جمعه ۱۵ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۱۱
جام جهانی چین؛

نخستین برد تیم ملی بسکتبال با درخشش کاپیتان

Share/Save/Bookmark
تیم ملی بسکتبال ایران با پیروزی برابر آنگولا به اولین برد خود در جام‌جهانی چین دست پیدا کرد.
کد مطلب: 58575
 
به گزارش اطلاعات روز# تیم ملی بسکتبال ایران با پیروزی برابر آنگولا به اولین برد خود در جام‌جهانی چین دست پیدا کرد.
 
در ادامه رقابت‌های جام‌جهانی ۲۰۱۹، تیم ملی بسکتبال ایران برای کسب سهمیه المپیک رقابت‌هایش را ادامه می‌دهد و در اولین مسابقه‌ خود در مرحله دوم جام جهانی به مصاف آنگولا رفت و به بردی ارزشمند دست پیدا کرد.

تیم ملی بسکتبال ایران در این مسابقه توانست با نتیجه ۷۱ بر ۶۲ حریف خود را شکست دهد و اولین بردش در جام‌جهانی را دشت کند.

تیم ملی ایران کوارتر اول را با نتیجه ۱۹ بر ۱۷ به برتری رسید اما در کوارتر دوم با نتیجه ۱۲ بر ۹ باخت. با آغاز نیمه دوم تیم ملی روند بهتری داشت و در کوارتر سوم ۲۰ بر ۱۶ به برتری رسید و از حریفش پیش افتاد. در کوارتر چهارم رقابت دو تیم نزدیک بود اما در نهایت ایران توانست این کوارتر را ۲۳ بر  ۱۷ به سود خود تمام کند و در نهایت ۷۱ بر ۶۲ برنده شود.

در این مسابقه صمد نیکخواه‌بهرامی با ۲۱ امتیاز و تاثیرگذاری ۱۹ بهترین بازیکن میدان بود. در کنار او آرون گرامی‌پور با ۱۱ امتیاز، ‌ ۷ ریباند و تاثیرگذاری ۱۸ دیگر بازیکن خوب تیم ملی بود. شوت‌های سه امتیازی صمد نیکخواه‌بهرامی کاپیتان با تجربه تیم ملی در این دیدار کمک شایانی به تیم ملی کرد.

تیم ملی بسکتبال کشورمان با سه باخت در مرحله گروهی از رسیدن به جمع ۱۶ تیم برتر جام بازماند اما صعود نکردن دیگر تیم‌های آسیایی نیز باعث شد تا رقابت نماینده‌های قاره کهن برای کسب سهمیه المپیک ادامه پیدا کند.
تیم ملی ایران فردا استراحت می‌کند و سپس یکشنبه برابر فیلیپین بازی خواهد کرد.
مرجع : ایرنا
کلمات کليدی: چین/جام جهانی/ایران/تیم ملی بسکتبال/آنگولا/2019/اطلاعات روز#