سه شنبه ۷ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۵۹
در حاشیه نظرسنجی حسن روحانی از چهره‌ها؛

رئیس‌جمهور به قیافه کدام مردم نگاه می‌کند؟!

Share/Save/Bookmark
اظهارات رئیس جمهور در جمع اصحاب رسانه مبنی بر نظرسنجی از چهره های مردم واکنش های مختلفی را در فضای مجازی به دنبال داشت و موجب پیش آمدن سوالات فراوانی در خصوص معیارهای حسن روحانی برای انجام نظرخواهی شده است!
کد مطلب: 58423
 
به گزارش اطلاعات روز#حسن روحانی شب گذشته در دیدار با اصحاب رسانه و طی انتقاد یکی از حاضران مبنی بر عدم اطلاع رئیس جمهور از مشکلات مردم اظهار داشت: «من هر روز در مسیر چهره های مردم را می بینیم و نظرشان نسبت به خودم را نظرسنجی می کنم!  از روی اینکه چند نفر می‌خندن، چند نفر عصبانی هستن، چند نفر قیافه شون گرفته است پس نیازی نیست که روزنامه ها از مشکلات مردم بنویسند تا رئیس جمهور باخبر شود! رئیس جمهور و دولت درد مردم را می داند!»
 
این اظهارات رئیس جمهور واکنش های مختلفی را در فضای مجازی به دنبال داشت و موجب پیش آمدن سوالات فراوانی در خصوص معیارهای حسن روحانی برای انجام نظرخواهی شده است!
 
کابران در شبکه های اجتماعی پرسیده اند که رئیس جمهور در طول مسیر خود در کدام نقطه از شهر تردد می کنند و چهره های کدام قشر از مردم را معیاری برای نظرخواهی های خود قرار می دهند! آیا رئیس جمهور با ماشین گرانقیمت خود به مناطق جنوبی و محروم تهران هم سفر کرده است تا چهره های مردمی که در حال تجربه تورم بالای 50 درصد هستند را مشاهده کند؟!
 
اگر چه این روزها قشرهای مختلف مردم فارغ از موقعیت مالی و طبقه اجتماعی با مشکلات شدید اقتصادی درگیر هستند اما بی تردید دیدن چهره های مردم حاضر در مسیر تردد حسن روحانی یعنی ولنجک(منزل حسن روحانی) تا پاستور(نهاد ریاست جمهور) نمی تواند معیار دقیقی برای باآگاهی از وضعیت معیشتی و نظرخواهی از میزان رضایت مردم باشد!
 
اما نکته بعدی این است که حسن روحانی در ماه های اخیر و پس از شکست برجام بارها موضوع برگزاری رفراندوم را برای رجوع به نظر مردم مطرح کرده است.  به نظر می رسد انجام رفراندوم برای آگاهی از میزان رضایت از دولت دوازدهم معیار دقیق تری از اقبال مردم به حسن روحانی را در اختیار رئیس جمهور و دولتمردان قرار دهد.
 
با این وجود بهتر است که رئیس جمهور برای مشاهده چهره واقعی مردم نسبت به خود بدون شیشه های دودی و گارد حافظتی به مناطق محروم تهران سفر کند تا بیش از پیش با واقعیت های جامعه آشنا شود.
کلمات کليدی: رئیس جمهور/مردم/روحانی/اطلاعات روز#