چهارشنبه ۲۰ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۱۰
حزب الله لبنان:

همه گامهای یهودی سازی اسرائیل باطل است

Share/Save/Bookmark
حزب‌الله لبنان با صدور بیانیه‌ای به جدیدترین موضع گیری نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی واکنش نشان داد.
کد مطلب: 58585
 
به گزارش اطلاعات روز# به نقل از النشره، حزب الله لبنان با صدور بیانیه ای به جدیدترین موضع گیری نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی واکنش نشان داد.

 
حزب الله لبنان ضمن محکوم کردن نیت شوم نتانیاهو مبنی بر ملحق کردن دره رود اردن و مناطق وسیعی از کرانه باختری به رژیم صهیونیستی آنرا تجاوز آشکار به ملت فلسطین که حق مقاومت در برابر هر تجاوزی به فلسطین را دارند، دانست.

در بیانیه حزب الله لبنان آمده است: این موضع گیری نتانیاهو پس از سلسله مواضع جانبدارانه رژیم های خلیج فارس از رژیم صهیونیستی که به تل آویو حق تجاوز علیه ملت های عربی در لبنان و فلسطین را داده است، رخ می دهد.

حزب الله لبنان بیان کرد: گامهای عادی سازی روابط و تلاشهای کشورهای حوزه خلیج  فارس برای ائتلاف با دشمن، فرصتی برای نتایاهو برای گرفتن اراضی بیشتر عربی پس از اینکه قبلا از الحاق قدس شریف سخن، بخشهای وسیعی از کرانه باختری، سپس جولان سخن گفته و امروز هم از الحاق دره رود اردن سخن می گوید و در میان مشارکت آمریکایی، اسرائیل و کشورهای حوزه خلیج فارس، ایجاد کرده است.

در این بیانیه آمده است: همه گامهای یهودی سازی اسرائیل باطل است و ملت فلسطین به شکل یکپارچه آنرا باطل خواهند کرد همانگونه که معامله قرن را به شکست کشاندند. فلسطین متعلق به ملت فلسطین است و این حق با همه تحرکات دشمن تغییر نخواهد کرد.

شایان ذکر است که نتانیاهو دیروز سه‌شنبه اعلام کرد که در صورت پیروزی در انتخابات پیش رو و تشکیل کابینه جدید، شهرک‌های صهیونیست‌نشین کرانه باختری و بخش‌های مهمی از این منطقه را به اراضی اشغالی الحاق می‌کند.
او مدعی شده بود که در صورت پیروزی در انتخابات، بلافاصله «دره اردن» و شمال «بحر المیت» را تحت حاکمیت فلسطین اشغالی اعلام می‌کند.
مرجع : مهر نیوز
کلمات کليدی: حزب الله لبنان/نتانیاهو/اسرائیل/یهودی/اطلاعات روز#