چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۴۶
گزارش تحلیلی؛

ترامپ دوباره توئیت زد | برنامه امریکا برای انتقام از مردم ایران!

Share/Save/Bookmark
در باور دشمن، حتی بر فرض تغییر نظام جمهوری اسلامی، کشور ایران باید به‌گونه‌ای تضعیف و مردمش باید به‌گونه‌ای تنبیه شوند که دیگر ظرفیت سر بلند کردن با یک دولت مستقل و هویت ملی و دینی را نداشته باشند.
کد مطلب: 58403
 
به گزارش اطلاعات روز# رئیس‌جمهور امریکا ساعتی قبل با انتشار پیام‌هایی در توئیتر، برای چندمین بار طی روزهای اخیر راجع به ایران اظهارنظر کرد.
دونالد ترامپ نوشت: «رسانه‌های جعلی بدون هیچ اطلاعی مدعی شده‌اند که امریکا دنبال مذاکره با ایران است. این درست نیست. ایران اگر آماده باشد با ما تماس خواهد گرفت. برای مردم ایران ناراحتم که اقتصادشان رو به فروپاشی است.»[!]
 
 
به‌نظر می‌رسد دولت امریکا با ارسال پالس‌های ضدونقیض در صدد ایجاد خطای محاسباتی برای مردم و مسئولان کشورمان است.
ترامپ که پیش‌تر با شوق مذاکره و وادارسازی به تسلیم، حلقه تحریم‌ها را تنگتر نموده و از ایرانیان درخواست کرده بود به او تلفن بزنند و یکشنبه شب هم در پیامی موهن " نابودی ایران" را وعده داد، با دریافت واکنش‌های منفی از نخبگان و افکارعمومی، اکنون تلاش می‌کند خود را دلسوز مردم ایران جلوه دهد و آنان را از حاکمیت جدا کند.
 
حال آنکه مذاکره با «نابودگر» شرط عقل نیست و هیچ دولت و ملت رشدیافته‌ای با حریف عهدشکن که همزمان او را به نابودی تهدید می‌کند، باب گفتگو را نخواهد گشود.
 
* ترامپ چگونه می‌خواهد ایران را نابود کند؟!
در پاسخ به سؤال فوق باید خاطرنشان کرد، این اولین بار نیست که سران ایالات‌متحده ایران را به نابودی تهدید می‌کنند.
هم جورج بوش و هم باراک اوباما در عهد حکمرانیشان بر کاخ سفید، با ادبیاتی مشابه کشورمان را به نابودی و حمله اتمی وعده داده بودند که البته هیچ‌گاه موفق به عملی کردن خواسته خود نشدند.
بنابراین اظهارات موهن ترامپ تنها بیان یک آرزوی دیرین است که قادر به تحقق آن نبوده و نخواهند بود.
 
اما در مقام بررسی احتمالات، اساسا "نابودی ایران" چگونه قابل تصور می‌باشد؟
طبعا همانگونه که بسیاری از دولتمردان کارکشته امریکایی نیز به ترامپ گوشزد کردند، از بین بردن کشور و ملتی با تمدن دیرپا و چندهزارساله محال است. تدارک جنگ با یک قدرت منطقه‌ای مثل جمهوری اسلامی ایران نیز از عهده و امکان امریکایی‌ها خارج است.
تک‌تک مردم ایران را هم که نمی‌توانند سربه‌نیست کنند. (گواینکه اگر می‌توانستند، تعلل نمی‌کردند)
 
از قرائن چنین برمی‌آید که امریکایی‌ها در طرح‌ریزی‌های خود بر آنند تا از طریق زمینه‌سازی برای تجزیه ایران به قطعات کوچک، با تقسیم‌بندی‌های قومیتی و احیانا مذهبی، هم به مهار کشورمان نائل شوند و هم از هموطنانمان انتقام بگیرند.
در باور دشمن، حتی بر فرض تغییر نظام جمهوری اسلامی، کشور ایران باید به‌گونه‌ای تضعیف و مردمش باید به‌گونه‌ای تنبیه شوند که دیگر ظرفیت سر بلند کردن با یک دولت مستقل و هویت ملی و دینی را نداشته باشند.
به عبارت دیگر، دشمنان که می‌دانند جمهوری اسلامی زاییده اراده مردم ایران است، برای قطع ریشه هدفگذاری کرده‌اند.
 
حال در این میانه اگر کسانی در داخل کشور، انگاره‌های جدایی‌طلبانه یا رؤیاهای فدرالیستی را تَکرار و تقویت کردند، جا دارد که قدری در نیت‌هایشان شک کنیم!
کلمات کليدی: ترامپ/ایران/امریکا/اطلاعات روز#