دوشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۵۷

پاداش و حق الزحمه 300 میلیون تومانی برای فعالیت 6 ماهه هیئت مدیره وابسته به بانک صادرات +سند

Share/Save/Bookmark
همچنین به علت تحریم های سالهای اخیر، وجوه ارزی حاصل از فروش یک واحد ساختمانی در شهر آلماتی قزاقستان (به میزان 112 هزار دلار) به علت عدم امکان افتتاح حساب جاری توسط شرکت نزد بانک های خارجی، به حساب یک فرد حقیقی ریخته شده (طبق مصوبه هیئت مدیره) که در این خصوص قرارداد یا اقرارنامه با آن فرد منعقد نشده و تضامین معتبر نیز اخذ نشده است!
کد مطلب: 57989
 
به گزارش اطلاعات روز#رکن اداره کننده و به عبارت دیگر قوه مجریه شرکت های سهامی، اعضای هیات مدیره آن هستند. سهام داران با انتخاب اعضای هیات مدیره و اعتماد به حسن عملکرد و درایت آنان سرمایه های خود را به شرکت می سپارند و طبیعتا آنها نیز با بهره گیری از هوش و خلاقیت خود پس از انقضای سال مالی سود مناسبی عاید شرکت و سهام داران می کنند.
 
البته وقتی سخن از شرکت های وابسته به بانک های کشورمان به میان می آید، حساسیت و توجهات در خصوص پرداختی آنها به کارکنان و هیئت مدیره آنها بیش از شرکتهای کاملا خصوصی است و بر این اساس، صبحانه نیز اسناد مربوط به این شرکت ها را دقت و توجه ویژه ای بررسی می کند.
 
پاداش و حق الزحمه 300 میلیون تومانی برای فعالیت 6 ماهه هیئت مدیره وابسته به بانک صادرات +سند
 
 
جدیدترین صورت های مالی مربوط به شرکت سرمایه گذاری عمران و توسعه اوج سپهر اصفهان که بنا بر اعلام بازرس قانونی آن، در سال 1389 به صورت سهامی خاص تاسیس شده و جزء واحدهای تجاری فرعی بانک صادرات ایران محسوب می شود، نشان می دهد این شرکت که حوزه فعالیت اصلی ان امور ساختمانی و سرمایه گذاری است، مبلغ 311 میلیون تومان به عنوان "حق الزحمه و پاداش هیئت مدیره" خود ظرف 6 ماهه منتهی به انتهای خرداد امسال در نظر گرفته است.
 
این رقم در حالی برای اعضای هیئت مدیره شامل نماینده بانک صادرات، شرکت سرمایه گذاری توسعه سپر فارس، سرمایه گذاری توسعه و ساختمان سپهر تهران، شرکت انرژی سپهر و واسپاری سپهر صادرات اختصاص یافته که رقم مذکور در مدت زمان مشابه سال قبل، 110 میلیون تومان بوده و امسال حدودا 3 برابر شده است.
 
البته در این مستندات، ذکر نشده که چه میزان از این مبلغ حق الزحمه و چقدر از آن مربوط به پاداش است چراکه به طور مرسوم، پاداش اعضا به حساب شرکت واریز می شود نه حساب افراد.
 
در عین حال، این شرکت اقدام به پرداخت 13 میلیارد ریال دستمزد به کارکنان خود کرده که تعداد کارکنان قراردادی این شرکت در مدت زمان مذکور 28 نفر اعلام شده است که با این حساب، این شرکت ماهانه مبلغ حدود 215 میلیون تومان دستمزد پرداخت می کند. البته بازرس قانونی شرکت در تکمیل توضیحات رقم مذکور عنوان کرده که هزینه های غیرمستقیم مشرتک بین پروژه ها، صرا شامل حقوق و دستمزد کارکنان، در هر دوره تسهیم و به حساب هر یک از پروژه ها منظور شده است. 
 
در صورتی که رقم مذکور صرفا حقوق و مزایای کارکنان قراردادی شرکت باشد، این رقم برای هر فرد به طور متوسط بیش از 7.5 میلیون تومان خواهد بود که قابل توجه و جالب است.
 
همچنین حسابرس شرکت اعلام کرده به علت تحریم های سالهای اخیر، وجوه ارزی حاصل از فروش یک واحد ساختمانی در شهر آلماتی قزاقستان (به مبلغ 112 هزار دلار) به علت عدم امکان افتتاح حساب جاری توسط شرکت نزد بانک های خارجی، به حساب یک فرد حقیقی ریخته شده (طبق مصوبه هیئت مدیره) که در این خصوص قرارداد یا اقرارنامه با آن فرد منعقد نشده و تضامین معتبر نیز اخذ نشده است!
کلمات کليدی: بانک صادرات/دستمزد/اطلاعات روز#
 


 
تصاویر/ مترو سواری رییس جمهور در مشهد
خطوط قطار شهری مشهد با حضور رییس جمهور افتتاح شد.
تصاویر/ صعود نساجی مازندران به لیگ برتر
تیم فوتبال نساجی موفق شد با برتری ۶ بر صفر برابر راه آهن به لیگ برتر صعود کند. در جدال خونه به خونه و نساجی، این ...
تصاویر/ دیدار روحانی با اعضای تیم ملی والیبال نشسته
اعضای تیم ملی والیبال نشسته ایران پس از قهرمانی در رقابت های جهانی تبریز با حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس جمهوری ...
اولین تصاویر از محل شهادت ۷ ایرانی در فرودگاه «تی۴»
تصاویر اولیه از محل حمله موشکی روز گذشته به فرودگاه تی۴ که منجر به شهادت ۷ نفر از شهروندان کشورمان شد، منتشر شد....
دهان مردم را نبستند،خرد کرده اند/هر کس غیر از آقا وحید حرف مردم را میزد لهش می کردند!
باید از او پرسید سردار وحید در کرمانشاه چه میزان ی تدبیری و بی کفایتی از دولتمردان دیده است که حاضر می شود خود ...
صوت/ آخرین وصیت شهید حججی به همسرش  
آخرین وصیت‌های شهید مدافع حرم محسن حججی در سوریه به همسرش و علی کوچولو پسر نازنینش را می‌شنوید.
صوت/ بیانات رهبر انقلاب درباره انتخابات 96  
بیانات امروز رهبر معظم انقلاب درباره انتخابات 96 منتشر شد.
صوت/ مداحی محمود کریمی محرم 95  
فایلهای صوتی شب اول محرم الحرام سال1438 هیئت رایة العباس چیذر بانوای حاج محمو د کریمی اماده دریافت است.
تیم ملی والیبال نشسته ایران قهرمان پارالمپیک شد
تیم ملی والیبال نشسته ایران با پیروزی مقابل بوسنی قهرمان رقابت های پارالمپیک ریو شد.