جمعه ۱۸ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۱۰
بررسی اقدامات ضدامنیتی عناصر گروهک مجذوبان نور:

فراخوان شورش مسلحانه و آشوب‌طلبی/رپورتاژ آگهی سایت گروهک برای یکی از سران فتنه 88!

Share/Save/Bookmark
از دیگر کارکرد‌های سایت مجذوبان نور، می‌توان به تحریک دراویش به برپایی تجمعات خشونت‌آمیز و غیرقانونی در مقابله با تصمیمات مراجع قانونی اشاره کرد. در یکی از فراخوان‌های تحریک‌آمیز منتشره در این سایت، صریحا اعلام شده بود که دراویش آماده اعتراض گسترده (بخوانید شورش و اغتشاش) هستند.
کد مطلب: 57973
 
به گزارش اطلاعات روز# عمده وسیله ارتباطی عناصر گروهک افراطی مجذوبان نور که از طریق آن اقدام به فراخوان شورش مسلحانه و آشوب‌طلبی می‌کردند، سایت این گروهک است که با همان نام «مجذوبان نور» فعالیت می‌کند. این سایت از اوایل سال ۸۵، در جهت تبلیغ و ترویج اغراض شوم گروهک مجذوبان نور آغاز به کار کرد.
 
فراخوان شورش و آشوب مسلحانه، تهدید جانی و امنیت مردم، صدمه رساندن به اموال عمومی، تشویش اذهان، توهین به مقدسات، سیاه نمایی علیه کشور، ارتباط گیری با رسانه‌های معاند در آنسوی مرزها، همراهی با جریان فتنه و ... این‌ها تنها بخشی از سرفصل‌های اقدامات یک گروهک تبهکار طی ۱۲ سال اخیر است؛ گروهکی موسوم به «مجذوبان نور» که از دل فرقه‌ای با عنوان دراویش گنابادی متولد شده و اقدامات آشوب‌طلبانه و مخربانه را سرلوحه فعالیت‌های خود قرار داده است. طی سلسله گزارش‌هایی، به بررسی زوایای اقدامات ضدامنیتی عناصر گروهک «مجذوبان نور» پرداخته است.
غائله کوار؛ روزی که عناصر گروهک مجذوبان به سمت نمازگزاران تیراندازی کردند/ خانه تیمی گروهک در پاسداران تهران و دستور استمرار آشوب در کوار
سایت مروج خشونت گروهک مجذوبان؛ حلقه ارتباطی اشرار عضو گروهک
 عمده وسیله ارتباطی عناصر گروهک افراطی مجذوبان نور که از طریق آن اقدام به فراخوان شورش مسلحانه و آشوب‌طلبی می‌کردند، سایت این گروهک است که با همان نام «مجذوبان نور» فعالیت می‌کند. این سایت از اوایل سال ۸۵، در جهت تبلیغ و ترویج اغراض شوم گروهک مجذوبان نور آغاز به کار کرد.
 
 
فراخوان شورش مسلحانه و آشوب‌طلبی/رپورتاژ آگهی سایت گروهک برای یکی از سران فتنه!فراخوان‌های ضدامنیتی سایت مجذوبان
یکی از کژکارکرد‌های این سایت، علاوه بر ترویج و تبلیغ آشوب‌طلبی و اقدامات ضدامنیتی علیه شهروندان، فراخوان دادن به عناصر مجذوبانی برای تجمع در مقابل دوایر دولتی، قضایی و نقاط مختلف شهری و ایجاد آزار و اذیت برای شهروندان است.
در سال ۱۳۹۱ در یکی از این فراخوان‌های منتشره در سایت مجذوبان نور، به عناصر این گروه افراطی فرمان داده شد که در مقابل زندان اوین در ساعتی مقرر تجمع کنند، تجمعی که البته با هوشیاری ماموران عمل کننده، به هدف شوم خود نائل نشد و ماموران امنیتی به سرعت، آمران و عاملان فراخوان تجمع مقابل زندان اوین را شناسایی و دستگیر کردند که البته در این میان یکی از عناصر مجذوبان نور، به نام «فرهاد نوری» قبل از دستگیری از کشور متواری شد. این فرد طی سال‌های بعد به یکی از عناصر رسانه‌ای مجذوبان نور در خارج از کشور بدل شد که در مقاطع مختلف ضمن همکاری با شبه رسانه‌های ضدانقلاب، اخبار تحریف شده و مطالب کذبی را در مورد دراویش گنابادی مخابره می‌کند.


انتشار مقالات موهن و ساختارشکنانه در سایت مجذوبان
اما صبغه مجرمانه مطالب منتشره در سایت مجذوبان نور بسیار زیاد است؛ مقالاتی که در این سایت منتشر می‌شود حاوی توهین به ارزش‌های دینی و هنجار‌های اجتماعی مردم ایران اسلامی است.
در یکی از مقاله‌های منتشره در سایت گروهک مجذوبان با عنوان «ضحاک ماردوش»، ماهیت تفکر حاکم بر عناصر این گروهک افراطی و خشونت طلب، آشکار می‌شود.
در یکی دیگر از مقالات منتشره در سایت گروهک مجذوبان با عنوان «موریانه مرگ حکومت‌ها» که توسط یکی از عناصر ضدانقلاب و نقش آفرین در فتنه ۸۸  -به عنوان عضو اتاق فکر مستقر در لندن- به نام «عبدالعلی بازرگان» نوشته شده، مستقیما به اصول مقدس کشور هتک حرمت و اسائه ادب شده است و نویسنده مقاله مزبور با کینه و حقدی عمیق، در سایت گروهک مجذوبان، علیه مقدسات ، می‌نویسد.


رپورتاژ آگهی سایت گروهک برای یکی از سران فتنه 88

سایت مزبور، همچنین در ایام فتنه ۸۸ برای یکی از فتنه گران، رپورتاژ آگهی می‌رفت و عملا به یکی از ستاد‌های این فتنه‌گر تبدیل شده بود. البته آن فرد نیز که در زمره سران فتنه بود در راستای پروژه آمریکایی و صهیونیستی تعریف شده برای دست اندرکاران فتنه، در برخی میتینگ‌هایش ضمن تهییج پیاده نظام‌های آشوبگر، پروژه مظلوم نمایی گروهک افراطی مجذوبان نور را پیش می‌برد.
به نوشته میزان، از دیگر کژکارکرد‌های سایت مجذوبان نور، می‌توان به تحریک دراویش به برپایی تجمعات خشونت‌آمیز و غیرقانونی در مقابله با تصمیمات مراجع قانونی اشاره کرد. در یکی از فراخوان‌های تحریک‌آمیز منتشره در این سایت، صریحا اعلام شده بود که دراویش آماده اعتراض گسترده (بخوانید شورش و اغتشاش) هستند.
 
کلمات کليدی: مجذوبان/نور/اطلاعات روز#
 


 
تصاویر/ مترو سواری رییس جمهور در مشهد
خطوط قطار شهری مشهد با حضور رییس جمهور افتتاح شد.
تصاویر/ صعود نساجی مازندران به لیگ برتر
تیم فوتبال نساجی موفق شد با برتری ۶ بر صفر برابر راه آهن به لیگ برتر صعود کند. در جدال خونه به خونه و نساجی، این ...
تصاویر/ دیدار روحانی با اعضای تیم ملی والیبال نشسته
اعضای تیم ملی والیبال نشسته ایران پس از قهرمانی در رقابت های جهانی تبریز با حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس جمهوری ...
اولین تصاویر از محل شهادت ۷ ایرانی در فرودگاه «تی۴»
تصاویر اولیه از محل حمله موشکی روز گذشته به فرودگاه تی۴ که منجر به شهادت ۷ نفر از شهروندان کشورمان شد، منتشر شد....
دهان مردم را نبستند،خرد کرده اند/هر کس غیر از آقا وحید حرف مردم را میزد لهش می کردند!
باید از او پرسید سردار وحید در کرمانشاه چه میزان ی تدبیری و بی کفایتی از دولتمردان دیده است که حاضر می شود خود ...
صوت/ آخرین وصیت شهید حججی به همسرش  
آخرین وصیت‌های شهید مدافع حرم محسن حججی در سوریه به همسرش و علی کوچولو پسر نازنینش را می‌شنوید.
صوت/ بیانات رهبر انقلاب درباره انتخابات 96  
بیانات امروز رهبر معظم انقلاب درباره انتخابات 96 منتشر شد.
صوت/ مداحی محمود کریمی محرم 95  
فایلهای صوتی شب اول محرم الحرام سال1438 هیئت رایة العباس چیذر بانوای حاج محمو د کریمی اماده دریافت است.
تیم ملی والیبال نشسته ایران قهرمان پارالمپیک شد
تیم ملی والیبال نشسته ایران با پیروزی مقابل بوسنی قهرمان رقابت های پارالمپیک ریو شد.