يکشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۲۰

بدهی عجیب برخی کارمندان سابق به شرکت «رفاه گستر تامین اجتماعی»/ بازرس شرکت: امکان وصول فراهم نیست! +سند

Share/Save/Bookmark
طبق گزارش سال 96، یک مقام مسئول در رستوران طرقبه مشهد وابسته به این شرکت، مبلغ 317 میلیون تومان را به حساب شرکت واریز نکرده و حالا موضوع از طریق مراجع قضایی در دست پیگیری است.
کد مطلب: 58134
 
بغ گزارش اطلاعات روز# با توجه به گستردگی امکانات و نیروی انسانی فعال در بخش های دولتی و نهادهای عمومی، توقع مردم برای نظارت دقیق بر این بخش ها به عنوان جزئی از بیت المال و اموال کشور، صحیح و قابل تقدیر بوده و بر این اساس، طی سالهای اخیر علاوه بر فعالیت های درون سازمانی، دستگاه قضایی نیز عملکرد مناسبی در این قضیه داشته است.
 
از جمله اسنادی که می تواند نظارت بر این بخش ها را بهبود ببخشد، گزارشات بازرس های قانونی، حراست ها و سایر ارکان قانونی تعیین شده در این موسسات، ادارات و شرکتهاست که بر این اساس، صبحانه تلاش کرده با کمک این اسناد، به شفاف سازی عملکرد برخی از این دستگاهها کمک کند.

جدیدترین سند مورد بررسی، گزارش مربوط به عملکرد سال 1396 یکی از شرکتهای مهم سازمان تامین اجتماعی به نام "رفاه گستر" است که در اجرای تکالیف قانونی اجرای سیاستهای کلی اصل 44 طی روزهای گذشته انتشار یافته و مورد تایید بازرس قانونی این شرکت است. اعضای هیات مدیره این شرکت شامل نماینده سازمان تامین اجتماعی، نماینده شستا و نماینده سرمایه گذاری خانه سازی ایران است.

شرکت رفاه گستر تامین اجتماعی در سال1376 با عنوان شرکت توسعه و تجهیز هتلهای سازمان تامین اجتماعی تاسیس وموضوع فعالیت آن ، برنامه ریزی و هدایت امور سیاحتی، زیارتی و رفاهی برای کارکنان شاغل، بازنشسته و مستمری بگیران تامین اجتماعی و اداره مراکز رفاهی سازمان می باشد. این شرکت با در اختیار داشتن 219 واحد اقامتی و همچنین واحدهای پذیرایی ارائه خدمات در زمینه های ذیل را برعهده دارد: خدمات اقامتی سفر ( سیاحتی – زیارتی و کاری )، خدمات فراغتی ( ارائه خدمات جهت پرکردن اوقات فراغت همکاران و فرزندان آنان)، خدمات تفریحی- ورزشی و خدمات پذیرایی و همایشی.

گزارش بازرس قانونی این شرکت، حاکی از آن است که ضعف هایی در سیستم کنترل های داخلی این شرکت قابل مشاهده است به گونه ای که یک مقام مسئول در رستوران طرقبه مشهد وابسته به این شرکت، مبلغ 317 میلیون تومان را به حساب شرکت واریز نکرده و حالا موضوع از طریق مراجع قضایی در دست پیگیری است.
رفاه گستر
از سوی دیگر، بخش مربوط به طلب های این شرکت با بیان جزییات دیگری از اقدام غیرقانونی آن مسئول، اضافه کرده است که علاوه بر مبلغ فوق، چند فرد دیگر نیز مجموعا 275 میلیون تومان به شرکت بدهکار هستند که به جز فردی که 317 یلیون تومان بدهکار است، بقیه از پرسنل سابق شرکت محسوب شده و امکان وصول وجوه فوق میسر نمی باشد!
البته در خصوص پرونده دو نفر از این افراد که اولی 35 میلیون تومان و دیگری 88 میلیون تومان بدهکار هستند، پرونده هایی در مراجع قضایی تشکیل شده که در پرونده اول، بخشیا ز بدهی وصول شده و پرونده دوم نیز در مرحله ضبط اموال است!
کلمات کليدی: رفاه/گستر/بدهی/اطلاغعات روز#