چهارشنبه ۲ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۲۶
انصاری برای انصار

بدهی تلنبار شده بانک انصار چه پیامی دارد؟

Share/Save/Bookmark
شاید اگر انصاریها حواس خود را معطوف بانکداری می کردند تا بنگاهداری امروز اعداد و ارقام مندرج در صورت مالی شان تحلیل متفاوتی داشت اما با چنین وضعیتی این بانک برای رسیدن به منطقه ی امن کار زیادی را پیش رو دارد.
کد مطلب: 57934
 
اختصاصی اطلاعات روز# از پروژه اطلس مال که بگذریم بانک انصار ید طولایی در بنگاهداری دارد و با اینکه باید جزو نخستین بانکهایی باشد که در راستای منویات مقام معظم رهبری دست از بنگاهداری بردارد اما هنوز با داشتن چند شرکت در حوزه ی اقتصادی آستینش برای بنگاهداری بالاست و با بی توجهی به آنچه که باید خط قرمز آنها حساب شود به کار خودش ادامه می دهد.
البته انصاریها خیلی هم در هدف گیری اقتصادی موفق عمل نکردند زیرا آنچه که در جدیدترین صورت وضعیت مالی این بانک مشاهده می شود مؤید همین موضوع است. شاید اگر انصاریها حواس خود را معطوف بانکداری می کردند تا بنگاهداری امروز اعداد و ارقام مندرج در صورت مالی شان تحلیل متفاوتی داشت اما با چنین وضعیتی این بانک برای رسیدن به منطقه ی امن کار زیادی  پیش رو دارد.
آنچه از ابتدای صورتهای مالی انصار قابل ملاحظه است رقم قابل تأمل داراییهای این بانک است که البته بخشی از این دارائیها ممکن است هیچ وقت نقد نشوند که دارائیهای نامشهود از آن دست هستند.
با احتساب موجودی نقد نزد بانک و  با در نظر گرفتن مطالبات و تسهیلات اعطایی که البته بخشی از آن می تواند مشکوک الوصول باشد به اضافه ی سرمایه گذاریهای بانک و دارائیهای مشهود و غیر مشهود جمع دارائیهای انصار به ۴۳۵,۹۸۹,۶۱۹  میلیون ریال می رسد. در مقابل بدهی های انصار رقم بسیار بزرگی را نشان می دهد ۴۱۹,۵۴۵,۲۹۱ میلیون ریال که اگر مابه التفاوت این رقم با دارایی بانک را محاسبه کنیم به 16.444.328 میلیون ریال می رسیم و این در حالیست که در خوشبینانه ترین حالت کل دارائیها را، موجودی نقد نزد بانک محاسبه کردیم.
در مقابل احتمالات نقدشوندگی دارایی بانک انصار بدهی ها داستان دیگری دارند زیرا همه ی آنها باید پرداخت شوند آن هم از محل در آمد بانک که اگر سری به سرمایه ی ثبت شده ی بانک بزنیم خواهیم دید به تازگی انصاریها سرمایه ی خود را به 10.000.000 میلیون ریال افزایش داده اند که که با یک تناسب ساده نتیجه ی دور از ذهنی به دست می آید فاصله بدهی انصار تا سرمایه ی ثبت شده ی آن 41 برابر بیشتر است که البته این تمام ماجرا نیست. تسهیلات اعطایی در جدیدترین صورتهای مالی بانک افزایش داشته  در حالیکه در بخش سرمایه گذاری مدت دار نسبت به آخرین وضعیت در صورتهای مالی 29/12/96 کاهش 14.639.334 میلیون ریالی دیده می شود.
مجموع کل مطالبات بانک انصار 54.509.275 افزایش داشته  است که در مقایسه با تنها یک بدهی این بانک اصلا رقم قابل ملاحظه ای نیست. بدهی انصار به بانک ها و مؤسسات اعتباری در این صورت مالی تنها در یک ردیف 53.012.16 میلیون ریال رشد کرده که تقریبا می توان این تراز را برابر دانست.
با همه ی آنچه که درباره ی جدیدترین وضعیت مالی بانک انصار منتشر شده باید نتیجه بگیریم تیر انصاریها در بانکداری به سنگ می خورد و باید برای آن استراتژی جدید داشت.
امین رجب خواه
 
کلمات کليدی: بانک انصار/ بدهکاری بانکی/ بنگاهداری/ صورتهای مالی/ اطلاعات روز#
 


 
تصاویر/ مترو سواری رییس جمهور در مشهد
خطوط قطار شهری مشهد با حضور رییس جمهور افتتاح شد.
تصاویر/ صعود نساجی مازندران به لیگ برتر
تیم فوتبال نساجی موفق شد با برتری ۶ بر صفر برابر راه آهن به لیگ برتر صعود کند. در جدال خونه به خونه و نساجی، این ...
تصاویر/ دیدار روحانی با اعضای تیم ملی والیبال نشسته
اعضای تیم ملی والیبال نشسته ایران پس از قهرمانی در رقابت های جهانی تبریز با حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس جمهوری ...
اولین تصاویر از محل شهادت ۷ ایرانی در فرودگاه «تی۴»
تصاویر اولیه از محل حمله موشکی روز گذشته به فرودگاه تی۴ که منجر به شهادت ۷ نفر از شهروندان کشورمان شد، منتشر شد....
دهان مردم را نبستند،خرد کرده اند/هر کس غیر از آقا وحید حرف مردم را میزد لهش می کردند!
باید از او پرسید سردار وحید در کرمانشاه چه میزان ی تدبیری و بی کفایتی از دولتمردان دیده است که حاضر می شود خود ...
صوت/ آخرین وصیت شهید حججی به همسرش  
آخرین وصیت‌های شهید مدافع حرم محسن حججی در سوریه به همسرش و علی کوچولو پسر نازنینش را می‌شنوید.
صوت/ بیانات رهبر انقلاب درباره انتخابات 96  
بیانات امروز رهبر معظم انقلاب درباره انتخابات 96 منتشر شد.
صوت/ مداحی محمود کریمی محرم 95  
فایلهای صوتی شب اول محرم الحرام سال1438 هیئت رایة العباس چیذر بانوای حاج محمو د کریمی اماده دریافت است.
تیم ملی والیبال نشسته ایران قهرمان پارالمپیک شد
تیم ملی والیبال نشسته ایران با پیروزی مقابل بوسنی قهرمان رقابت های پارالمپیک ریو شد.