چهارشنبه ۱۴ شهريور ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۵۰
​پرسش های بدون پاسخ ، سکوت های سریالی

تخلفات بانک انصار شروع دوره جدید بانکداری؟

Share/Save/Bookmark
بانکها در اعطای تسهیلات تابع قوانین بانک مرکزی هستند و تصمیمات خودسرانه و درون سازمانی معنایی ندارد. حال باید مدیران بانک انصار پاسخگو باشند که چطور با این تخلف سازمان یافته همچنان از پاسخ دادن شانه خالی می کنند.
کد مطلب: 57775
 
به گزارش اطلاعات روز# اوضاع بانک انصار اصلا مناسب نیست. از مردادماه شاهد توقف نماد بانک انصار در بورس هستیم و هنوز برای برون رفت از این بحران چاره ای اندیشیده نشده است. البته جای تعجب دارد که بانک انصار با برخی درآمدهایی که معلوم نیست با چه تبصره ای برای خود فراهم کرده است هنوز با تابلوی توقف روبروست.

این روزها  اخبار بانک انصار همه را شگفت زده می کند. این بانک کارمزدهای غیرقانونی از مشتریان کسر می کند و در ازای پاسخ تنها با نشان دادن یک برگه کار خود را قانونی جلوه می دهد. پیگیری خبرنگار صراط نشان می دهد مدیران بانک انصار هیچ تمایلی به پاسخگویی در این زمینه ندارند و تنها با استناد به قوانین داخلی کار خود را توجیه می کنند. در این مورد دامنه ی تحقیقات را کمی گسترده تر کردیم و با چند تن از کارشناسان بانکی به گفتگو نشستیم که با شنیدن توضیحات آنان متوجه یک تخلف بزرگ در این بانک شدیم. بانک انصار در ازای صدور کارت مرابحه چیزی حدود 9 درصد از کل وام را کسر می کند و این مبلغ جدای 18 درصد سودی است که مشتری باید پرداخت کند در حالیکه کارمزد مرابحه کمتر از یک درصد است.
بانکها در اعطای تسهیلات تابع قوانین بانک مرکزی هستند و تصمیمات خودسرانه و درون سازمانی معنایی ندارد. حال باید مدیران بانک انصار پاسخگو باشند که چطور با این تخلف سازمان یافته همچنان از پاسخ دادن شانه خالی می کنند.
منوی بانک جهت کامزدهای غیر متعارف
این همه ی مسائل مربوط به این بانک نیست بلکه دریافت کارمزد 10 و 12 درصدی برای وامها با بازپرداخت دوساله و سه ساله نیز از دیگر بدعتهایی است که در دستور کار این مجموعه قرار گرفته است. بانک مرکزی و نهادهای نظارتی مطمئنا عواملی هستند که باید در این مورد شفاف سازی کنند تا یک بانک صرفا به جهت نیازی که مشتری داد اینطور به حقوقش دست درازی نکند. رفتار این بانک درخصوص اخذ کارمزدهای خارج از عرف مصداق بارز استثمار است که با همه ی مفاد اقتصاد مقاومتی در تضاد خواهد بود. در شرایطی که باید جو جامعه را به سمت اعتماد سازی ببریم تا شکاف میان مدیران و مردم کم شود اما عده ای سود خود را در ادامه ی مسیر گذشته می بینند. عدم پاسخگویی بانک انصار در خصوص این ماجرا خیلی نمی تواند ادامه داشته باشد اما اعتماد دوباره به مردم به تصمیمات مدیران این بانک خیلی طول می کشد.
وقت کشی به سبک بانک انصار
بانک انصار در سکوت مسئولان ذیربط در انتظار ادغام با مؤسسه ی ثامن است تا به این صورت این ماجرا به دست فراموشی سپرده شود. 300 شعبه ی این بانک با این ادغام ثامن به 600 شعبه افزایش پیدا می کند و اگر قرار باشد همین ماجرا تکرار شود چند صد میلیارد حق الناس نادیده گرفته می شود.
 
کلمات کليدی: بانک انصاز/تخلف/کارمزد/اطلاعات روز
 


 
تصاویر/ مترو سواری رییس جمهور در مشهد
خطوط قطار شهری مشهد با حضور رییس جمهور افتتاح شد.
تصاویر/ صعود نساجی مازندران به لیگ برتر
تیم فوتبال نساجی موفق شد با برتری ۶ بر صفر برابر راه آهن به لیگ برتر صعود کند. در جدال خونه به خونه و نساجی، این ...
تصاویر/ دیدار روحانی با اعضای تیم ملی والیبال نشسته
اعضای تیم ملی والیبال نشسته ایران پس از قهرمانی در رقابت های جهانی تبریز با حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس جمهوری ...
اولین تصاویر از محل شهادت ۷ ایرانی در فرودگاه «تی۴»
تصاویر اولیه از محل حمله موشکی روز گذشته به فرودگاه تی۴ که منجر به شهادت ۷ نفر از شهروندان کشورمان شد، منتشر شد....
دهان مردم را نبستند،خرد کرده اند/هر کس غیر از آقا وحید حرف مردم را میزد لهش می کردند!
باید از او پرسید سردار وحید در کرمانشاه چه میزان ی تدبیری و بی کفایتی از دولتمردان دیده است که حاضر می شود خود ...
صوت/ آخرین وصیت شهید حججی به همسرش  
آخرین وصیت‌های شهید مدافع حرم محسن حججی در سوریه به همسرش و علی کوچولو پسر نازنینش را می‌شنوید.
صوت/ بیانات رهبر انقلاب درباره انتخابات 96  
بیانات امروز رهبر معظم انقلاب درباره انتخابات 96 منتشر شد.
صوت/ مداحی محمود کریمی محرم 95  
فایلهای صوتی شب اول محرم الحرام سال1438 هیئت رایة العباس چیذر بانوای حاج محمو د کریمی اماده دریافت است.
تیم ملی والیبال نشسته ایران قهرمان پارالمپیک شد
تیم ملی والیبال نشسته ایران با پیروزی مقابل بوسنی قهرمان رقابت های پارالمپیک ریو شد.