يکشنبه ۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۶

80نفر در «شستا» طی یکسال 9.5 میلیارد تومان حقوق و مزایا گرفتند! +سند

Share/Save/Bookmark
به نوشته بازرس قانونی شرکت، بدهی های جاری گروه شستا و شرکت اصلی به ترتیب 27 هزار میلیارد تومان و 4 هزار میلیارد تومان بیش از دارایی های جاری آن است که نیازمند اتخاذ تمهیدات مناسب و اصلاح ساختار مالی جهت سودآوری شرکتهاست.
کد مطلب: 58055
 
به گزارش اطلاعات روز# در اتفاقی مهم و قابل تقدیر، هلدینگ سرمایه گذاری تامین اجتماعی معروف به «شستا» که به عنوان یک مجموعه تخصصی در امر سرمایه‌ گذاری در 6 فروردین سال 65 با سرمایه اولیه دو میلیارد تومان تاسیس شد، برای نخستین بار پس از سالها، اقدام به انتشار اطلاعات در کدال و برای عموم مردم و فعالان بازار سرمایه کرد.
 
این اطلاعات شامل گزارش فعالیت هیات مدیره به مجمع برای سال مالی منتهی به خرداد گذشته و جاری، اطلاعات صورت مالی تلفیقی پایان دوره به همراه گزارش حسابرسی و بازرس قانونی سال مالی گذشته و جاری و تصمیمات مجمع سالانه 97 است.

در ترکیب هیات مدیره شستا، اکبر ترکان نماینده سازمان تامین اجتماعی به عنوان رئیس هیئت مدیره،عبدالحسین ثابت نماینده شرکت سرمایه گذاری خانه سازی ایران به عنوان عضو هیئت مدیره، مرتضی لطفی نماینده شرکت رفاه گستر تامین اجتماعی به عنوان مدیرعامل سابق و نایب رئیس هیئت مدیره،احمد فیاض بخش نماینده موسسه املاک و مستغلات تامین اجتماعی به عنوان عضو هیئت مدیره و محمدرضا رستمی به عنوان عضو هیئت مدیره که سابق بر این معاون شرکت بورس تهران بوده و مدیرعامل فعلی سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی است،حضور دارند.

در این گزارش بازرس قانونی موارد مهم و قابل اعتنایی به چشم می خورد. به عنوان مثال در آن بیان شده که بدهی های جاری گروه شستا و شرکت اصلی به ترتیب 27 هزار میلیارد تومان و 4 هزار میلیارد تومان بیش از دارایی های جاری آن است که نیازمند اتخاذ تمهیدات مناسب و اصلاح ساختار مالی جهت سودآوری شرکتهاست.
حقوق شستاحقوق شستا
اما در عین حال، نکته ظریف اما جالبی در این گزارش وجود دارد که مربوط به میزان دریافتی کارکنان شرکت اصلی شستا است. در گزارش مذکور بیان شده که تعداد کارکنان مذکور در سال منتهی به پایان خردادماه 97، جمعا 80 نفر بوده است. هنگامی که بخش مربوط به حقوق، دستمزد و مزایا این کارکنان شرکت اصلی بررسی می شود، عدد قابل توجه 95 میلیارد ریال درج شده است.

با این اوصاف، اگر مجموع پرداختی به همه کارکنان شستا یعنی 9.5 میلیارد تومان را تقسیم بر تعداد آنها یعنی 80 نفر کنیم، عدد جالب 118 میلیون تومان برای متوسط حقوق هر کارمند در طول سال به دست می آید که کمی پایین تر از ماهانه 10 میلیون تومان (9.8 میلیون تومان در ماه) را شامل می شود.

با توجه به اینکه طبیعتا برخی نیروهای حاضر در این شرکت دارای جایگاه های اداری پایین هستند، لذا منطقی نیست که تصور شد در واقعیت، آنها ماهانه حدود 10 میلیون تومان دریافتی دارند، لذا متوسط حقوق ماهانه اعلام شده، صرفا برای راحت تر شدن تصور رقم پرداختی در شستا است.

همچنین مبلغ بیش از 2 میلیارد تومان بابت حق المشاوره و خدمات قراردادی در شستا پرداخت شده و پاداش و حق حضور هیئت مدیره نیز جمعا 415 میلیون تومان در نظر گرفته شده است.
مرجع : صبحانه با خبر
کلمات کليدی: شستا/پول/اطلاعات روز#
 


 
تصاویر/ مترو سواری رییس جمهور در مشهد
خطوط قطار شهری مشهد با حضور رییس جمهور افتتاح شد.
تصاویر/ صعود نساجی مازندران به لیگ برتر
تیم فوتبال نساجی موفق شد با برتری ۶ بر صفر برابر راه آهن به لیگ برتر صعود کند. در جدال خونه به خونه و نساجی، این ...
تصاویر/ دیدار روحانی با اعضای تیم ملی والیبال نشسته
اعضای تیم ملی والیبال نشسته ایران پس از قهرمانی در رقابت های جهانی تبریز با حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس جمهوری ...
اولین تصاویر از محل شهادت ۷ ایرانی در فرودگاه «تی۴»
تصاویر اولیه از محل حمله موشکی روز گذشته به فرودگاه تی۴ که منجر به شهادت ۷ نفر از شهروندان کشورمان شد، منتشر شد....
دهان مردم را نبستند،خرد کرده اند/هر کس غیر از آقا وحید حرف مردم را میزد لهش می کردند!
باید از او پرسید سردار وحید در کرمانشاه چه میزان ی تدبیری و بی کفایتی از دولتمردان دیده است که حاضر می شود خود ...
صوت/ آخرین وصیت شهید حججی به همسرش  
آخرین وصیت‌های شهید مدافع حرم محسن حججی در سوریه به همسرش و علی کوچولو پسر نازنینش را می‌شنوید.
صوت/ بیانات رهبر انقلاب درباره انتخابات 96  
بیانات امروز رهبر معظم انقلاب درباره انتخابات 96 منتشر شد.
صوت/ مداحی محمود کریمی محرم 95  
فایلهای صوتی شب اول محرم الحرام سال1438 هیئت رایة العباس چیذر بانوای حاج محمو د کریمی اماده دریافت است.
تیم ملی والیبال نشسته ایران قهرمان پارالمپیک شد
تیم ملی والیبال نشسته ایران با پیروزی مقابل بوسنی قهرمان رقابت های پارالمپیک ریو شد.