سه شنبه ۴ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۹
طی پیام های جداگانه ای؛

تسلیت مقامات و شخصیت‌های کشور در پی ارتحال آیت‌الله هاشمی شاهرودی

Share/Save/Bookmark
«آیت الله هاشمی شاهرودی» رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، شب گذشته پس از مدت‌ها تحمل بیماری دارفانی را وداع گفت.
کد مطلب: 58072
 
به گزارش اطلاعات روز#آیت‌الله هاشمی شاهرودی که آخرین با در تاریخ ۱۶ تیر ۹۷ در جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام شرکت کرده بود از چندی پیش و به دلیل تشدید بیماری خود در یکی از بیمارستان‌های تهران بستری شده بود.

آيت‌‌الله‌ العظمی هاشمى شاهرودى سالها از اعضاى فقهاى شورى نگهبان‌ بود و در اين‌ نهاد مقدس‌ به‌ خدمت‌ اشتغال‌ داشت‌ تا اينكه‌ با حكم‌ مقام‌ معظم‌ رهبرى به‌ رياست‌ قوه‌ قضائيه‌ منصوب‌ شد. او در طول‌ مسؤوليت‌ خود در قوه‌ قضایيه‌، خدمات‌ بسيارى را انجام‌ داد .پس از مسئولیت در قوه قضایه آیت الله العظمی هاشمی شاهرودی با شروع مجدد درسهای فقه و اصول خود در شهر مقدس قم در کنار فعالیت های مؤثر سیاسی و استمرار خدمات شایان خود به نظام مقدس اسلامی ،مسئولیت خطیر مرجعیت دینی را نیز بر عهده گرفت.

آیت‌الله هاشمی شاهرودی از اسفند ۱۳۸۹ تا مهر ۱۳۹۳ نایب رئیس اول مجلس خبرگان رهبری بود. وی از مهر ۱۳۹۳ تا اسفند همان سال نیز ریاست موقت این مجلس را بر عهده داشت.

آیت‌الله هاشمی شاهرودی در مردادماه سال گذشته، طی حکمی از جانب مقام معظم رهبری، به ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام، منصوب شد.

در پی ارتحال آیت‌الله هاشمی شاهرودی، مقامات و شخصیت‌های برجسته کشور، پیام‌های تسلیت صادر کردند.

پیام تسلیت رئیس قوه قضاییه به مناسبت درگذشت آیت الله هاشمی شاهرودی
آیت‌الله آملی لاریجانی با صدور پیامی درگذشت رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام حضرت آیت الله هاشمی شاهرودی را تسلیت گفت.
متن کامل پیام تسلیت رئیس قوه قضاییه به شرح ذیل است:
بسم الله الرحمن الرحیم
انالله و اناالیه راجعون
قال رسول الله (صلی الله علیه و آله): إذا مات العالم ثلم في الإسلام ثَلمة لايسدّها شيء إلى يوم القيامة
خبر ارتحال عالم مجاهد و فقیه وارسته حضرت آیت الله هاشمی شاهرودی موجب تأسف و تألم فراوان گردید.
ضایعه مولمه درگذشت این فقیه عرصه جهاد و اجتهاد را که در دوران ریاست قوه قضاییه منشأ تحولات بسیاری در دستگاه قضایی بودند و در سنگر شورای نگهبان، مجمع تشخیص مصلحت نظام و مجلس خبرگان رهبری در مسیر وحدت، انسجام و سلامت نظام مقدس جمهوری اسلامی گام بر می داشتند و در حوزه های علمیه منشأ خدمات علمی بسیاری بودند را به محضر حضرت ولی عصر(عج)، مقام معظم رهبری(مدظله العالی)، حوزه های علمیه و بیت معظم ایشان تسلیت می گویم و علو درجات و رحمت واسعه الهی برای آن فقید سعید و صبر جمیل و اجر جزیل برای بازماندگان را از درگاه حضرت حق مسئلت دارم.

پیام تسلیت رئیس مجلس به مناسبت ارتحال آیت‌الله هاشمی شاهرودی
علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در پیامی درگذشت آیت‌الله سید محمود هاشمی شاهرودی، رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام را تسلیت گفت.
متن پیام به شرح ذیل است:

پیام تسلیت رییس مجلس به مناسبت ارتحال آیت‌الله هاشمی شاهرودی
بسم الله الرحمن الرحیم
انا لله و انا الیه راجعون
ارتحال عالم ربانی، روحانی جلیل القدر و یار و یاور دیرین انقلاب و نظام حضرت آیت الله سید محمود هاشمی شاهرودی رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام ، پس از تحمل یک دوره بیماری، موجب تاسف و تاثر گردید.
ایشان مزین به تبار سادات و از خاندان معظم روحانیت و فقاهت و مروج مکتب اسلام و اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام بودند.
آیت الله هاشمی شاهرودی به دلیل هوش سرشار و کوشش فراوان در فراگیری علوم دینی در حلقه درس آیات آیات عظام خویی و شهید سید محمدباقر صدر قرار گرفت و در محضر این اساتید به تحکیم مبانی اجتهادی خود پرداخت .
ایشان علاوه بر اینکه از چهره های درخشان در علوم اسلامی بودند، در شورای نگهبان و قوه قضائیه، منشأ خدمات فراوانی شدند.
اینجانب ضمن عرض تسلیت ضایعه ارتحال این روحانی گرانقدر و خدوم به محضر ملت شریف ایران، مقام معظم رهبری، حوزه های مقدسه علمیه قم و نجف ، شاگردان، ارادتمندان و بیت مکرم ایشان، برای آن عزیز سفر کرده رحمت واسعه و علو درجات و برای بازماندگان صبر و اجر از درگاه خداوند متعال مسئلت می‌کنم.

رئیس‌جمهور ارتحال عالم مجاهد حضرت آیت‌الله هاشمی شاهرودی را تسلیت گفت
حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی در پیامی با تسلیت ارتحال عالم مجاهد حضرت آیت الله سید محمود هاشمی شاهرودی رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام، از درگاه خداوند متعال برای آن عالم پرهیزگار علو درجات و همجواری با اجداد مطهرشان و برای عموم بازماندگان صبر و اجر مسألت کرد.
متن پیام تسلیت حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی به این شرح است:
انالله و انا الیه راجعون
إذا ماتَ المومن الفقیه ثُلِمَ فی ألإسلام ثُلمهً لا یَسُدّها شَیء
ارتحال عالم مجاهد حضرت آیت الله سید محمود هاشمی شاهرودی، رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام، موجب اندوه و تألم عمیق گردید.
این استاد برجسته حوزه و فقاهت که افتخار درس آموزی در محضر اساتید بزرگی همچون شهید صدر را داشت، تمام عمر پر برکت خود را با مشی اعتدالی و ترویج خردورزی و همگرایی، وقف گسترش معارف عالی دینی و سیره اهل بیت علیهم السلام و تربیت شاگردانی مبرز نمود؛ و نیز طی چهار دهه گذشته در خطیرترین و تأثیرگذارترین مسوولیت‌ها نظیر عضویت در شورای نگهبان، ریاست قوه قضائیه، عضویت در مجلس خبرگان رهبری و سرانجام ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام، منشاء تحولات و خدمات ارزنده بود.
آن مرحوم، همچنین ضمن خلق آثار متعدد علمی و فقهی فاخر، برای ارتقای فرهنگ و تمدن اسلامی - ایرانی، تقویت ارتباط بین حوزه و دانشگاه و توسعه علوم انسانی، «دانشگاه عدالت» را تأسیس نمود تا گامی مهم و ماندگار در نشر فرهنگ اسلامی و علوم قضایی باشد.
اینجانب این ضایعه بزرگ را به محضر رهبر معظم انقلاب، مراجع عظام تقلید، علما و فضلای مکرم، حوزه‌های علمیه، اعضای محترم مجمع تشخیص مصلحت نظام، ملت قدرشناس ایران، شاگردان آن مرحوم و بویژه بیت محترم ایشان تسلیت می‌گویم و از درگاه خداوند متعال برای آن عالم پرهیزگار علو درجات و همجواری با اجداد مطهرشان و برای عموم بازماندگان صبر و اجر مسألت دارم.

پیام تسلیت دادستان کل کشور در پی درگذشت آیت الله هاشمی شاهرودی
حجت‌الاسلام و المسلمین منتظری در پیامی درگذشت آیت‌الله هاشمی شاهرودی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام را تسلیت گفت.
متن این پیام به شرح زیر است:
"ما قبض الله عالما إلا کان ثغرة فی الإسلام لا تسد ثلمته إلى یوم القیامة"
ضایعۀ مولمه درگذشت عالم ربانی حضرت آیت‌الله سید محمود هاشمی شاهرودی، ثلمه‌ای است که هرگز برای عالَم اسلام قابل جبران نخواهد بود.
ایشان عمر پربرکت خود را جهت تعلم و تعلیم در حوزات علمیه سپری کردند و ضمن رسیدن به کمالات معنوی از خدمت به طلاب علوم دینی و ترویچ و تدریس علوم اهلبیت عصمت و طهارت علیهم السلام دریغ نورزیدند و درعین حال از یاران و یاوران صدیق انقلاب اسلامی از ابتدای شکل‌گیری آن تا لحظه‌ای بودند که دعوت حق را لبیک گفته و به رفیق أعلی پیوستند.
اینجانب رحلت آن پیرو صدیق اهلبیت عصمت و طهارت (علیهم‌السلام) را به رهبر معظم انقلاب، مراجع عظام، حوزه‌های علمیه، ملت بزرگ ایران، سلسله جلیله روحانیت و بیت شریف آن مرحوم مغفور تسلیت عرض نموده و از خداوند متعال برای آن ایشان رحمت و غفران الهی و برای بازماندگان صبر جمیل و اجر جزیل مسالت دارم.

ولایتی درگذشت آیت‌الله هاشمی شاهرودی را تسلیت گفت
«علی اکبر ولایتی» در پی درگذشت آیت الله سیدمحمود هاشمی شاهرودی، پیام تسلیتی را منتشر کرد.

متن پیام به این شرح است:
بسم الله الرحم الرحیم
انا لله و انا الیه راجعون
درگذشت عالم جلیل القدر، مجاهد نستوه آیت الله سید محمود هاشمی شاهرودی که در کنار امام و رهبری، همراه همیشگی و صدیق انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بودند، موجب تاسف و تالم فراوان گردید.
این عالم ربانی از چهره‌های ارزشمند و برجسته دینی بودند که در محضرآیات عظام و مراجع بزرگ تقلید تلمذ نموده و منشاء آثار و برکات فراوانی در حوزه‌های مختلف اجرایی و مسئولیت‌های مهم در کشور از جمله ریاست قوه قضائیه، عضویت شورای نگهبان، مجلس خبرگان رهبری و ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام بودند و در راه تربیت عالمان دینی و ترویج آموزه‌های بلند و متعالی اسلامی و شیعی تلاش وافری را به کار بستند که یادگاران ماندگار ایشان به نیکی ثبت و ضبط خواهد ماند.
این ضایعه دردناک را به محضر مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، مردم بزرگ ایران، حوزه‌های علمیه، علاقه مندان، طلاب و شاگردان و بیت مکرم تسلیت عرض نموده، برای آن مرحوم فقید از درگاه خداوند متعال غفران و رحمت واسعه الهی و برای بازماندگان صبر و اجرمسئلت می‌نمایم.

ظریف درگذشت آیت‌الله هاشمی شاهرودی را تسلیت گفت
«محمدجواد ظریف» در پیامی درگذشت آیت‌الله «سید محمود هاشمی شاهرودی» رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام را تسلیت گفت.
متن این پیام به شرح زیر است.
«بسم الله الرحمن الرحیم
خبر درگذشت عالم ربانی و فقیه روشن اندیش حضرت آیت الله سیدمحمود هاشمی شاهرودی (طاب ثراه) باعث تاثر و تالم اینجانب شد.
این عالم مجاهد ضمن آنکه در طول حیات پربرکت خود به تحصیل و تدریس علوم دینی و اجتهاد عالمانه مشغول بود، در دوران فعالیت مفید سیاسی و مشی معتدل خود در شورای نگهبان، ریاست قوه قضائیه، ریاست هیات عالی حل اختلاف قوا و ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام منشاء خیر و برکت فراوان بود.
این ضایعه را به محضر مقام معظم رهبری و بازماندگان ایشان تسلیت عرض کرده و از درگاه ایزد منان برای روح آن مرحوم علو درجات طلب می‌کنم.

پيام تسليت محسن رضایی در پی رحلت آیت الله هاشمی شاهرودی
محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در پی رحلت آیت الله هاشمی شاهرودی پیام تسلیتی صادر کرد.
متن پیام به این شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم
انالله و اناالیه راجعون
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، عالم مجاهد و فقیه ژرف‌اندیش، آیت‌الله آقای حاج سید محمود هاشمی شاهرودی، پس از عمری مجاهدت در راه خدا به زیارت معبود، بار یافت.
آسمان فقاهت، در فقدانِ مِهرِ فروزانی سوگوار شد که با پرتو افشانی، مسیر رشد و کمال را برای شاگردان و دست پروردگانِ فراوانِ خود، منوّر کرد.
آیت‌الله هاشمی شاهرودی از استوانه‌های فقاهت، جهاد و اجتهاد و از یاران صمیمی و وفادار امام راحل و مقام معظم رهبری و از پشتوانه‌های نظام مقدس اسلامی بود که در مسئولیت‌های گوناگون و در خدمت به این نظام، از هیچ تلاشی مضایقه نکرد.
بی‌تردید، رحلت این فقیه مجاهد و عالم والا مقام، ضایعه‌ای سنگین برای جهان اسلام و حوزه‌های علمیه است.
اینجانب، سوگمندانه، فقدان این فقیه گرانمایه را به محضر مبارک حضرت ولی عصر (عج)، مقام معظم رهبری، مراجع عالیقدر تقلید، حوزه‌های علمیه و قاطبه ملت ایران و به عموم ارادتمندان، شاگردان و دست پروردگان و به‌ویژه به بیت مکرم و آقازادگان محترم ایشان، صمیمانه تسلیت عرض میکنم و از درگاه حضرت حق برای آن فقیه عالی‌مقام، علو درجات و برای عموم بازماندگان صبر و اجر و دوام توفیق، طلب می‌کنم.

سرلشکر باقری ارتحال آیت‌الله هاشمی شاهرودی را تسلیت گفت
در پی ارتحال حضرت آیت الله «سید محمود هاشمی شاهرودی» رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح و عضو مجمع تشخیص مصلح نظام پیام تسلیتی صادر کرد.
متن پیام به این شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم
ارتحال جانگداز عالم ربانی، فقیه جلیل القدر حضرت آیت الله محمود هاشمی شاهرودی (ره) رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری و ریاست سابق قوه قضاییه موجب تاثر و تالم فراوان گردید.
ایشان از جمله مفاخر حوزه‌های علمیه شیعه در ایران و عراق و در زمره عالمان وارسته، انقلابی و متعهد به شمار می‌رفت که نقش آفرینی‌های سترگ وی در یاری بخشی به امامین انقلاب اسلامی، پاسخگویی عالمانه و محققانه به مسائل نوپدید عصر حاضر و همت و تلاش‌های مثال زدنی در عرصه وحدت و انسجام ملی؛ میراث ارجمند و ممتازی را نزد علما، طلاب و مجاهدان نشر معارف نورانی اسلام ناب محمدی (ص) و فرهنگ اهل بیت عصمت و طهارت (علیهم السلام) و دلسوزان نظام اسلامی و خدمت به مردم به ودیعت نهاده است.
این ضایعه مولمه را به محضر حضرت، ولی عصر (عج)، مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، حوزه‌های مقدسه علمیه قم و نجف، بیت معظم ایشان و آحاد ملت شریف و قدرشناس ایران اسلامی تسلیت و تعزیت عرض می‌نمایم و از درگاه خدای کریم برای آن فقید سعید و فقیه ژرف اندیش، رحمت واسعه الهی و برای بازماندگان معزز وی صبر و شکیبایی و سکینه قلبی مسئلت می‌کنم.

آیت‌الله جنتی ارتحال ملکوتی آیت‌الله هاشمی شاهرودی را تسلیت گفت
آیت‌الله احمد جنتی در پی ارتحال آیت الله هاشمی شاهرودی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام و عضو فقهای شورای نگهبان پیام تسلیتی صادر کرد.

متن پیام به شرح زیر است:
بسم‌الله الرحمن الرحیم
انالله و انا الیه راجعون
قال رسول الله (ص): اذا مات العالم الفقیه ثلم فی الاسلام ثلمة لایسد‌ها شیء
با کمال تأسف و تأثر مطلع شدیم عالم مجاهد و پارسا حا کمال تأسف و تأثر مطلع شدیم عالم مجاهد و پارسا حضرت آیت‌الله هاشمی‌شاهرودی رضوان‌الله تعالی علیه به لقاءالله پیوست.
این عالم بزرگوار از چهره‌های اثرگذار و یاران صمیمی نظام جمهوری اسلامی بود و در همه عرصه‌های خدمت به مردم، صادقانه ایفای نقش کرد. از عضویت در شورای نگهبان، ریاست قوه قضائیه، عضویت در مجلس خبرگان رهبری، ریاست هیئت عالی حل اختلاف و تنظیم روابط قوای سه‌گانه تا ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام از جمله مسئولیت‌های خطیر این عالم مبارز و انقلابی بود که در همه این عرصه‌ها هرگز منافع شخصی و جناحی نتوانست ایشان را از مسیر انقلاب، نظام و رهبری دور کند.
فقدان این عالم فاضل و سکان اطمینان‌بخش دوست‌داران انقلاب، موجب تأثر و تألم جبران‌ناپذیری است؛ چرا که به یقین می‌توان گفت: آیت‌الله هاشمی‌شاهرودی در هر جایگاهی که قرار گرفت، به حد اعلی موجب سکون و آرامش بود.
اینجانب ضمن آرزوی علو درجات برای آن مجاهد پارسا، این ضایعه موسعه و سنگین را به حضرت صاحب‌الزمان (عج)، مقام معظم رهبری، علمای اعلام، حوزه‌های علمیه، شیعیان جهان، بیت شریف آن عالم فرزانه و ملت شریف ایران تسلیت عرض می‌نمایم.
 
جمعی از اعضای مجلس خبرگان رهبری، درگذشت آیت الله هاشمی شاهرودی را تسلیت گفتند
در پی درگذشت آیت الله سید محمود هاشمی شاهرودی، جمعی از اعضای مجلس خبرگان رهبری، پیام‌های تسلیت جداگانه‌ای  منتشر کردند.

متن این پیام‌ها به شرح زیر است:

پیام تسلیت آیت الله سید احمد خاتمی
متن پیام آیت الله سید احمد خاتمی، عضو هیات‌رئیسه مجلس خبرگان رهبری، به مناسبت درگذشت مرحوم آیت‌الله هاشمی شاهرودی به شرح زیر است:

رابطه آیت‌الله هاشمی شاهرودی با مقام معظم رهبری رابطه‌ای بسیار صمیمی بود و مقام معظم رهبری هم نسبت به ایشان و جایگاه رفیع ایشان لطف ویژه‌ای داشته‌اند.

آیت‌الله شاهرودی از فقیهان برجسته نظام اسلامی بودند. فقیه برجسته‌ای که تربیت‌شده‌ی حوزه علمیه باسابقه نجف و شاگرد برجسته شهید بزرگوار آیت‌الله سید محمدباقر صدر بودند.

این فقیه بزرگوار صاحب تألیفات ارزشمندی در فقه و اصول و مسائل فقه معاصر بود. او از جمله برجستگان فق‌های ما بود که در عرصه فقاهت، ولایت فقیه و نظام اسلامی را از عمق جان باور داشت.

آن مرحوم طی ۴۰ سال انقلاب در عرصه‌های مختلف نظام ورود کرد و خوش درخشید. در عرصه ریاست قوه قضاییه، در عرصه شورای نگهبان و از افتخارات بزرگ ایشان تدوین دایره‌المعارف فقه شیعه است که از مفاخر کتاب‌های ما است.

افسوس که عمرشان کفاف آن را نداد که این دایره‌المعارف ارزشمند را به پایان برساند.
 
پیام حجت الاسلام والمسلمین سید محمد حسینی شاهرودی
حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمد حسینی شاهرودی، نماینده مردم استان کردستان در مجلس خبرگان نیز به مناسبت ارتحال حضرت آیت الله هاشمی شاهرودی در پیامی نوشت:

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحیم

ماتَ خُزَّانُ الأمْوَالِ وهم أَحْیَاء والعلماءُ باقونَ ما بقی الدَهْرُ أعْیَانُهُم مَفْقُودَة وَأمْثَالُهُم فی القُلُوبِ مَوجُودَةٌ

رحلت جانگداز عالم ربانی و فقیه صمدانی حضرت آیت الله العظمی حاج سید محمود هاشمی شاهرودی ره باعث تأثر و تألم خاطر عمیق اینجانب گردید.

خدمات شایان علمی و حضور موثر و دلسوزانه ایشان در طول چهل سال انقلاب، قطعا از خاطره‌ها فراموش ناشدنی است.
این ضایعه جانسوز را به محضر حضرت بقیه الله الاعظم ارواحنا فداه، مقام معظم رهبری مدظله العالی، بیت مکرم ایشان و عموم مردم شریف ایران اسلامی تسلیت عرض نموده و علو درجات را از درگاه باری تعالی برای روح بلند آن مرحوم و صبر و اجر جزیل را برای بازماندگان خواستارم.

پیام تسلیت حجت الاسلام والمسلمین پروایی
حجت الاسلام والمسلمین احمد پروایی، نمایندهٔ استان گیلان در مجلس خبرگان رهبری در پی درگذشت آیت الله هاشمی شاهرودی پیام تسلیتی را صادر کرد.

بسمه تعالی
انّا لله وانّاالیهِ راجعون

و قال الامام علی علیه السلام:
إِذَا مَاتَ الْعَالِمُ ثُلِمَ فِی الْإِسْلَامِ ثُلْمَةٌ لَا یَسُدُّهَا شَیْ ءٌ إِلَى یَوْمِ الْقِیَامَةِ. محاسن، ج. ۱، ص. ۲۳۳

هرگاه عالمی بمیرد رخنه‌ای جبران ناپذیر در اسلام ایجاد می‌شود.

خبرارتحال مرجع دینی، فقیه مجاهد وانقلابی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام ونائب رئیس مجلس خبرگان رهبری باعث تألم وتأسف جانکاه برای اینجانب وموجب اندوه فراوان برای ملت بزرگ ایران اسلامی گردید

اینجانب این مصیبت عظمی و ثلمه وخسارت جبران ناپذیر رابه ساحت مقدس حضرت، ولی عصر عجل الله (فرَجه الشریف) وبه نائب بر حقش مقام معظم رهبری (ادام الله ظلّه الشریف) وبه مراجع معظم تقلید وبه حوزه‌های علمیه وخصوصا شاگردان وبیت معظّم له وبه همه مقلدان وعموم ملت بزرگ ایران اسلامی تسلیت وتعزیت عرض میکنم.

خداوند ایشان راغریق رحمت واسعه وبا اجداد طاهرینش محشور گرداند.
 
بیانیه مجمع تشخیص مصحلت نظام در پی درگذشت حضرت آیت الله هاشمی شاهرودی(رضوان الله علیه)
در پی ارتحال عالم جلیل‌القدر و مبارز انقلابی، حضرت آیت‌الله حاج سید محمود هاشمی شاهرودی، مجمع تشخیص مصلحت نظام، بیانیه‌ای صادر کرد.
در این بیانیه آمده است:
بسم الله الرحمن الرحیم
"اذا مات العالم الفقیه ثلم فی الاسلام ثلمة لایسد‌ها شیء"
روح بلند عالم جلیل القدر و مبارز انقلابی، یار صدیق امام و یاور وفادار رهبر معظم انقلاب اسلامی، حضرت آیت الله حاج سید محمود هاشمی شاهرودی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام که عمر با برکت خود را در راه سربلندی ملت انقلابی ایران و تحقق آرمان‌های انقلاب اسلامی در جغرافیای امت‌های مسلمان منطقه در سنگر‌های مختلف علمی و اجرایی صرف کرد، به دیدار معبود شتافت.
آن عالم جلیل القدر و فقیه گرانمایه هم در دوران سخت مبارزه در جبهه‌های حق علیه باطل در ایران و عراق و هم در پذیرش مسوولیت‌های سنگین در نظام مقدس جمهوری اسلامی، همواره اعتلای کلمة الله و تقویت بنیان‌های اسلامی و نیز تلاش در جهت عزت و اقتدار امت‌های مسلمان را وجهه همت خویش قرار داده بود.
در بخش دیگری از این بیانیه آمده است:
مجمع تشخیص مصلحت نظام، ضمن عرض تسلیت بمناسبت این ضایعه اسف بار به محضر مبارک حضرت بقیه الله الاعظم (ارواح العالمین له الفداء)، رهبر عظیم الشان انقلاب اسلامی (مد ظله العالی) و مراجع عظام تقلید، علما و فضلای حوزه‌های علمیه و ملت پر افتخار ایران، همدردی خود را با بیت مکرم و شاگردان داغدار آن فقید سعید اعلام می‌دارد.
مجمع تشخیص مصلحت نظام از عموم ملت قدرشناس ایران اسلامی دعوت می‌نماید تا در مراسم تشییع و مجالس بزرگداشت آن مبارز نستوه حضور باشکوه به هم رسانند.

امیر حاتمی درگذشت آیت‌الله هاشمی شاهرودی را تسلیت گفت
امیر سرتیپ «امیر حاتمی» درپی درگذشت رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام پیام تسلیت صادر کرد.
متن پیام به شرح ذیل است.
بسم الله الرحمن الرحیم
انا لله و انا الیه راجعون
با کمال تاسف و تاثر ارتحال عالم ربانی، مبارز، امانتدار صدیق و یاردیرین انقلاب و نظام اسلامی حضرت آیت الله سید محمود شاهرودی رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام و عضو فقهای شورای نگهبان که طی عمر پربرکت خود منشأ برکات و در طول چهار دهه مسئولیت ومجاهدت در سنگرهای مختلف جمهوری اسلامی منشأ خدمات فراوان شدند را به پیشگاه امام عصر(عج)، مقام معظم رهبری(مدظله العالی)، حوزه های علمیه و بیت شریف ایشان تسلیت عرض می کنم.
برای این فقیه جلیل القدر و ژرف نگر که از مروجین مکتب اسلام ناب محمدی(ص) ومکتب روح بخش تشیع بود رحمت و رضوان واسعه الهی و برای بازماندگان صبرو اجر جزیل از درگاه خداوند متعال خواستارم.
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح
امیر سرتیپ حاتمی
تکمیل می‌شود...
 
کلمات کليدی: آیت الله هاشمی شاهودی/مجمع تشخیص/پیام تسلیت/اطلاعات روز#
 


 
گرامیداشت رحلت امام خمینی(ره) از سوی شورای خلیفه‌گری ارامنه
مراسم گرامیداشت سالگرد رحلت امام خمینی (ره) از سوی شورای خلیفه‌گری ارامنه روز جمعه سوم خرداد در کلیسای سرکیس مقدس ...
تصاویر/ مترو سواری رییس جمهور در مشهد
خطوط قطار شهری مشهد با حضور رییس جمهور افتتاح شد.
تصاویر/ صعود نساجی مازندران به لیگ برتر
تیم فوتبال نساجی موفق شد با برتری ۶ بر صفر برابر راه آهن به لیگ برتر صعود کند. در جدال خونه به خونه و نساجی، این ...
تصاویر/ دیدار روحانی با اعضای تیم ملی والیبال نشسته
اعضای تیم ملی والیبال نشسته ایران پس از قهرمانی در رقابت های جهانی تبریز با حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس جمهوری ...
اولین تصاویر از محل شهادت ۷ ایرانی در فرودگاه «تی۴»
تصاویر اولیه از محل حمله موشکی روز گذشته به فرودگاه تی۴ که منجر به شهادت ۷ نفر از شهروندان کشورمان شد، منتشر شد....
دهان مردم را نبستند،خرد کرده اند/هر کس غیر از آقا وحید حرف مردم را میزد لهش می کردند!
باید از او پرسید سردار وحید در کرمانشاه چه میزان ی تدبیری و بی کفایتی از دولتمردان دیده است که حاضر می شود خود ...
صوت/ آخرین وصیت شهید حججی به همسرش  
آخرین وصیت‌های شهید مدافع حرم محسن حججی در سوریه به همسرش و علی کوچولو پسر نازنینش را می‌شنوید.
صوت/ بیانات رهبر انقلاب درباره انتخابات 96  
بیانات امروز رهبر معظم انقلاب درباره انتخابات 96 منتشر شد.
صوت/ مداحی محمود کریمی محرم 95  
فایلهای صوتی شب اول محرم الحرام سال1438 هیئت رایة العباس چیذر بانوای حاج محمو د کریمی اماده دریافت است.
تیم ملی والیبال نشسته ایران قهرمان پارالمپیک شد
تیم ملی والیبال نشسته ایران با پیروزی مقابل بوسنی قهرمان رقابت های پارالمپیک ریو شد.