۱
 
چهارشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۰۱
اختصاص اطلاعات روز#

سکوت دانشگاه آزاد نسبت به تخلف یکی از مدیران سابق +اسناد

Share/Save/Bookmark
بر همین اساس با توجه به اسناد موجود و علی رغم مصوبه مذکور، مدیرکل روابط عمومی وقت واحد علوم و تحقیقات با شماره دانشجویی ۹۲۰۰۰۳۱۷۵ در مقطع دکتری علوم ارتباطات، در همان واحد دانشگاهی مشغول به تحصیل بوده است.
کد مطلب: 57876
 
به گزارش اطلاعات روز# در دوران گذشته و پس از روی کار آمدن حمید میرزاده به عنوان رییس دانشگاه آزاد اسلامی، تصویب برخی مصوبات در این سازمان عریض و طویل با صدور بخشنامه های ژورنالیستی این دلخوشی را در دل مردم ایجاد کرد که گویا قرار است جلوی برخی بی قانونی ها و تخلفات در دانشگاه آزاد گرفته شود، اما مرور زمان نشان داد که نه تنها این مصوبات ره به جایی نبرد بلکه دقیقا اتفاقاتی در برخی واحدهای دانشگاه آزاد به وقوع پیوست که مغایر دستورات و مصوبات ریاست دانشگاه آزاد اسلامی است.

به عنوان مثال در تاریخ93/11/5مصوبه ای به شماره ۳۴۴۶۷/آ صادر گردید که بر اساس آن مدیران و کارمندان با جدیت از تحصیل در واحد محل اشتغال «نهی» شدند. جالب توجه اینکه در بخشی از مصوبه مذکور آمده است: "بدیهی است چنانچه موضوع رعایت نگردد شرکت در آزمون و پذیرش کارمند یا عضو هیأت علمی کان لم یکن تلقی خواهد شد."
 
اینکه دانشگاه آزاد اسلامی با تصویب مصوبه ای سعی داشت جلوی برخی رانت‌ها در واحدهای آموزشی گرفته شود، قطعا اقدامی درست بود اما مدیران دانشگاه آزاد باید بدانند صرف تصویب یک مصوبه نمی تواند جلوی تخلفات را بگیرد.

بر همین اساس با توجه به اسناد موجود و علی رغم مصوبه مذکور، مدیرکل روابط عمومی وقت واحد علوم و تحقیقات با شماره دانشجویی ۹۲۰۰۰۳۱۷۵ در مقطع دکتری علوم ارتباطات، در همان واحد دانشگاهی مشغول به تحصیل بوده است.
 

 
اکنون سؤال اینجاست که با عنایت به مصوبه مذکور، تحصیل نامبرده در واحدی که بصورت همزمان در آن اشتغال داته است چه توجیهی داشته است؟ آیا دکتری گرفتن در این شرایط کار سختی است؟ آیا همه دانشجویان و کارمندان از این امکانات خاص برخور بودند؟

تحصیل این مسئول سابق دانشگاه آزاد پس از ابلاغ مصوبه بی تردید به معنای زیر پا گذاشتن قانون تلقی می شود. بر این اساس از دستگاه های نظارتی انتظار میرود هرچه سریعتر نسبت به ابلاغ و اجرایی نمودن بندهای این مصوبه بجا و صواب، اقدامات لازم را مبذول فرمایند.

به گزارش اطلاعات روز، مدت ها قبل نیز در مورخ ۱۵ آذز ۱۳۹۳ نامه ای توسط "جمعیت دانشجویان حامی عدالت اسلامی" در باشگاه خبرنگاران جوان خطاب به رئیس وقت واحد علوم و تحقیقات در مورد تخلفات این واحد منتشر شده و رونوشت آن نیز برای روسای وقت دانشگاه ارسال گردیده بود که در آن نامه نسبت به تخلفات مشهود در دانشگاه علوم و تحقیقات هشدار داده شده بود و درخواست شد که مسئولان این واحد دانشگاهی به مدار قانون بازگردند.

بدیهی است جامعه دانشجویی کشور بر اساس مصوبه ذکر شده انتظار دارند با فرد خاطی همچون دو دختر جنجالی خاندان هاشمی برخورد قاطع صورت پذیرد

 
کلمات کليدی: عاوم و تحقیقات/دکتری/تخلف/اطلاعات روز#
 
محمد
United Kingdom
۱۳۹۸-۱۰-۱۹ ۲۲:۲۳:۳۰
من کارمند یکی از واحدهای دانشگاه آزاد هستم
واقعا معلوم نیست چه خبره
برای احراز پست نه تخصص مهم هست نه تجربه از کدوم باند یا گروه هستی مهم هست حالا عملکرد خوب برا سیستم داری یا نداری راحت ریاست پوشش میده و رد میشن
من رفتم توی شهر دیگه درس خوندم خیلی از همکارم تو واحد خودمون درس خوندن و ارشد و دکترا گرفتن چرا چون با رییس بودن
انتخابات و انتصابات همه سلیقه ای
کارمند تعهد داده بود درس نخونه بی صدا رفت ارشد و دکتراش را هم گرفت از راه نرسیده 8سال مدیر بود
اینه که سنگ روی سنگ بند نمیشه.سپاس