خبر خوش دولت به گیرندگان «حق ماموریت» و «فوق العاده اشتغال» خارجی +سند

صبحانه با خبر , 23 ارديبهشت 1398 ساعت 12:05

این ابلاغیه می تواند خبر خوشی برای دریافت کنندگان حق ماموریت و فوق العاده اشتغال خارجی باشد چراکه دریافت آن، دیگر جزء سقف مصوب شورای حقوق و دستمزد نخواهد بود.


به گزارش اطلاعات روز#یکی از اقدامات مهمی که پس از انتشار اخیار مربوط به دریافت حقوق های نجومی توسط برخی مدیران رخ داد، فعال شدن شورای حقوق و دستمزد بود که با صدور مصوباتی در سال های قبل، تلاش کرد توازن پرداختی به سطوح مختلف مدیریتی در کشور را سامان ببخشد.
 
از جمله مهمترین مصوبات این شورا، در مرداد سال 1395 ابلاغ شد که بر این اساس، سقف خالص پرداختی ماهیانه مقامات ارشد سیاسی باید کمتر از ده میلیون تومان باشد. همچنین سقف خالص پرداختی ماهیانه به سایر مقامات و کلیه مدیران و کارکنان مشمول این مصوبه پس از کسر قانونی و مالیات نباید از 3 برابر سقف حقوق تعیین شده در ماده (76) قانون مدیریت خدمات کشوری تجاوز کند.
 
 
خبر خوش دولت به گیرندگان «حق ماموریت» و «فوق العاده اشتغال» خارجی +سند
 
نوبخت معاون رییس جمهور در تبصره یکی از بندهای ابلاغیه مذکور متذکر شده بود: عیدی، حق مأموریت روزانه و حق‌التدریس کارکنان واجد شرایطی که در خارج از وقت اداری با ضوابط مربوط انجام می‌شود، مشمول سقف پرداخت مقرر در این مصوبه نمی‌باشد.
 
اما در ابلاغیه جدید جمشید انصاری معاون رییس جمهور و رییس سازمان اداری و استخدامی به همه دستگاههای دولتی که نسخه ای از آن به دست صبحانه رسیده، با اشاره به مصوبه مذکور اعلام شده که بعد از عبارت "حق ماموریت روزانه"، عبارت «داخل و خارج از کشور و فوق العاده اشتغال خارج از کشور» اضافه می شود.
 
به گزارش صبحانه، با مصوبه جدید شورای حقوق و دستمزد عملا تبصره مذکور بدین شرح خواهد شد: "عیدی، حق مأموریت روزانه داخل و خارج از کشور، فوق العاده اشتغال خارج از کشورو حق‌التدریس کارکنان واجد شرایطی که در خارج از وقت اداری با ضوابط مربوط انجام می‌شود، مشمول سقف پرداخت مقرر در این مصوبه نمی‌باشد." که می تواند خبر خوشی برای دریافت کنندگان حق ماموریت و فوق العاده اشتغال خارجی باشد چراکه دریافت آن، دیگر جزء سقف مصوب دولت نخواهد بود.


کد مطلب: 58353

آدرس مطلب: http://www.etelaterooz.ir//news/58353/خبر-خوش-دولت-گیرندگان-حق-ماموریت-فوق-العاده-اشتغال-خارجی-سند

اطلاعات روز
  http://www.etelaterooz.ir