سه شنبه ۱۳ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۳۴
یاسر هاشمی ساختار اداری پدر را ناکارامد خواند؛

خودزنی یاسر هاشمی در جمع حزب ندای ایرانیان و تمسخر حامیان آیت الله/افشاگری های پسرکوچک علیه پدر و یارانش!

Share/Save/Bookmark
مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی:دانشگاه آزاد را یک ملک شخصی میدانست چراکه در سال 89 تلاش کرد تا از طریق علی عباسپور تهرانی، باجناق جاسبی در مجلس هشتم طرح وقف اموال دانشگاه آزاد را مصوب کند اما نتوانست.
کد مطلب: 57764
 
به گزارش اطلاعات روز# یاسر هاشمی امروز در شرایطی در جلسه حزب ندای ایرانیان با موضوع دانشگاه آزاد به کدام سو و جهت می‌رود به ایراد سخنرانی پرداخت که بیشتر شبیه یک خود زنی سیاسی بود تا انتقاد از عملکرد دانشگاه آزاد.

یاسر هاشمی در قسمتی از سخنان خود گفت: همان‌طور که پیش‌تر آیت‌الله هاشمی فهمیده بود جمهوریت را مردم تعیین می‌کنند. این را هم می‌دانستند که مردم صاحبان اصلی دانشگاه آزاد هستند و ایشان هرگز حس مالکیت نسبت به دانشگاه آزاد نداشتند.

اما به نظر میرسد فرزند کوچک آیت الله فراموش کرده است  8 خرداد 1396 در گفتگو با تابناک ضمن تأیید خبر برکناری‌اش از ریاست دفتر هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی، تصریح کرد: با توجه به همه علاقه،‌ انگیزه و وظیفه‌ای که نسبت به دانشگاه آزاد اسلامی احساس می‌کردم، علاقه‌مند بودم که کارم را در این دانشگاه ادامه دهم، چون این دانشگاه را میراث آیت‌الله هاشمی رفسنجانی می‌دانم.

یاسر هاشمی رفسنجانی البته به نظر میرسد در خصوص وقف دانشگاه آزاد نیز اطلاع مشخصی نداشت به همین خاطر فکر میکرد پدر مرحومشان ادعای بر مالکیت دانشگاه آزاد نداشتند

مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی:
دانشگاه آزاد را یک ملک شخصی میدانست چراکه در سال 89 تلاش کرد تا از طریق علی عباسپور تهرانی، باجناق جاسبی در مجلس هشتم طرح وقف اموال دانشگاه آزاد را مصوب کند اما نتوانست. 

موضوعی که با نقل قولی از رهبر انقلاب مبنی بر موافقت ایشان بر وقف دانشگاه آزاد همراه و سرانجام توسط دفتر ایشان تکذیب شد.


آیت الله هاشمی رفسنجانی به صورتی درباره دانشگاه آزاد صحبت میکردد که مشخص می‌شود تا چه اندازه پای این دانشگاه ایستاده است. به نظر می‌رسد این ایستادگی به این دلیل است که احساس میکرد این دانشگاه جزو سرمایه‌ها و دارایی‌های اوست.

به کار بردن عنوان تصرف برای نهادی که نه ملک شخصی هاشمی بلکه متعلق به مردم است همان نگاه مالکانه به دانشگاه آزاد را در آن زمان به شکلی صریح‌تر بیان کرد.

البته حمایت دانشگاه آزاد در دوره مدیریت عبدالله جعفرعلی جاسبی، از چهره‌های مورد حمایت و نزدیک به هاشمی‌رفسنجانی، همواره از سوی منتقدان به سوءاستفاده از این دانشگاه در راستای مسائل انتخاباتی متهم بوده و در این باره اسنادی نیز تاکنون در رسانه‌‌ها منتشر شده است.

به گزارش تسنیم، یکی از اسناد مورد اشاره منتقدان درباره تلاش‌های انتخاباتی مسؤولان دانشگاه آزاد به صورتجلسه‌ای مربوط می‌شود که طی آن حسین امیدوار، مشاور عبدالله جاسبی و مدیرکل وقت تشکل‌های سیاسی دانشجویی دانشگاه آزاد از اساتید و دانشجویان و تشکل‌های این دانشگاه می‌خواهد که در انتخابات 88 از میرحسین موسوی حمایت کنند. در این جلسه که اساتید دانشگاه و نماینده جاسبی و برخی مسؤولان تشکل‌های دانشجویی حضور دارند، پس از بحث‌های مفصل در نهایت تصمیم گرفته می‌شود که دانشگاه آزاد از طریق اساتید و تشکل‌ها به طور رسمی با ستاد میرحسین موسوی همکاری کند. در این جلسه برنامه‌ریزی می‌شود که از میرحسین موسوی در دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات که فائزه و فاطمه هاشمی در آن حضور دارند، دعوت به عمل‌ آید. علاوه بر این سند نیز در برهه‌هایی اسناد و گزارش‌هایی درباره نقش برخی مدیران ارشد دانشگاه آزاد در حوادث پس از انتخابات 88 منتشر شده بود.


یاسر هاشمی همچنین در بخشی از سخنان امروز خود اضافه کرده است: دانشگاه آزاد امروز آنقدر تنومند است که کسی نمی‌تواند برای آن مشکل ایجاد کند. البته در این میان یک‌سری مشکلات وجود دارد. بعد از اینکه رهبر انقلاب، حکم دانشگاه‌آزاد را به علی‌اکبر ولایتی داد ساختار آن تغییری نکرده و مدیران با همان ساختار قبلی به کار خود ادامه دادند.

این سخنان نیز تیر خلاص یاسر هاشمی به اردوگاه یاران آیت الله بود و تاکیدی بر اظهارات منتقدان.

وی نیز همچون دلواپسان معتقد است ساختار 30 ساله و تنومند دانشگاه آزاد که دست رنج مدیریت خانوادگی هاشمی رفسنجانی است به دلیل فسادهای گسترده و فاصله گرفتن از اهداف اولیه نیاز به تغییرات اساسی دارد، پس هر عقل سلیمی میداند دکتر علی اکبر ولایتی در این مدت کوتاه نمی تواند ریشه مافیای 30 ساله هاشمی را بخشکاند و برای تحقق این امر مثبت، نیازمند زمان منطقی می باشد و صد البته این دیپلمات کارکشته نزدیک به رهبری نشان داده است در بزنگاه های تاریخی تصمیمات غیرمنتظره و موثری خواهد گرفت و باز صد البته پشت سکوت های مکرر این مرد سیاست حرف های نهفته است که بیانش ممکن است اثرات جبران ناپذیری برای نابخردان داشته باشد

فرزند کوچک آیت الله البته دانشگاه آزاد را مهمترین دستاورد علمی انقلاب اسلامی دانست که البته هیچ کس منکر اهمیت دستاورد بودن دانشگاه برای انقلاب نیست اما :

 
۱-  دستاوردهای ارزشمند در حوزه نانو، لیزر و ... از دیگر آثار پیش‌رفت‌های علمی و فناوری ایران بعد از انقلاب است. علم نانو تحولات بزرگی را در جهان ایجاد کرده و در ایران این نوع علم از جایگاه و م وقعیت خوبی برخوردار شده است. با توجه به حوزه‌های کاربرد نانو از قبیل تولید و انباشت دارو، تشخیص بیماری‌ها، سم‌زدایی از آب، افزایش بهره‌‌وری در کشاورزی، انباشت و نگهداری محصولات کشاورزی و مواد غذایی، کنترل آفات و سالم‌سازی هوا، در آینده آثار این دستاوردها در زندگی مردم قابل لمس خواهد بود. ایران اکنون رتبه 12 جهانی را در حوزه نانو دارد.
 

۲- جمهوری اسلامی ایران، در حال تبدیل شدن به قطب پزشکی در غرب آسیا می‌باشد. در دوران قبل از انقلاب اسلامی، از یک طرف پزشکان خارجی حتی در شهرهای بزرگ فراوان بودند و از طرف دیگر بسیاری از بیماران برای درمان راهی کشورهای غربی و حتی سرزمین‌های اشغالی می‌شند، لکن امروز از یک طرف دیگر، بیمارستان‌های پیش‌رفته ایران، پذیرای بیماران از دیگر کشورهای منطقه برای درمان و انجام پیش‌رفته ترین عمل‌های جراحی می‌باشند.

۳- دانش پزشکی در ایران خصوصاً در حوزه‌هایی چون سلول‌های بنیادین، ترمیم ضایعات نخاعی، تولید داروهای راهبردی، شبیه‌سازی حیوانات و ... پیش‌رفت‌های چشمگیری داشته و ایران در ردیف اولین‌ها قرار گرفته است.

۴- ورود به باشگاه فضایی جهان از دیگر آثار و نتایج دستاوردهای علمی و فناوری کشور در دوران پس از انقلاب است. دانش و فناوری فضایی در اختیار تعداد محدودی از کشورهای جهان است. اکنون جمهوری اسلامی در منطقه، تنها کشور دارای این دانش و فناوری، آن هم به صورت بومی است. تاکنون چند ماهواره با ماهواره‌بر تولید داخل در مدار زمین قرار گرفته و در آینده ماهواره‌های پیش‌رفته‌تر از سوی جمهوری اسلامی به فضا پرتاب خواهد شد. ایران اکنون جز شش کشور طراح، سازنده و پرتاب‌کننده ماهواره در جهان است.

۵- رشد و توسعه صنعت خودروسازی، رشد و توسعه صنعت فولاد و آلومینیوم، رشد و توسعه صنعت کشتی‌سازی، رشد و توسعه صنعت هواپیما‌سازی، و پیش‌رفت‌های علمی و فنی کشور در ساخت اسکله‌ها، حفر چاه‌های نفت و گاز، ساخت پالایشگاه، ساخت سد، ساخت سیلو، ساخت بزرگراه‌ها و انواع سازه‌های فلزی و بتنی، از جمله دیگر آثار رشد علمی و فناوری در کشور می‌باشد.

 
۶-  جمهوری اسلامی اکنون کشوری هسته‌ای شده و عملاً عضو باشگاه هسته‌ای جهان است. به‌‌رغم همه تحریم‌ها و تهدیدها، ایران با تلاش‌ها و مجاهدت‌های جوانان و متخصصین خود، به چرخه کامل سوخت‌ هسته‌ای (غنی‌سازی) دست یافته و از نظر دانش علمی و فناوری در این عرصه در ردیف 7-8 کشور پیش‌رفته جهان قرار گرفته است. انرژی هسته‌ای در عرصه‌های مختلف پزشکی، دامپزشکی، صنعت، کشاورزی، تولید برق و ... کاربرد دارد. بدون تردید با تثبیت و نهادینه شدن چرخه سوخت در ایران، این دستاورد بسیار ارزشمند، آثارش در تمامی عرصه‌های مذکور آشکار خواهد شد. کشورهای زورگو و سلطه‌گر زمانی اجازه دسترسی کشوری چون ایران به یک کیلوگرم اورانیوم غنی شده را نمی‌دادند، امروزه در داخل کشور با تأسیسات کاملاً بومی، چندین تن کیک زدر به UF6 تبدیل شده، چند تن اورانیوم غنی شده با غنای زیر 5 درصد و چند صد کیلوگرم اورانیوم با غنای 20 درصد در داخل تولید شده است.

7-شناخت دنیا از ایران به عنوان یک قطب موشکی بی نظیر

اطلاعات روز#در مورد حکمرانی فاطمه،فائزه ،دخالت مهدی در اغتشاشات سال 88 و همچنین انتقاد به برخی مناقصات زمان مدیریت مهندس محسن هاشمی بر معاونت عمران دانشگاه آزاد نیز در آینده با مستندات مکفی رمزگشایی خواهد کرد تا معلوم شود این دانشگاه به چه میزان ملک شخصی این خاندان نبوده است 

ناگفته نخواهد ماند یاسر هاشمی در اثنای سخنان آرام خود و دقیقا چند روز بعد از از ادعای مجدد فاطمه هاشمی مبنی بر طرح مرگ مشکوک آیت الله به بیان کدهای نظیر "قتل امیرکبیر"، "زمان کافی برای پیش بردن آن برنامه‌ها وجود نداشت".، "تاسیس دارلفنون" ،"جمهوریت" و"مردم" پرداخت که رمزگشایی آن با انتشار اسناد جدید را به آینده نچندان دور موکول خواهیم کرد
کلمات کليدی: یاسرهاشمی/حزب ندای ایران/اطلاعات روز#
 


 
تصاویر/ مترو سواری رییس جمهور در مشهد
خطوط قطار شهری مشهد با حضور رییس جمهور افتتاح شد.
تصاویر/ صعود نساجی مازندران به لیگ برتر
تیم فوتبال نساجی موفق شد با برتری ۶ بر صفر برابر راه آهن به لیگ برتر صعود کند. در جدال خونه به خونه و نساجی، این ...
تصاویر/ دیدار روحانی با اعضای تیم ملی والیبال نشسته
اعضای تیم ملی والیبال نشسته ایران پس از قهرمانی در رقابت های جهانی تبریز با حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس جمهوری ...
اولین تصاویر از محل شهادت ۷ ایرانی در فرودگاه «تی۴»
تصاویر اولیه از محل حمله موشکی روز گذشته به فرودگاه تی۴ که منجر به شهادت ۷ نفر از شهروندان کشورمان شد، منتشر شد....
دهان مردم را نبستند،خرد کرده اند/هر کس غیر از آقا وحید حرف مردم را میزد لهش می کردند!
باید از او پرسید سردار وحید در کرمانشاه چه میزان ی تدبیری و بی کفایتی از دولتمردان دیده است که حاضر می شود خود ...
صوت/ آخرین وصیت شهید حججی به همسرش  
آخرین وصیت‌های شهید مدافع حرم محسن حججی در سوریه به همسرش و علی کوچولو پسر نازنینش را می‌شنوید.
صوت/ بیانات رهبر انقلاب درباره انتخابات 96  
بیانات امروز رهبر معظم انقلاب درباره انتخابات 96 منتشر شد.
صوت/ مداحی محمود کریمی محرم 95  
فایلهای صوتی شب اول محرم الحرام سال1438 هیئت رایة العباس چیذر بانوای حاج محمو د کریمی اماده دریافت است.
تیم ملی والیبال نشسته ایران قهرمان پارالمپیک شد
تیم ملی والیبال نشسته ایران با پیروزی مقابل بوسنی قهرمان رقابت های پارالمپیک ریو شد.