سه شنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۵۲

هزینه 168 میلیارد تومانی «بانک انصار» بابت تبلیغات جذب سپرده در عرض 2 سال +سند

Share/Save/Bookmark
در بخش هزینه های اداری، مواردی چون 7 میلیارد تومان هزینه ناهار، 4 میلیارد تومان هزینه مراسم، جشن و آبدارخانه، 700 میلین تومان هزینه ورزشی و 527 میلیون تومان هزینه اردو و سفرهای زیارتی درج شده است.
کد مطلب: 58533
 
به گزارش اطلاعات روز#موضوع حساب‌ هاي قرض ‌الحسنه، قرعه ‌كشي اين حساب‌ها و تبليغات رنگارنگ بانكي براي جوايز آن، يكي از مسائل همواره مطرح در زمينه نظام بانكي كشور بوده و حساب ‌های قرض ‌الحسنه برای بانک ‌ها به اندازه ‌ای جذاب است که برخي از آنها در سال ‌هاي جاري، میزان قرعه ‌كشي سالانه خود را به دو بار افزايش داده ‌اند.

اما به دلایل مختلف، بانکها علاوه بر این نوع حساب ها، از هر نوع فرآیندی که منجر به واریز پول به حسابهای آنها شود استقبال می کنند چراکه با داشتن ذخیره مالی بیشتر، شرایط و توان انجام ماموریت ها و علاقمندی های خود را بهتر پیدا خواهند کرد.
اما در این میان میزان هزینه ها و تبلیغات بانک ها برای جذب سپرده از اشخاص حقیقی و حقوقی، موضوعی است که در جای خود باید به آن پرداخت و اصطلاحا "هزینه- فایده" چنین بودجه های دهها میلیاردی را بررسی کرد. بر این اساس، صبحانه به سراغ اسناد مالی یکی از بانک های کشور رفته که قرار است به زودی ادغام شود.
بانک انصار
اسناد مربوط به صورتهای مالی سال 1397 بانک انصار نشان می دهد این بانک در سال گذشته، مجموعا 114 میلیارد و 759 میلیون تومان بابت تبلیغات جذب سپرده هزینه کرده است که این رقم به نسبت 54 میلیارد تومان سال قبل تر با رشد بیش از 100 درصدی همراه بوده است. با این حساب، بانک مذکور مجموعا بیش از 168 میلیارد تومان در عرض 2 سال بابت این تبلیغات هزینه کرده است.

در عین حال، در بخش هزینه های اداری، مواردی چون 7 میلیارد تومان هزینه ناهار، 4 میلیارد تومان هزینه مراسم، جشن و آبدارخانه، 700 میلین تومان هزینه ورزشی و 527 میلیون تومان هزینه اردو و سفرهای زیارتی درج شده است.
کلمات کليدی: بانک/انصار/میلیارد/سود/اطلاعات روز#