جمعه ۱۵ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۴۲

ناپدید شدن نماینده مجلس خبرگان رهبری ایران و برادرش

Share/Save/Bookmark
سخنگوی قوه‌ قضائیه ایران درباره ناپدید شدن نماینده مجلس خبرگان رهبری این کشور و برادرش اعلام کرد که آنها بازداشت نشده‌اند و ماجرا به زودی مشخص می‌شود.
کد مطلب: 58572
 
به گزارش اطلاعات روز# در پی ناپدید شدن حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید روح‌الله صدرالساداتی، نماینده مردم هرمزگان در مجلس خبرگان رهبری ایران و برادرش و طرح برخی گمانه‌زنی‌ها مبنی بر دستگیری آنها، غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضائیه این کشور اعلام کرد که برادران صدرالساداتی "بازداشت نشده‌اند" و بقیه ماجرا به زودی مشخص می‌شود.
 
به گزارش رسانه های ایران، روز گذشته مجلس خبرگان رهبری ایران طی بیانیه‌ای اعلام کرد که دبیرخانه این نهاد از لحظه انتشار خبر ناپدید شدن این افراد، پیگیر موضوع بوده و همچنان در حال پیگیری است.

بهرام سرمست، استاندار قم نیز دیروز به خبرگزاری "ایرنا" گفت که دستور پیگیری وضعیت آقایان صدرالساداتی را به مدیرکل امنیتی و انتظامی استانداری قم داده‌ است.

از سوی دیگر روابط عمومی دادسرای ویژه روحانیت نیز اعلام کرد که هیچگونه اقدام قضایی در خصوص بازداشت افراد مورد اشاره صورت نگرفته است.

گفته می شود مهدی، روح‌الله و رضا ‎صدرالساداتی ساعت 2 و نیم بامداد چهارشنبه 13 شهریور از قم خارج‌ شده‌اند که از فرودگاه مهرآباد به بندرعباس بروند، اما هیچ اطلاعی از آنان در دست نیست و تلفن همراهشان نیز خاموش است.

سید روح‌الله صدرالساداتی جوانترین عضو در مجلس خبرگان رهبری ایران است که به عنوان کاندید مستقل با اختلافی فاحش نسبت به آیت الله غلامعلی نعیم آبادی که مورد حمایت جامعه مدرسین، جامعه روحانیت مبارز، اصولگرایان و اصلاح طلبان بوده، به این نهاد راه یافت.

حجت‌الاسلام سید مهدی صدرالساداتی برادر وی و داماد آیت‌الله مدرسی، چهره محبوب گروهی از فعالان اینستاگرامی است که افشاگری های مهمی در خصوص فساد اقتصادی در ایران داشته است.

این طلبه جوان حوزه علمیه، پیشتر هم کمپین‌هایی مانند نه_به_انتقال_آب_کارون تشکیل داده بود. اولین حرکت قابل توجه وی انعکاس مراسم عروسی اشرافی پسر سفیر ایران در دانمارک و پوشش تجملاتی عروس سفیر بود که پسر سفیر را به مناظره با وی کشاند.
مرجع : خبرگزاری آناتولی
کلمات کليدی: سید روح‌الله صدرالساداتی/نماینده مردم هرمزگان/مجلس خبرگان/ایران/غلامحسین اسماعیلی/اطلاعات روز#