دوشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۵۶
بعد از اعطای تسهیلات چندصد میلیونی

حکمت بی تدبیری در بانک حکمت چیست؟

Share/Save/Bookmark
از مهر 97 بانک حکمت حضور خود را در فرابورس متوقف کرد و تابلوی آن ممنوع یا متوقف را نشان می داد. شروع دور جدید فعالبتهای بانک حکمت هنوز مشخص نیست اما صورتهای مالی آن در سایت کدال برخی بریز و بپاش ها را نشان می دهد.
کد مطلب: 58169
 
به گزارش اطلاعات روز# به نقل از نبض بازار ، اعتماد به نظام بانکداری از موضوعاتی است که بسیاری از کارشناسان و مدیران اقتصادی بر ان تأکید دارند. اما عملکرد برخی بانکها که با شائبه های زیادب روبروست مانع از نجام این مهم می شود و موج بی اعتمادی به نظام بانکی را دامن می زند.
پس از انتشار خبری مبنی بر ارائه ی تسهیلات چند صد میلیونی با شرایط بسیار عالی به یکی از معاونین بانک حکمت ایرانیان سری به اوضاع این بانک در مجامع بورسی و و فرابورسی زدیم. البته از شواهد پیدا بود که هرگز نباید دنبال بانک حکمت در مجامع بورسی گشت و با علم به این موضوع به سراغ حضور این بانک در فرابورس رفتیم.
حضور پر اما و اگر در فرابورس نشان از عدم تحقق پیش بینی های لازم جهت ارتقای کیفی گردش پولی در این بانک دارد. البته در همان مدت حضور هم اگر بنا بر تحلیل اعداد و ارقام قرمز رنگ این بانک قرار باشد خروجی کوتاهی ارائه داده شود به تقریبا هیچ می رسیم.
از مهر 97 بانک حکمت حضور خود را در فرابورس متوقف کرد و تابلوی آن ممنوع یا متوقف را نشان می داد. شروع دور جدید فعالبتهای بانک حکمت هنوز مشخص نیست اما صورتهای مالی آن در سایت کدال برخی بریز و بپاش ها را نشان می دهد.
چه اتفاقی
سند مالکیت اراضی پاسداران و زمین دار آباد، تا کنون به نام “بانک” منتقل نشده است. الزامات سازمان بورس و اوراق بهادار در موارد زیر رعایت نگردیده است:
 الف- مفاد بند 1 ماده 7 و تبصرۀ ماده 9 دستورالعمل اجرایی افشای اطلاعات شرکت های ثبت شده نزد سازمان به ترتیب درخصوص ” تهیه و افشای صورت های مالی و گزارش تفسیری مدیریت سالانۀ حسابرسی شدۀ شرکت اصلی و تلفیقی گروه حداکثر 4 ماه پس از پایان سال مالی” ، ” افشای تغییر در ترکیب اعضای هیأت مدیره بلافاصله پس از برگزاری جلسه هیأت مدیره” و مفاد ماده 5 دستورالعمل انضباطی ناشران پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران در خصوص “پرداخت سود تقسیم شدۀ مصوب مجمع عمومی، طبق برنامۀ اعلام ‌شده و با رعایت مهلت قانونی، به سهامداران”.
در حال حاضر نماد فرابورسی این بانک به حالت تعلیق در آمده و هنوز کسی درباره ی گشایش نماد آن نظری ندارد. البته باید اذعان کرد مدت حضور حکمتی ها در فرابورس خیلی هم مستمر نبود. به عنوان مثال از خرداد ماه تا اوایل تیرماه عملا هیچ فعالیتی در فرابورس نداشته اند و بعد از آن با یک رکود شدید شروع به فعالبت کرده اند که در نهایت با توجه به عملکرد ضعیف مجبور به توقف نماد خود شده اند. هرچند برخی گمانه زنی ها نشان می دهد این توقف بنا به ادغام چند بانک در بانک سپه صورت پذیرفته اما این موضوع چیزی از واقعیت های موجود در مدت حضور حکمتی ها در فرابورس کم نمی کند زیرا شاهد آن هستیم که هرگز انسجام منظمی برای ساامن دادن به اوضاع آنها در فرابورس و معاملات وجود نداشته است.
وابستگی به برخی ارگانها در نظام بانکی در چندسال گذشته گویای این واقعیت است که مدیران آنها به زعم اینکه همیشه دستی از غیب مانع از افتادنشان می شود خیلی زحمت خرج کردن تدبیر را به خود نداده اند و در نهایت آنچه که اتفاق می افتد همین ماجراست.
تعداد بانکهای کشور زیاد است و برخی از آنها به صورت غیرمنصفانه و غیرکارشناسانه در حال حیف و میل منابع هستند و جالب اینجاست که همگی آنها با شعار خدمت می آیند و با کارنامه ی بد ادامه می دهند. امیدواریم همگی به این موضوع پی ببرند که حکمت حضور آنها کمک به ارتقای کیفیت اقتصادی است و نه منفعت های شخصی و جاه طلبانه.
کلمات کليدی: نبض بازار/بانک حکمت/اراضی پاسداران/اطلاعات روز#
 


 
گرامیداشت رحلت امام خمینی(ره) از سوی شورای خلیفه‌گری ارامنه
مراسم گرامیداشت سالگرد رحلت امام خمینی (ره) از سوی شورای خلیفه‌گری ارامنه روز جمعه سوم خرداد در کلیسای سرکیس مقدس ...
تصاویر/ مترو سواری رییس جمهور در مشهد
خطوط قطار شهری مشهد با حضور رییس جمهور افتتاح شد.
تصاویر/ صعود نساجی مازندران به لیگ برتر
تیم فوتبال نساجی موفق شد با برتری ۶ بر صفر برابر راه آهن به لیگ برتر صعود کند. در جدال خونه به خونه و نساجی، این ...
تصاویر/ دیدار روحانی با اعضای تیم ملی والیبال نشسته
اعضای تیم ملی والیبال نشسته ایران پس از قهرمانی در رقابت های جهانی تبریز با حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس جمهوری ...
اولین تصاویر از محل شهادت ۷ ایرانی در فرودگاه «تی۴»
تصاویر اولیه از محل حمله موشکی روز گذشته به فرودگاه تی۴ که منجر به شهادت ۷ نفر از شهروندان کشورمان شد، منتشر شد....
دهان مردم را نبستند،خرد کرده اند/هر کس غیر از آقا وحید حرف مردم را میزد لهش می کردند!
باید از او پرسید سردار وحید در کرمانشاه چه میزان ی تدبیری و بی کفایتی از دولتمردان دیده است که حاضر می شود خود ...
صوت/ آخرین وصیت شهید حججی به همسرش  
آخرین وصیت‌های شهید مدافع حرم محسن حججی در سوریه به همسرش و علی کوچولو پسر نازنینش را می‌شنوید.
صوت/ بیانات رهبر انقلاب درباره انتخابات 96  
بیانات امروز رهبر معظم انقلاب درباره انتخابات 96 منتشر شد.
صوت/ مداحی محمود کریمی محرم 95  
فایلهای صوتی شب اول محرم الحرام سال1438 هیئت رایة العباس چیذر بانوای حاج محمو د کریمی اماده دریافت است.
تیم ملی والیبال نشسته ایران قهرمان پارالمپیک شد
تیم ملی والیبال نشسته ایران با پیروزی مقابل بوسنی قهرمان رقابت های پارالمپیک ریو شد.