دوشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۵۲

رکوردزنی ترامپ در صادرات کالا به ایران!

Share/Save/Bookmark
گزارش جدید اداره آمار آمریکا حاکی است این کشور در ماه اوت سال جاری نزدیک به ۱۵۰ میلیون دلار کالا به ایران صادرات کرده است که از کل صادرات این کشور به ایران در سال ۲۰۱۷ نیز بیشتر است.
کد مطلب: 57881
 
به گزارش اطلاعات روز#، صادرات آمریکا به ایران در هشت ماه سال جاری به بیش از ۲۴۵ میلیون دلار رسیده است. واردات این کشور از ایران نیز ۶۷.۳ میلیون دلار بوده است.
 
آمریکا بیشتر محصولات کشاورزی و پزشکی به ایران صادر می‌کند و محصولات سنتی صادراتی ایران به آمریکا نیز فرش و پسته است، اما دو ماه پیش، آمریکا واردات فرش از ایران را در لیست تحریم‌ها قرار داد.
 
آمارهای آمریکا حاکی است که صادرات این کشور به ایران طی هشت ماه سال جاری بیش از سه برابر شده است، اما واردات آمریکا از ایران تنها ۷۱ درصد رشد داشته است.
 
آمریکا در نیمه ماه اوت دور اول تحریم‌های اقتصادی علیه ایران شامل بخش صنعتی و مالی را اعمال کرد، اما به رغم این تحریم‌ها، صادرات ایالات متحده به ایران در همین ماه اوج گرفته است.
 
به گزارش رادیو فردا، آرشیو تجارت ماهانه آمریکا با ایران از سال ۱۹۸۵ (۳۳ سال پیش) موجود است. آمارها حاکی است که به غیر از اکتبر ۲۰۰۸، صادرات ماهانه آمریکا به ایران هرگز به میزان ماه اوت سال جاری نبوده است.
کلمات کليدی: ترامپ/اطلاعات روز#