دوشنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۳۶
اطلاعات روز#

حلقه مرتبطین شهندخت ملاوردی را بشناسید+سند

Share/Save/Bookmark
حضور موثر در فتنه 88 ،بازداشت به دلایل مختلف امنیتی،اقامت در امریکا و انگلیس، بیان نظریات در مورد ولایت فقیه در تعارض با گفتمان امام و رهبری،گرایش به انجمن حجتیه، مشارکت در اختلاس و همکاری با دشمن متخاصم
کد مطلب: 57941
 
به گزارش اطلاعات روز#فضای مجازی مخصوصا نرم افزار اینستاگرام به همان اندازه که منجر به تخریب و یا تشویش می شود اما در برهه های می تواند به افشاگری موثق علیه صاحب خود تبدیل شود
یکی از ویژگی های اینستاگرام آن است که تو می توانی دنبال کننده افراد باشی و یا به اشخاصی اجازه دهی که تورا دنبال کنند

شهندخت ملاوردی سر لیست احتمالی اصلاح طلبان یکی از افرادی است که علاقه خاصی به حضور در فضای مجازی دارد و تقریبا هر روز صفحه شخصی خود را به روز می کند

ملاورد که حدود 100 هزار نفر پیرو و یا دنبال کننده دارد خودش در مقابل 112 نفر را فالو یا پیروی کرده است که بررسی سوابق امنیتی افرادی که وی آنها را پیروی میکند برای شخصی که سابقه معاونت رئیس جمهور را داشته است و قصد نامزدی در انتخابات را دارد کمی جای تامل است!

افراد سرشناسی که وی از آنها پیروی می کند و یا مطالب آنها را دنبال میکند داری گرایشات شدید چپ همچون به حزب مشارکت،حزب اعتماد ملی، حزب اتحاد ملت و افراد سابقه داری همچون ابراهیم اصغرزاده،هنگامه شهیدی،ژیلا بنی یعقوب،محمد جواد امام، مریم باقی دختر عمادالدین باقی از اعضای سابق انجمن حجتیه،حسین قاضیان، عبدالرضا تاجیک،بیات زنجانی، شیخ یوسف صانعی،آذر منصوری،محمد تقی کروبی،زهره آشتیانی و... میباشد.

اما نکته حائز اهمیت آن است که در مجموع افرادی که ملاوردی به آنها علاقه دارد نقاط مشترک عجیبی وجود دارد که شورای نگهبان باید به آن توجه کند:

 حضور موثر در فتنه 88 ،بازداشت به دلایل مختلف امنیتی،اقامت در امریکا و انگلیس، بیان نظریات در مورد ولایت فقیه در تعارض با گفتمان امام و رهبری،گرایش به انجمن حجتیه، مشارکت در اختلاس و همکاری با دشمن متخاصم


ابراهیم اصغرزاده
فعال سیاسی اصلاح‌طلب است. وی از رهبران دانشجویان مسلمان پیرو خط امام و از بنیان‌گذاران دفتر تحکیم وحدت است.
اصغرزاده نماینده دوره سوم مجلس شورای اسلامی (۱۳۶۶ تا ۱۳۷۰)، عضو شورای اول شهر تهران (۱۳۷۷ تا ۱۳۸۱)، عضو شورای سردبیری روزنامه سلام و مدتی دبیرکل حزب همبستگی و مدیرمسئول روزنامه همبستگی بود.
در دهه شصت از افراد نزدیک به سید محمد خاتمی بود و قائم مقام فرهنگی  موسسه کیهان و معاونت روابط بین‌الملل وزارت فرهنگ را عهده‌دار بود. در دوره سوم مجلس شورای اسلامی (۱۳۶۶ تا ۱۳۷۰) به نمایندگی تهران برگزیده شد. او پس از جنگ مخالف برنامه‌های اقتصادیهاشمی رفسنجانی، طرفدار بهبود روابط با غرب، اصلاحات سیاسی و اعطای آزادی‌های فردی بیشتر شد

شورای نگهبان صلاحیت او را همچون بیشتر اعضای جناح چپ برای نمایندگی در مجلس چهارم رد کرد. اصغرزاده ۲۴ ساعت پس از پایان دوره نمایندگیش دستگیر و به مدت یک ماه در سلول انفرادی بازداشت شد.
پس از آزادی از زندان شغل مهندسی را رها کرد (وی مدرک مهندسی صنایع ازدانشگاه صنعتی شریف دارد) و به همراه تعدادی از دوستانش همچون سعید حجاریان تحصیل در رشتهعلوم سیاسی دانشگاه تهران را آغاز کرد. پس از آن نیز برای انتخابات میاندوره‌ای مجلس پنجم، مجلس هفتم و سه دوره انتخابات ریاست جمهوری هفتم (۱۳۸۰)، هشتم (۱۳۸۴) و نهم (۱۳۹۲)کاندیدا شد که برای هیچ‌کدام تأیید صلاحیت نشد.

پس از انتخابات دوم خرداد اصغرزاده برخلاف انتظار وارد حزب تازه تأسیس جبهه مشارکت نشد. او در انتخابات شورای اول شهر تهران (۱۳۷۷ تا ۱۳۸۱) شرکت کرده و به عضویت این شورا انتخاب شد و مدتی نایب‌رئیس آن بود. انتقادات شدید او به مدیریت شهر تهران زمینه‌ساز انحلال این شورا توسط وزارت کشور دولت خاتمی شد.

طاهره رضازاده همسر اصغرزاده است. او نماینده شیراز در مجلس ششم بود.

هادی حیدری
پس از دستگیری و بازداشت در دفتر روزنامه شهروند، به تاریخ ۱۳۹۴/۰۸/۲۵ برای گذراندن دوران محکومیت به مدت یک سال به زندان اوین منتقل شد. اتهام وی، تبلیغ علیه نظام از طریق انتشار کارتون و کاریکاتور در مطبوعات، ذکر شده‌است.

وی، سرانجام پس از گذراندن ۶ ماه از دوران محکومیت در تاریخ ۱۳۹۵/۰۲/۰۸ از زندان اوین آزاد شد.


غلامحسین کرباسچی
او در مهدی کروبی حمایت کرد و به عنوان معاون اول او در صورت پیروزی معرفی شده بود وی به دلیل اختلاس در شهرداری تهران مدتی را در بازداشت به سر می برد

ژیلا بنی یعقوب
دبیر سرویس اجتماعی روزنامه سرمایه و سردبیر سایت کانون زنان ایرانی در ۳۰ خرداد ۱۳۸۸، در جریان فتنه 88 ، همراه با شوهرش بهمن احمدی امویی بازداشت شد و در خرداد سال ۱۳۸۹ به یک سال حبس و ۳۰ سال محرومیت از شغل روزنامه‌نگاری محکوم گردید. 

هم زمان با انتقال ژیلا بنی یعقوب به زندان اوین، بهمن احمدی امویی، روزنامه‌نگار اقتصادی، از اوین به زندان  رجایی شهر تبعید شد. 


نرگس موسوی
دختر جنجالی میرحسین موسوی لیدر اصلی فتنه گران در سال 88

سوسن طهماسبی
طهماسبی از بنیان‌گذاران کنشگران داوطلب در ایران بوده است؛ و پیش از آن نیز برای بهبود بخشیدن به دسترسی مردم به خدمات بهداشتی و جنسی در مناطق محروم در ایالات متحده فعالیت می‌کرد.

زهرا نژادبهرام
سیاستمدار اصلاح‌طلب و اولین معاون فرماندار زن در ایران است. او برای شرکت در انتخابات شورای شهر تهران در سال ۱۳۹۶ نامزد شد و در لیست امید قرار گرفت. او از دوستان نزدیک شهیندخت مولاوردی است و مدتی دبیر ستاد جذب سرمایه گذاری خارجی و نیز مدیر کل دفتر اجتماعی و انتخابات استانداری تهران بوده‌است. نژادبهرام دانش‌آموخته دکتری علوم سیاسی از دانشگاه لندن است.
 
وی با انتشار عکسی از فرزندش در اینستاگرام و تیتر ((پسر گلم بزرگ میشه دور از ما آرمین ما کاناداست)) حواشی را پیرامون خود درست کرد. پست عجیب این عضو شورای شهر با واکنش کاربران فضای مجازی همراه بود و آن را به نوعی فخر فروشی دانسته و نظرات جالب و کنایه آمیزی را در جواب نژاد بهرام نوشته اند.

مریم باقی
مریم باقی دختر عمادالدین باقی در سال ۱۳۷۹ با محمد قوچانی، روزنامه نگار ازدواج کرده‌است. بسیاری از چهره‌های اصلاح‌طلب در این مراسم ازدواج شرکت داشتند
در برهه ای از زمان باقی عضو انجمن حجتیه نیز بود که در سال ۵۸ به دلیل برخی اختلافات فکری از آن جدا شد.


حسین قاضیان
 جامعه‌شناس ایرانی و پژوهشگر دانشگاه سیراکیوز است او از همکاران مرکز مطالعات استراتژیک در دوران هاشمی رفسنجانی و مشاور دولت محمد خاتمی بود.
او در سال ۱۳۸۱ و در پی انتشار یک نظرسنجی مشترک با موسسه گالوپ دستگیر شد و به اتهام "همکاری با دشمن متخاصم" ۳ سال زندانی شد موسسه ایپو تحت نظارت و با هماهنگی ایشان کار میکند

عبدالرضا تاجیک
پس از هتک حرمت به عاشورای سال 88، بازداشت شد و ۶۰ روز دیگر را در زندان گذراند. 

 
اسدالله بیات زنجانی
 او از مراجع تقلید شیعه است که دارای دیدگاه‌های سیاسی و فقهی مخالف حکومت است. او در جریان فتنه 88، مواضع تندی علیه دولت و حاکمیت گرفت و نظریات و تعابیری از ولایت فقیه ارائه نمود که با دیدگاه رسمی حضرت امام (ره) در این خصوص مغایرت داشت.او در انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸ از حامیان جدیمیرحسین موسوی و مهدی کروبی و در انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۹۲ و ۱۳۹۶ هم از حامیان حسن روحانی بود.

بیات زنجانی در فتوایی تازه، آب نوشیدن را در شرایطی خاص در ماه رمضان جایز دانست!

یوسف صانعی:
با توجه به فتاوای عجیب و غریب،جامعه مدرسین حوزه علمیه قم اعلام کرد که یوسف صانعی شایستگی تصدی مرجعیت ندارد. یوسف صانعی از جمله مراجع حامی فتنه 88 به‌شمار می‌رفت که انتقادات تندی علیه دولت احمدی‌نژاد ابراز کرد.

جامعه مدرسین در اصلاعیه اعلام داشت: «با توجه به پرسش‌های مکرّر مؤمنان، جامعه مدرسین حوزه علمیه قم براساس تحقیقات به عمل آمده در یک سال گذشته و پس از جلسات متعدد به این نتیجه رسیده‌است که ایشان فاقد ملاک‌های لازم برای تصدّی مرجعیت می‌باشد.»
 البته جامعه مدرسین از سال ۱۳۷۳ فهرستی را با عنوان «مراجع جایزالتقلید» منتشر کرده که نام یوسف صانعی و بسیاری از دیگر مراجع معروف از جمله سید صادق روحانی، سید عبدالکریم موسوی اردبیلی نیز در آن دیده نمی‌شود.در سال ۱۳۶۱ نیز این نهاد حسینعلی منتظری به او از دلایل این تصمیم بوده‌است. 

زهره آشتیانی
مشاور سید محمد خاتمی در امور رسانه و مطبوعات، و سپس مشاور رئیس‌جمهور در امور فرهنگی بود. وی از حامیان فتنه 88 و سردبیر آیین گفت و گو بود که هر دو در سال ۱۳۹۰ توقیف شدند.وی عضو شورای مرکزی حزب  جبهه مشارکت را نیز دارد.

محمد جواد امام
جواد امام مدیرعامل بنیاد باران و معاون وزير نيرو در دولت اصلاحات و مسئول ستاد میرحسین موسوی درتهران و از اعضاي سازمان منحله مجاهدین انقلاب ست که در فتنه 88 دستگیر و به بند ۳۵۰ زندان اوین منتقل شد و پس از ماه‌ها بازداشت و انفرادی تحت محاکمه قرار گرفت. همسر وی «لیلاسادات جلال‌زاده» از فعالان فضای مجازی است.

او از سوی دادگاه انقلاب به یک سال حبس تعزیری محکوم شد.

هنگام شهیدی
هنگامه شهیدی از فعالان سیاسی با گرایش‌های اصلاح طلبانه است. او از جمله کاندیداهای حزب کارگزاران سازندگی در انتخابات دوره دوم شوراهای اسلامی شهر و روستای تهران بوده‌است که حائز رتبه ۴۹ تهران گردید.

هنگامه شهیدی در دو سال آخر ریاست جمهوری  سید محمد خاتمی به عنوان مشاور رئیس سازمان ملی جوانان خدمت می‌کرد.

او از اواخر سال ۸۳ تا انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۴ در ستاد انتخاباتی هاشمی رفسنجانی به فعالیت مشغول بود و مسئولیت کمیته بانوان این ستاد را بر عهده داشت و عضو «اتاق فکر» هاشمی رفسنجانی محسوب می‌شد.

هنگامه شهیدی در پاییز ۱۳۸۷ با عضویت در حزب اعتماد ملی استان تهران به عنوان مشاور مهدی کروبی دبیرکل حزب اعتماد ملی برگزیده شد و در زمینه مسائل زنان و بین‌الملل به وی مشاوره می‌داد.

از این نویسنده کتاب «جعبه سیاه خرم‌آباد» به چاپ رسیده‌است.وی که دانشجوی مقطع دکترای حقوق بشر در کشور بریتانیا است کتاب‌های متعددی نیز در زمینه حقوق بشر در دست تألیف دارد.
بازداشت
هنگامه شهیدی در روز سه شنبه ۹ تیر ۱۳۸۸ و در پی ایجاد فتنه و آشوب در کشور بازداشت شد.در ابتدا برای آزادی او در خواست وثیقه یک میلیارد ریالی شد ولی در ۲ آبان قرار مجرمیت برای او صادر شد و پرونده او به دادگاه فرستاده شد. اتهامات شهیدی شامل شرکت در اجتماعات غیرقانونی، تبانی به قصد برهم زدن امنیت، تبلیغ علیه نظام، اخلال در نظم عمومی و اهانت به ریاست جمهوری بوددر ۳ آبان ۱۳۸۸ شهیدی دست به اعتصاب غذا و دارو زد و پس از ۱۲۱ روز بازداشت توانست با مهدی کروبی تماس تلفنی داشته باشد.شهیدی در ۱۰ آبان ۱۳۸۸ با سپردن وثیقه ۹۰ میلیون تومانی آزاد شد.

هنگامه شهیدی در ۱۹ اسفند ۱۳۹۵ بازداشت و به زندان اوین منتقل شد.یک وکیل دادگستری با بیان امنیتی بودن جرائم شهیدی در این باره گفت: «مرجع دستگیری وی شعبه دوم بازپرسی دادسرای فرهنگ و رسانه تهران است..

تیر ۱۳۹۷هنگامه شهیدی در ۵ تیر ماه ۱۳۹۷ در حالی که در تحت تعقیب قضایی توسط مأمورین پلیس بود، در جزیره کیش و درحالیکه از ماسک برای مخفی ماندن، از دید مأمورین استفاده می‌کرد دستگیر شد دولت آبادی، دادستان تهران روز سه‌شنبه درباره علت بازداشت وی گفت: «وی چند ماهی متواری بود و همان طور که در شبکه‌های مجازی می‌دیدم هر روز اهانت‌هایی آشکاری به دستگاه قضایی و مسئولینش می‌کرد. به جای این که خود را معرفی کند توییت‌های بسیار مجرمانه‌ای منتشر می‌کرد. امروز در جزیره کیش در حالی که مدعی بود تا تغییر مسئولان دستگاه قضایی خود را معرفی نخواهد کرد، دستگیر شد... وی پرونده سنگین در دستگاه قضایی دارد.

محمد تقی کروبی
فرزند متواری یکی از سران فتنه که در حال حاضر در انگلستان اقامت دارد


کریم ارغنده‌پور 
روزنامه‌نگار و سیاست‌مداراصلاحطلب است. او عضو شورای مرکزی جبهه مشارکت، عضو هیأت مدیره انجمن صنفی روزنامه نگاران است.
ارغنده‌پور سردبیر یا عضو شورای سردبیری روزنامه های توقیف شده مشارکت،صبح امروز،نوروز،وقایع اتفاقیه،اقبالو یاس نو بوده‌است و در تحریریه روزنامه سلام نیز حضور داشت.

آذر منصوری
ذر منصوری در شهریور ۱۳۸۸ هنگامی که از منزل خواهرش در ورامین بازمی‌گشت، به دست مأموران اطلاعات این منطقه در خیابان متوقف و بازداشت شد. اتهام‌های او «اخلال در نظم عمومی از طریق شرکت در تجمعات»، «تبلیغ علیه نظام»، «نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی و اجتماع و تبانی به قصد برهم زدن امنیت ملی» عنوان شد که به خاطر آن حکم ۳ سال زندان از شعبه ۲۸دادگاه انقلاب دریافت کرد.

کلمات کليدی: شهندخت ملاوردی/فتنه/رئیس جمهور/اطلاعات روز#