يکشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۴

وحشت صهیونیست‌ها از توانایی که سپاه رونمایی کرد

Share/Save/Bookmark
فرمانده نیروی هوا فضای سپاه پاسداران سردار امیر علی حاجی زاده، گفته است تمامی هواپیماهای جاسوسی آمریکا در منطقه تحت رصد اطلاعاتی ایران هستند و سپاه پاسداران اطلاعات جمع آوری شده توسط این هواپیماها را در دست دارد.
کد مطلب: 58286
وحشت صهیونیست‌ها از توانایی که سپاه رونمایی کرد
 
به گزارش اطلاعات روز# یک پایگاه خبری اسرائیلی وابسته به سازمان های اطلاعاتی، وحشت زده به موضوع دسترسی سپاه پاسداران به سامانه های اداره و کنترل فرماندهی نیروهای آمریکایی در عراق و سوریه پرداخت را و این موضوع را یک موضوع بسیار خطرناکی توصیف کرد و آن را نوید بخش رویدادهای خطرناکی در آینده عنوان کرد.

پایگاه اسرائیلی «دبکا فایل» در گزارشی در این باره نوشت: دسترسی سپاه پاسداران به سامانه های اداره و کنترل فرماندهی نیروهای آمریکایی در عراق و سوریه نشانه نزدیک شدن زمان رویارویی بین ایران و ایالات متحده از یک سو و ایران و اسرائیل از سوی دیگر، خواند.
 
 
 
این پایگاه اسرائیلی با بیان این موضوع به نقل از فرمانده نیروی هوا فضای سپاه پاسداران سردار امیر علی حاجی زاده، آورده است: تمامی هواپیماهای جاسوسی آمریکا در منطقه تحت رصد اطلاعاتی ایران هستند و سپاه پاسداران اطلاعات جمع آوری شده توسط این هواپیماها را در دست دارد. 7 یا 8 هواپیمایی که در سوریه و عراق پرواز مداوم داشتند تحت کنترل ما بودند و اطلاعات آنها توسط ما رصد می‌شد و ما توانستیم به اطلاعات دست اول آنها دست پیدا کنیم.
همچنین در فیلمی که توسط سپاه ایران منتشر شده است نشان داده می‌شود که یکی از این پهپادهای تحت رصد ایران (MQ-9) دچار مشکل می شود و در 10 کیلومتری پایگاه خود به سختی فرود می آید اما آمریکایی ها که جرأت نزدیک شدن به پهپاد خود را ندارند، با یک جنگنده اقدام به بمباران آن می کنند.
این پایگاه در ادامه توانایی ایران در شناسایی (MQ-9) نیز این امر یک فاجعه حقیقی برای آمریکا توصیف کرد و اینکه سپاه پاسداران به اطلاعات گران بهای این نوع هواپیمای آمریکایی دسترسی پیدا کرده بسیار خطرناک است به ویژه که این هواپیما از بزرگترین هواپیماهای شناسایی و هجومی نیروی هوایی آمریکاست و قادر است با سرعت زیادی پرواز کند.
 
 
این پایگاه اسرائیلی که به نزدیک بودن به سازمان موساد اسرائیل شناخته می شود، خاطر نشان کرد دیگر انکار توانایی های ایران بی فایده است این اولین بار نیست که ایران پرده از توانایی های خود در تسلط و نفوذ در سامانه های کنترل و اداره هواپیماهای بدون سرنشین آمریکا بر می دارد، ایران روز به روزقدرتمند تر می شود. درست در 5 دسامبر 2011 مقامات نظامی ایران اعلام کردند که یک فروند هواپیمای جاسوسی از نوع لاکهید مارتین «آر کیو ۱۷۰ سنتینل» را در شرق ایران با کمترین خسارت ممکن سرنگون کرده و اکنون آن را در اختیار دارند.

در پایان این پایگاه باز هم اعلام این خبر از سوی مقامات نظامی ایرانی در این برهه زمانی را یک نشانه خطرناک خواند و از علایم نزدیک شدن رویارویی مستقیم ایرانی ها با طرف های آمریکایی و اسرائیلی در جبهه های عراق و سوریه تلقی می کند و این مسأله را جدای از جنگ سایبری دایر بین آنها دانسته است.
کلمات کليدی: پهباد/اسرائیل/سپاه/اطلاعات روز#