يکشنبه ۲ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۲۲

جهش سریع قیمت نفت در پی سرنگونی پهپاد آمریکا/ پیام روشن ایران به ترامپ

Share/Save/Bookmark
پیش از این نیز کاهش ذخایر نفت آمریکا، موجب افزایش قیمت نفت در بازارهای جهانی شده بود و ساقط شدن پهپاد آمریکایی روند صعودی قیمت نفت را تشدید کرد.
کد مطلب: 58507
 
 به گزارش اطلاعات روز#سرنگونی پهپاد آمریکایی توسط ایران، به خبر اول رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی جهان درباره کشورمان تبدیل شده است.
 
آسوشیتدپرس، رویترز، سی‌ان‌ان، فاکس نیوز، الجزیره، فرانس 24، بلومبرگ، واشنگتن پست، راشاتودی و تایمز اسرائیل از جمله رسانه‌هایی هستند که به این موضوع پرداخته‌اند.
 
"جاسوسی بودن پهپاد آمریکایی ساقط شده"، "تایید سرنگونی پهپاد از سوی آمریکا" و "جهش سه درصدی قیمت نفت پس از اسقاط پهپاد آمریکایی" از جمله موضوعاتی است که در تیتر رسانه‌های جهان به آن توجه شده است.
 
خبرگزاری انگلیسی رویترز از تاثیر سریع سرنگونی پهپاد جاسوسی آمریکایی بر بازارهای نفت  جهانی خبر می دهد.
 
رویترز در این باره نوشت: «اسقاط پهپاد آمریکایی توسط ایرانی‎ها، به سرعت قیمت نفت را با جهش بیش از سه درصدی مواجه ساخته و به 63 دلار در هر بشکه رساند.»
 
به نوشته رویترز، پیش از این نیز کاهش ذخایر نفت آمریکا، موجب افزایش قیمت نفت در بازارهای جهانی شده بود و ساقط شدن پهپاد آمریکایی روند صعودی قیمت نفت را تشدید کرد.
 
این روند می تواند به ایجاد رکود در بازارهای جهانی انجامیده و پیامدهای سنگینی برای کشورهای صنعتی به ویژه آمریکا داشته باشد.
 
در همین حال، ایندیپندنت، دیگر رسانه انگلیسی، اسقاط پهپاد جاسوسی آمریکا را "ارسال پیام روشن ایران برای ترامپ" توصیف کرده است.
 
این روزنامه کثیر الانتشار می نویسد: «ایران در خلال تشدید تنش‌ها با واشنگتن، پهپاد آمریکایی را ساقط کرد تا پیام روشنی از آمادگی نظامی خود را برای ترامپ ارسال کرده باشد.»
 
 
 

 
 

 
 
کلمات کليدی: نفت/عربستان/امریکا/پهبپاد/اطلاعات روز#