ادامه با ابراز این‌که آغاز سرویس‌رسانی شرکت اتوبوسرانی از ساعت 9:00 صبح از مبادی پیش‌بینی‌شده به‌سمت محل برگزاری مراسم خواهد بود، اذعان کرد: 400 دستگاه اتوبوس اقدام به جابه‌جایی شرکت کنندگان در مراسم به مبادی اولیه و ایستگاه‌های مترو در طول مسیر خواهند کرد. 350 دستگاه اتوبوس نیز به مساجد، پایگاه‌ها و مبادی اعلام‌شده سرویس‌رسانی می‌کنند، همچنین به‌منظور خدمات‌رسانی مطلوب 220 دستگاه اتوبوس نیز از ساعات اولیه بامداد روز مراسم، در محل‌های پیش‌بینی‌شده دپو و در صورت نیاز به محل‌های مورد نظر اعزام می‌شود.
 
خدمات‌رسانی رایگان مترو در تمامی خطوط و کاهش هدوی به 4 دقیقه
 
وی با اشاره به این‌که خدمات رسانی مترو در روز برگزاری مراسم راهپیمایی روز قدس به‌شکل رایگان است، اظهار کرد: تمامی خطوط مترو از صبح روز قدس تا پایان مراسم به‌شکل رایگان خدمات‌رسانی می‌کنند و در همین راستا شرکت مترو با کاهش هدوی همه خطوط به 4دقیقه از صبح روز قدس تا پایان مراسم به خدمات‌رسانی می‌پردازد. به گزارش تسنیم، همچنین تدابیر لازم برای ارسال قطار فوق‌العاده در صورت تراکم مسافر در ایستگاه‌ها اتخاذ شده است.
 
اعلام مسیرهای ده‌گانه راهپیمایی روز جهانی قدس
 
وی مسیرهای ده‌گانه راهپیمایی روز جهانی قدس را برشمرد و گفت:
 
مسیر شماره 1: مسجد امام حسین(ع)، میدان امام حسین(ع)، خیابان انقلاب، دانشگاه تهران
 
مسیر شماره 2: مسجد جامع ابوذر، میدان ابوذر، خیابان ابوذر، خیابان شهید برادران حسنی (قلعه‌مرغی)، خیابان قزوین، خیابان کارگر، میدان انقلاب، دانشگاه تهران
 
مسیر شماره 3: مسجد دارالسلام، میدان منیریه، خیابان ولی عصر(عج)، خیابان انقلاب، دانشگاه تهران
 
مسیر شماره 4: مسجد امام زمان(عج)، خیابان آزادی، تقاطع خیابان بهبودی، میدان انقلاب، دانشگاه تهران
 
مسیر شماره 5: مسجد حضرت ابوالفضل(ع)، میدان توحید، خیابان توحید، خیابان آزادی، میدان انقلاب، دانشگاه تهران
 
مسیر شماره 6: مسجد المهدی(عج)، خیابان ستارخان، میدان توحید، خیابان توحید، خیابان آزادی، میدان انقلاب، دانشگاه تهران
 
مسیر شماره 7: مسجد الجواد(ع)، میدان هفت تیر، خیابان کریم‌خان، میدان ولی عصر(عج)، بلوار کشاورز، دانشگاه تهران
 
مسیر شماره 8: مسجد امام جعفر صادق(ع)، فلکه اول صادقیه، خیابان ستارخان، خیابان توحید، خیابان آزادی، میدان انقلاب، دانشگاه تهران
 
مسیر شماره 9: مسجد حضرت امیر(ع)، خیابان کارگر شمالی، میدان انقلاب، دانشگاه تهران
 
مسیر شماره 10: مسجد جامع رسول اکرم(ص)، تهرانسر بلوار شاهد، بلوار تهرانسر، میدان کمال‌الملک، بزرگراه شهید لشگری، خیابان آزادی، خیابان انقلاب، دانشگاه تهران، مسیرهای ده‌گانه راهپیمایی روز جهانی قدس هستند.
 
به‌گفته یزدانی با هماهنگی‌های لازم؛ تمهیدات ترافیکی و محدوده‌های ممنوعیت تردد و توقف کلیه وسایط نقلیه در روز جهانی قدس و... نیز درنظر گرفته شده و اعلام عمومی خواهد شد.
کلمات کليدی: راهپیمایی/مسیر/اطلاعات روز#
 


فیلم/ حضور داعش در پردیس سینمای کوروش!  

چندتن از عوامل فیلم سینمایی به وقت شام به کارگردانی ابراهیم حاتمی کیا روز گذشته با گریم اعضای گروه تروریستی داعش در ...

 
تصاویر/ مترو سواری رییس جمهور در مشهد
خطوط قطار شهری مشهد با حضور رییس جمهور افتتاح شد.
تصاویر/ صعود نساجی مازندران به لیگ برتر
تیم فوتبال نساجی موفق شد با برتری ۶ بر صفر برابر راه آهن به لیگ برتر صعود کند. در جدال خونه به خونه و نساجی، این ...
تصاویر/ دیدار روحانی با اعضای تیم ملی والیبال نشسته
اعضای تیم ملی والیبال نشسته ایران پس از قهرمانی در رقابت های جهانی تبریز با حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس جمهوری ...
اولین تصاویر از محل شهادت ۷ ایرانی در فرودگاه «تی۴»
تصاویر اولیه از محل حمله موشکی روز گذشته به فرودگاه تی۴ که منجر به شهادت ۷ نفر از شهروندان کشورمان شد، منتشر شد....
دهان مردم را نبستند،خرد کرده اند/هر کس غیر از آقا وحید حرف مردم را میزد لهش می کردند!
باید از او پرسید سردار وحید در کرمانشاه چه میزان ی تدبیری و بی کفایتی از دولتمردان دیده است که حاضر می شود خود ...
صوت/ آخرین وصیت شهید حججی به همسرش  
آخرین وصیت‌های شهید مدافع حرم محسن حججی در سوریه به همسرش و علی کوچولو پسر نازنینش را می‌شنوید.
صوت/ بیانات رهبر انقلاب درباره انتخابات 96  
بیانات امروز رهبر معظم انقلاب درباره انتخابات 96 منتشر شد.
صوت/ مداحی محمود کریمی محرم 95  
فایلهای صوتی شب اول محرم الحرام سال1438 هیئت رایة العباس چیذر بانوای حاج محمو د کریمی اماده دریافت است.
تیم ملی والیبال نشسته ایران قهرمان پارالمپیک شد
تیم ملی والیبال نشسته ایران با پیروزی مقابل بوسنی قهرمان رقابت های پارالمپیک ریو شد.