يکشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۴۸
بازنشر؛

اعتراض یک رسانه محلی به تخلفات شهری شهر فردوسیه!

Share/Save/Bookmark
فردوسیه یکی از شهرهای کم برخوردار و محروم شهریار است اما متاسفانه همیشه در معرض سوئ استفاده های سودجویان بوده است پایگاه خبری-تحلیلی افروز نیز در 24 بهمن 96 از برخی تخلفات شهرداری فردوسیه پرده برداشت که این موضوع نه رد شد و نه تکذیب شد و همچنان ذهن جامعه معطوف به این موضوع است که چرا مسئولان شهری و قضائی برای اقناع افکار عمومی و یا جلوگیری احتمالی از تضییع اموال عمومی ورود نمیکنند اطلاعات روز# نیز دو گزارش از عملکرد شهرداری فردوسیه منتشر کرده است که امید است مورد توجه مسئولان قرار بگیرد(گزارش1)(گزارش2)
کد مطلب: 58113
 
به گزارش اطلاعات روز#فردوسیه یکی از شهرهای کم برخوردار و محروم شهریار است اما متاسفانه همیشه در معرض سوئ استفاده های سودجویان بوده است پایگاه خبری-تحلیلی افروز نیز در 24 بهمن 96 از برخی تخلفات شهرداری فردوسیه پرده برداشت که این موضوع نه رد شد و نه تکذیب شد و همچنان ذهن جامعه معطوف به این موضوع است که چرا مسئولان شهری و قضائی برای اقناع افکار عمومی و یا جلوگیری احتمالی از تضییع اموال عمومی ورود نمیکنند اطلاعات روز# نیز دو گزارش از عملکرد شهرداری فردوسیه منتشر کرده است که امید است مورد توجه مسئولان قرار بگیرد(گزارش1)(گزارش2)

در ذیل متن کامل افروز نیوز جهت تنویر افکار عمومی منتشر میشود:


شهرداری فردوسیه در دوره پنجم میراث دار مدیریت شلخته و آشفته شهردار قبلی است و همچنان با حواشی تخلفات حضرات دست و پنجه نرم می کند.

امروز که در پنجمین ماه فعالیت رسمی شوراهای اسلامی دوره پنجم قرار داریم، چالش های فراوانی از همان روزهای ابتدایی مقابل علیرضا اسدی شهردار جدید فردوسیه وجود قرار گرفت و این مدیر در شرایطی مدیریت شهرداری را پذیرفت که علاوه بر ۱۱ میلیارد تومان بدهی (حقوق معوقه پرسنل، بدهی به پیمانکاران و دیگر هزینه های جاری که باقی مانده بود) دیگر حواشی مربوط به ساخت و سازهای غیرمجاز و خارج از عرف و قانون که با حساب سرانگشتی بالغ بر ۱۳۰ مورد بود نیز دامن گیر شهرداری شد. یعنی طی چند ماه گذشته افراد (ارباب رجوع) با مراجعه به شهرداری مدعی شدند که فلان مسئول وقت در قبال اجازه لفظی ساخت و ساز (بویژه دیوارکشی غیرقانونی اراضی کشاورزی) مبلغی قابل توجه را از ایشان دریافت نموده است. در حالیکه هیچ رسیدی هم در قبال مبلغ در یافتی به ارباب رجوع اعطا نشده است.

و جالب است بدانید برای افراد مذکور اساسا یا در شهرداری پرونده تشکیل نشده و یا اینکه فیش واریزی در پرونده های ایشان موجود نیست! یعنی برخی مسئولین وقت وجوهی را از ارباب رجوع دریافت و به جای شهرداری به جیب خود واریز کرده اند!!!!!!
علی ایحال علیرضا اسدی شهردار جدید فردوسیه هنوز از معضلات و حواشی مدیریت قبلی خارج نشده و هر از گاهی مواردی جدید از تخلفات صورت گرفته در دوره قبل نمایان می شود که همین امر روند حرکتی شهرداری را کند و انرژی مجموعه را معطوف خود کرده است. حال اینکه انتهای ماجرای تخلفات و ولنگاری مدیریت قبلی چه زمانی به اتمام می رسد، باید منتظر ماند.
هر دم از این باغ بری می رسد…!
اخیرا پرونده ای در این شهر سر باز کرده که جمع کردن مصلحتی این دمل چرکی در حقیقت نوعی توهین به شعور مردم است و می تواند با شیوع در دیگر نقاط شهر، آینده فردوسیه را با بن بست ترافیکی روبرو کند. موضوع از این قرار است که فردی به نام “الف- ق” در دوره قبل جهت احداث یک مجتمع مسکونی تجاری در محله عباس آباد به شهرداری مراجعه می کند و اتفاقا بابت مساحت درخواستی پروانه ساخت هم برای وی صادر می شود و در ادامه پروژه ای را علم می کند که امروز ۲۲۴۶ متر مربع تخلف دارد!!!!!

احداث ساختمانی اینچنین عظیم که قطعا با هماهنگی مدیران وقت شهرداری ۲۲۴۶ متر از میزان پروانه عدول کرده، پایان ماجرا نیست. بلکه جناب سازنده باز هم با مساعدت و همکاری همان مدیران وقت، برای این حجم واحدهای مسکونی و تجاری ۳۹ پارکینگ را هم حذف کرده است! و این یعنی توهین آشکار به شعور مردم!!!

پس ۲۲۴۶ متر مربع دور زدن قانون از یک طرف و حذف ۳۹ پارکینگ آنهم در نقطه ای از شهر که همین امروز تردد خودروها در آن با مشکل صورت می گیرد از سویی دیگر، به همین سادگی و بدون حمایت و رانت های برش دار رخ نداده است. پس حتما پای یک “بوووووووووق” در میان است!!!

جالب است بدانید که شنیده ها حکایت از آن دارد؛ نامبرده یعنی همان جناب (الف- ق) طی الطاف بی پایان برخی مدیران وقت شهر و شهرداری در ازای پروانه و متراژ قانونی خود هم تقریبا فقط یک چهارم عوارض قانونی را پرداخت کرده و در این مرحله هم لطف بی پایان به ایشان شده است!!!!

وظیفه مسئولین کنونی شهر در قبال این تخلف بزرگ چیست؟
وقتی مسئولین شهر فردوسیه می دانند؛ یکی از ورودی های این مجتمع بزرگ به کوچه ۶ متری باز می شود!!!!!

وقتی مسئولین شهر فردوسیه می دانند؛ شهردار قبلی در کوچه ۶ متری اجازه ساخت مجتمعی ۵ طبقه داده است!!!

وقتی مسئولین شهر فردوسیه می دانند؛ با توجه به اینکه این مجتمع ۳۹ پارکینگ کم دارد و بدون در نظر گرفتن مراجعین اگر فقط مالکین واحدها هر کدام یک خودرو مقابل ورودی مجتمع پارک کند، آخرین خودرو باید در مقابل مسجد المهدی (عج) عبدآباد پارک کند!!!!

بنابراین انتظار می رود اعضای شورای اسلامی شهر فردوسیه به عنوان نمایندگان مردم که وظیفه صیانت از حقوق شهروندان و ولی نعمتان خویش را بر عهده دارند، قدمی از این حقوق شهروندان کوتاه نیامده و تن به مسامحه و مماشات با سازنده و متخلفین ندهند. چرا که این حق الناس است و وظیفه نمایندگان مردم در پارلمان شهری هم اتفاقا دفاع از همین حقوق.
از طرفی دیگر با شناختی که از پاکدستی و صلابت علیرضا اسدی شهردار پرتلاش شهر فردوسیه دارم، از این مسئول نیز انتظار می رود تا در استیفای حقوق شهر و شهروندان در مقابل متخلفین ایستادگی کرده و نسبت به تخلف صورت گرفته که آینده و سرنوشت مبلمان شهر را با چاش و تهدید روبرو می کند، کوتاه نیامده و محکم بایستد.

همچنین از مسئولین دلسوز شهرستان بویژه دادستان محترم و دیگر دستگاه های نظارتی شهرستان و حتی استانداری درخواست می شود نسبت به این مهم حساسیت نشان داده و اجازه ندهند فرصت طلبان متخلف، سرانه های شهر را در مالکیت خود بدانند و اینچنین نسبت به حقوق شهروندان یکه تازی کنند.
کلمات کليدی: افروز نیوز/فردوسیه/تخلفات/شهریار/شهرداری/اطلاعات روز#