شنبه ۱۶ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۲۸

جزییات سوء استفاده مالی خزانه دار سابق در شرکت وابسته به بانک سپه+سند

فعلا 800 میلیون تومان عودت داده شد
Share/Save/Bookmark
یکی از موضوعات مهمی که همواره دستگاههای نظارتی موجود در شرکتها و نهادهای مالی و بانکی را با چالش و مشکل مواجه می کند، رفتارهای مجرمانه و خیانت نیروی انسانی بویژه در زیرمجموعه ها است که این موضوع با اسامی چون اختلاس و سوء استفاده مالی در میان افکار عمومی و رسانه ها شناخته می شود.
کد مطلب: 58579
 
به گزارش اطلاعات روز#الیته خوشبختانه با پیشرفت تکنولوژی ها در این حوزه و شفاف سازی این امور، از تحقق بسیاری از این تخلفات جلوگیری شده اما همچنان راههایی وجود خواهد داشت که انسان های غیرمتعهد، وسوسه شده و اقدام به سوء استفاده از جایگاه و اعتبارات زیردست خود کنند.
 
جزییات سوء استفاده مالی خزانه دار سابق در شرکت وابسته به بانک سپه/ فعلا 800 میلیون تومان عودت داده شد +سند

بر این اساس، بررسی اسناد و گزارشات مالی شرکت سرمایه گذاری ساختمانی سپه به عنوان یکی از واحدهای تجاری فرعی در گروه سرمایه گذاری امید که واحد تجاری نهایی بانک سپه نیز محسوب می شود، نشان می دهد یکی از مسوولان سابق این شرکت اقدام به یک سوء استفاده مالی کرده که هنوز این پرونده بسته نشده است.

شرکت مذکور در حوزه سرمایه گذاری، ساخت و خرید و فروش انواع ساختمانها و شرکتهای صنعتی و تجاری فعالیت می کند و در سال 1366 تاسیس شده است. یکی از نکات جالب در خصوص امور مالی این شرکت آن است که دارای 21 فقره حساب جاری و 19 فقره حساب پشتیبان در بانک هایی چون سپه، دی، انصار، اقتصاد نوین، ملی، آینده، تجارت، مسکن، شهر، پارسیان و سینا در شهرهای تهران و مشهد است.

طبق گزارش بازرس این شرکت، مشخص می شود که فردی به نام "الف.م" که در سمت خزانه دار شرکت سرمایه گذاری ساختمانی سپه مشغول فعالیت بوده، در سنتوات گذشته با خیانت در امانت، اقدام به جعل و برداشت غیرقانونی از حساب شرکت کرده که موضوع از طریق محاکم قضایی در حال پیگیری است و متهم مذکور، فعلا مبلغ 8 میلیارد ریال از کل وجوه برداشت شده را به حساب شرکت واریز کرده است.

در بخش توضیحات تکمیلی نیز اشاره شده که متهم مذکور، تا تاریخ 31 خرداد سال 1398 که جدیدترین صورت مالی این شرکت منتشر شده، حدود 500 میلیون تومان بدهکار است که این رقم در 30 آذرماه سال 97، مبلغ 527 میلیون تومان بوده اما در خصوص علت کاهش حدودا 30 میلیون تومانی این بدهی، توضیحی داده نشده است.
کلمات کليدی: بانک/سپه/جزئیات/تخلف/اطلاعات روز#