شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۳۰

افسر ضداطلاعات آمریکا، جاسوس ایران از آب درآمد

Share/Save/Bookmark
وزارت دادگستری آمریکا اعلام کرده که دادگاهی در واشنگتن یک افسر سابق ضداطلاعات نیروی هوایی این کشور را به جاسوسی برای ایران متهم کرده است.
کد مطلب: 58256
 
به گزارش اطلاعات روز#آمریکا برای یک عضو سابق نیروی هوایی این کشور را به اتهام کمک به ایران تحت تعقیب قرار داد.
 
به گزارش خبرگزاری رویترز، این عضو سابق نیروی هوایی ایالات متحده که مونیکا ویت نام دارد، به ایران پناهنده شده است. بنا به اعلام واشنگتن وی اطلاعاتی را در اختیار ایران قرار داده است که می تواند «صدمه جدی» به امنیت ملی ایالات متحده وارد کند.
 
طبق اعلام مقام‌های آمریکایی او در عملیات جاسوسی سایبری که هدف آن افسرهای اطلاعاتی آمریکا بوده، به ایران کمک می‌کرده است.
 
به گزارش یورونیوز، در ارتباط با پرونده او آمریکا ۹ فرد و ۲ شرکت در ایران را تحریم کرده است.
 
دفتر کنترل دارایی های خارجی این وزارتخانه (اوفک) در اطلاعی‍ه‌‍ای یک شرکت مستقر در ایران را به نام "افق نو" که کنفرانس‌های بین المللی برگزار می‌کند، متهم کرده که با سپاه همکاری دارد و در جریان این کنفرانس‌ها تلاش می‌کرده از اتباع خارجی از جمله چند شهروند آمریکایی اطلاعات به دست آورد و آنها را استخدام کند.
 
وزارت دارایی آمریکا همچنین یک نهاد مستقر در ایران و پنج شهروند ایرانی را در فهرست‌ تحریم‌های خود قرار داده که به ادعای آمریکا به منظور دستیابی به اطلاعات در حمله سایبری به کامپیوترهای کارکنان فعلی و پیشین دولت و ارتش آمریکا دخیل بوده‌اند. به گفته این وزارتخانه هدف از حمله سایبری نصب بدافزار بر روی رایانه‌های آنان بوده است.
 
به گزارش بی بی سی، همچنین شرکتی به نام "نت پیگرد سماوات" نیز تحریم شده است.
 
غلامرضا منتظمی، نادر طالب زاده، زینب مهنا طالب زاده، حسین عباسی، مجتبی معصوم پور، میلاد میرزا بیگی، حسین پرور، حامد قشقاوی و محمد باقر شیرین‌کار افرادی هستند که در فهرست تحریم‌شدگان وزارت دارایی آمریکا قرار گرفته‌اند.
کلمات کليدی: جاسوس/ضداطلاعات/امریکا/ایران/اطلاعات روز#