دوشنبه ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۵۷
همراه قانون یا مقابل قانون

دور باطل قانون با مدیرعامل سامسونگ

Share/Save/Bookmark
مدیرعامل فعلی شرکت سامسونگ سال 1393 به عنوان سرپرست امور صنایع سازمان صنعت، معدن وتجارت استان تهران منصوب شد. موسوی مجد که تا پیش از این مدیر سامانه 124 بود با قرار گرفتن در این سمت دست به اقدامات عجیب و غریبی زد که نتیجه ی آن امروز مجد را به صندلی مدیرعاملی شرکت سامسونگ تکیه داده است.
کد مطلب: 58350
 
پر جمعیت ترین شهر ایران با مشکلات فراوان زیست محیطی و آلاینده ها روبروست و هرساله تعداد زیادی از شهروندان پایتخت از این جهت به عارضه های تنفسی و قلبی دچار می شوند. تنها در سال 95 آمار قربانیان آلودگی هوا در تهران 4810 نفر اعلام شد. در سال 96 قانون هوای پاک در مجلس تصویب و به دولت ابلاغ گردید و البته قبل تر هم به منظور حفظ سلامت مردم قانون منع استقرار صنایع در شعاع ۱۲۰ کیلومتری تهران به  استناد اصل 138 قانون اساسی مصوب شده بود. پایتخت کشور دوازدهمین شهر آلوده ی دنیاست و همچنان غلظت آلاینده‌های هوا در تهران سه برابر رهنمود سازمان بهداشت جهانی است با این حال هنوز عده ای بر طبل بی عاری می کوبند.
دور زدن قانون به واسطه ی اختیاراتی که به برخی افراد داده می شود موضوع جدیدی در کشور نیست اما آنجا که مسئله ی سلامتی افراد جامعه مطرح است انتظار می رود اجرای بی کم و کاست قانون با جدیت و اهتمام بیشتری دنبال شود. با همه ی تأکیداتی که در این زمینه وجود دارد هنوز تخلفات زیادی را شاهد هستیم که علیرغم وضوح بدون پیگیری باقی مانده و یا روند رسیدگی به آنها به کندی در جریان است. ماده 576 قانون مجازات اسلامی تصریح می کند چنانچه هر یک از صاحب‌منصبان و مستخدمین و مامورین دولتی و شهرداریها در هر رتبه و مقامی که باشند از مقام خود سوء استفاده ‌نموده و از اجرای اوامر کتبی دولتی یا اجرای قوانین مملکتی و یا اجرای احکام یا اوامر مقامات قضائی یا هر گونه امری که از طرف مقامات قانونی ‌صادر شده باشد جلوگیری نماید به انفصال از خدمات دولتی از یک تا پنج سال محکوم خواهد شد. در سالهای گذشته جدای همه ی تحریمهایی که ظالمانه بر کشور تحمیل شد دو موضوع رانت و لابی اصلی ترین ضربه ها را به مردم و اقتصاد کشور وارد نمود.
مدیرعامل فعلی شرکت سامسونگ سال 1393  به عنوان سرپرست امور صنایع سازمان صنعت، معدن وتجارت استان تهران منصوب شد. موسوی مجد که تا پیش از این مدیر سامانه 124 بود با قرار گرفتن در این سمت دست به اقدامات عجیب و غریبی زد که نتیجه ی آن امروز مجد را به صندلی مدیرعاملی شرکت سامسونگ تکیه داده است.
حمیدرضا هاشم نیا مدیروقت شرکت سامسونگ با همکاری موسوی مجد موفق به دریافت مجوز شرکت تکوین الکتریک که یکی از شرکتهای زیر مجموعه ی سامسونگ است برای تولید بیش از ۱۱ قلم از انواع محصولات الکترونیک و لوازم خانگی شد. صدور این مجوز بر خلاف آیین نامه ها و قوانین رسمی کشور، مبنی بر منع استقرار صنایع در شعاع ۱۲۰ کیلومتری تهران، در داخل حریم این کلانشهر صورت گرفت. حالا به نظر می آید حلقه ی مفقوده ی ماجرای تصدی موسوی مجد بر صندلی ریاست سامسونگ به خوبی روشن است. دادن مجوز به تکوین الکتریکی ها و به خطر انداختن سلامتی مردم در عوض ریاست سامسونگ معامله ی پرسود برای عده ای کم و پر زیان برای جمعیت تهران بود که در زمان سرپرستی موسوی مجد بر معاونت صنایع تهران اتفاق افتاد و گره دیگری به گره آلاینده ها اضافه شد. با توجه به حساسیت چنین سمتی نمی توان باور کرد مجد و دوستانش از وجود چنین قانونی بی اطلاع بودند اما می توان قبول کرد که مدیریت بر یکی از شرکتهای پرسود لوازم خانگی کره ایها در ایران می تواند باعث بروز رابطه هایی شود که در آن حتی متأسفانه سلامتی مردم به چشم نیاید. البته این تنها موضوعی نیست که درباره ی حاشیه های مدیرعامل فعلی سامسونگ وجود دارد و در گزارشات بعدی به آنها اشاره خواهیم کرد.
کلمات کليدی: سامسونگ/مافیای لوازم خانگی/دور زدن قانون/ موسوی مجد/ اطلاعات روز#
 


 
تصاویر/ مترو سواری رییس جمهور در مشهد
خطوط قطار شهری مشهد با حضور رییس جمهور افتتاح شد.
تصاویر/ صعود نساجی مازندران به لیگ برتر
تیم فوتبال نساجی موفق شد با برتری ۶ بر صفر برابر راه آهن به لیگ برتر صعود کند. در جدال خونه به خونه و نساجی، این ...
تصاویر/ دیدار روحانی با اعضای تیم ملی والیبال نشسته
اعضای تیم ملی والیبال نشسته ایران پس از قهرمانی در رقابت های جهانی تبریز با حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس جمهوری ...
اولین تصاویر از محل شهادت ۷ ایرانی در فرودگاه «تی۴»
تصاویر اولیه از محل حمله موشکی روز گذشته به فرودگاه تی۴ که منجر به شهادت ۷ نفر از شهروندان کشورمان شد، منتشر شد....
دهان مردم را نبستند،خرد کرده اند/هر کس غیر از آقا وحید حرف مردم را میزد لهش می کردند!
باید از او پرسید سردار وحید در کرمانشاه چه میزان ی تدبیری و بی کفایتی از دولتمردان دیده است که حاضر می شود خود ...
صوت/ آخرین وصیت شهید حججی به همسرش  
آخرین وصیت‌های شهید مدافع حرم محسن حججی در سوریه به همسرش و علی کوچولو پسر نازنینش را می‌شنوید.
صوت/ بیانات رهبر انقلاب درباره انتخابات 96  
بیانات امروز رهبر معظم انقلاب درباره انتخابات 96 منتشر شد.
صوت/ مداحی محمود کریمی محرم 95  
فایلهای صوتی شب اول محرم الحرام سال1438 هیئت رایة العباس چیذر بانوای حاج محمو د کریمی اماده دریافت است.
تیم ملی والیبال نشسته ایران قهرمان پارالمپیک شد
تیم ملی والیبال نشسته ایران با پیروزی مقابل بوسنی قهرمان رقابت های پارالمپیک ریو شد.