دوشنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۳۱
مقام سابق پنتاگون مطرح کرد؛

جنگ روانی آمریکا برای کشاندن ایران پای میز مذاکره

Share/Save/Bookmark
«در واقع چه چیزی درحال رخ دادن است؟ یک نفر در دولت آمریکا تصمیم گرفته ژست رسانه ای درباره اعزام ناوهای آمریکایی را شدیدا ارتقاء بخشد تا موجب اعمال فشار روانی بر ایران شود.»
کد مطلب: 58360
 
به گزارش اطلاعات روز# "ایلان گلدنبرگ" مقام سابق دولت آمریکا که به مدت سه سال در میز ایران پنتاگون خدمت کرده با انتشار رشته توییتی، تاکید کرده که آمریکا در خلیج فارس به دنبال راه انداختن یک جنگ روانی برای کشاندن ایران بر سر میز مذاکره است.
 
وی از برخی رسانه های آمریکایی همچون نیویورک تایمز که با تیترهای خود، درباره احتمال درگیری نظامی اغراق می کنند، انتقاد می کند.
 
در این رشته توییت می خوانیم: «رسانه ها باید درباره اعزام های نظامی آمریکا به خاورمیانه، مسئولانه گزارش تهیه کنند و اغراق درباره احتمال جنگ با ایران را کنار بگذارند که همان چیزی است که تندروها می خواهند.
 
من سه سال در میز ایران در پنتاگون خدمت کردم و به خوبی می دانم که چنین اعزامی برای ایجاد تغییر واقعی و بزرگ در زمین بازی نبوده و بیشتر یک جنگ روانی است.
 
ارسال یک سیستم ضدموشکی پاتریوت، استحقاق تبدیل شدن به خط خبری نیویورک تایمز را ندارد. به ویژه اینکه آمریکا همین چند ماه پیش 4 سیستم پاتریوت را از منطقه خارج ساخته است!
 
خبر اعزام ناو هواپیمابر آمریکایی به خلیج [فارس] که هفته پیش اعلام شد نیز نمونه ای از این بزرگنمایی ها بوده است چرا که قبلا هم انتظار حضور این ناو در منطقه می رفت و خبر جدیدی نبود.
 
بنابراین در واقع چه چیزی درحال رخ دادن است؟ یک نفر در دولت آمریکا تصمیم گرفته ژست رسانه ای درباره اعزام ناوهای آمریکایی را شدیدا ارتقاء بخشد تا موجب اعمال فشار روانی بر ایران شود.
 
علت این تصمیم هم این است که مقامات پنتاگون واقعا درباره اطلاعاتی که می گویند ایران احتمالا نظامیان آمریکایی را در منطقه تهدید خواهد کرد، نگرانند و میخواهند جلوی چنین تهدیداتی را بگیرند.
 
آن ها فقط می خواهند به ایران فشار بیاورند تا به میز مذاکرات بازگردد و به نظر میرسد خواسته ترامپ هم همین است. آن ها فقط می خواهند به شرایط بحرانی دامن بزنند و این همان چیزی است که بولتون می خواهد.
 
اما رسانه ها باید مسئولانه در این باره گزارش دهند و فقط به فکر ژست رسانه ای نباشند بلکه چیزی را منعکس کنند که واقعا در منطقه در جریان است.
 
شرایط کنونی منطقه فاصله بسیاری با چند سال پیش دارد که ما کمپین مبارزاتی با داعش را آغاز و نیروهای نظامی خود را به آسیا و اروپا اعزام کردیم.»
 
وی در پایان ضمن بیان اینکه "ایرانی ها هم به دنبال شروع یک جنگ مستقیم نیستند و ترجیح می دهند با نیروهای نیابتی خود در منطقه به افزایش قدرت و نفوذشان بپردازند" نوشته: «حرف آخر با خبرنگاران اینکه به واقعیت ها نگاه کنید نه اغراق ها و وسیله ای برای کوبیدن بر طبل جنگ نباشید.»
 
 
 

 
کلمات کليدی: امریکا/ایران/جنگ/روانی/اطلاعات روز#
 


 
تصاویر/ مترو سواری رییس جمهور در مشهد
خطوط قطار شهری مشهد با حضور رییس جمهور افتتاح شد.
تصاویر/ صعود نساجی مازندران به لیگ برتر
تیم فوتبال نساجی موفق شد با برتری ۶ بر صفر برابر راه آهن به لیگ برتر صعود کند. در جدال خونه به خونه و نساجی، این ...
تصاویر/ دیدار روحانی با اعضای تیم ملی والیبال نشسته
اعضای تیم ملی والیبال نشسته ایران پس از قهرمانی در رقابت های جهانی تبریز با حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس جمهوری ...
اولین تصاویر از محل شهادت ۷ ایرانی در فرودگاه «تی۴»
تصاویر اولیه از محل حمله موشکی روز گذشته به فرودگاه تی۴ که منجر به شهادت ۷ نفر از شهروندان کشورمان شد، منتشر شد....
دهان مردم را نبستند،خرد کرده اند/هر کس غیر از آقا وحید حرف مردم را میزد لهش می کردند!
باید از او پرسید سردار وحید در کرمانشاه چه میزان ی تدبیری و بی کفایتی از دولتمردان دیده است که حاضر می شود خود ...
صوت/ آخرین وصیت شهید حججی به همسرش  
آخرین وصیت‌های شهید مدافع حرم محسن حججی در سوریه به همسرش و علی کوچولو پسر نازنینش را می‌شنوید.
صوت/ بیانات رهبر انقلاب درباره انتخابات 96  
بیانات امروز رهبر معظم انقلاب درباره انتخابات 96 منتشر شد.
صوت/ مداحی محمود کریمی محرم 95  
فایلهای صوتی شب اول محرم الحرام سال1438 هیئت رایة العباس چیذر بانوای حاج محمو د کریمی اماده دریافت است.
تیم ملی والیبال نشسته ایران قهرمان پارالمپیک شد
تیم ملی والیبال نشسته ایران با پیروزی مقابل بوسنی قهرمان رقابت های پارالمپیک ریو شد.