چهارشنبه ۲۰ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۲۳
ربیعی: دولت ایران موافق حضور زنان در ورزشگاه‌هاست

سخنگوی دولت ایران تاکید کرد که دولت این کشور موافق حضور زنان در ورزشگاه‌هاست.

Share/Save/Bookmark
علی ربیعی، سخنگوی دولت ایران امروز چهارشنبه پس از جلسه هیئت دولت این کشور در گفتگو با خبرنگاران درباره مباحث مربوط به ممنوعیت حضور زنان ایرانی در ورزشگاه ها اظهار داشت: "دولت موافق حضور زنان در ورزشگاه‌هاست و طبق گزارش وزیر ورزش، زیرساخت های لازم مثل معبر، مکان، سرویس‌های جداگانه در همه ورزشگاه‌ها که مسابقات ملی و لیگ برگزار می شود، آماده است و ورزشگاهی نیست که این زیرساخت‌ها را نداشته باشد".
کد مطلب: 58587
 
به گزارش اطلاعات روز# ربیعی با بیان اینکه زنان فعلا می‌توانند در بازی های ملی حضور داشته باشند، افزود: ‍"با رعایت ملاحظات شرایط دارد به سمتی پیش می رود که زنان در مسابقات لیگ حضور یابند. تاکید شد که تصمیم‌گیری ها باید سرعت داشته باشد. توصیه می کنیم که مردان هم باید ملاحظات اخلاقی را رعایت کنند تا برخی نگرانی‌ها رفع شود. ما برای همه این نگرانی‌ها احترام قائل هستیم".
 
در همین راستا، لعیا جنیدی، معاون حقوقی رئیس‌جمهور ایران نیز با تاکید بر قانونی بودن حضور زنان در ورزشگاه‌ها، گفته است: ‍"صحبت من کاملا مشخص و یک جمله است؛ ورود خانم‌ها به استادیوم هیچ منع قانونی ندارد. بنابراین سلب حق معنایی ندارد و دولت هم همین موضع را دارد و معتقد است که باید از این مساله حمایت کنیم. دولت تاکنون چند مرتبه شرایط را فراهم کرده است و بعد از این بیشتر شرایط را فراهم می‌کند".

جنیدی درباره مخالف مراجع دینی با حضور بانوان در ورزشگاه نیز اظهار کرد: دولت حتما سعی می‌کند با تعامل این مساله را حل کند و این تصمیم جدی دولت است.

از سوی دیگر محمود واعظی، رئیس دفتر رئیس جمهوری ایران با بیان اینکه فضای فعلی ورزشگاه ها مناسب حضور زنان نیست، در مورد این موضوع گفت: "این چیز جدیدی نیست ما چند ماه قبل در دولت بحث کردیم و تصمیم گرفتیم. ما در یک دوراهی مانده‌ایم از یک طرف معتقدیم اگر فضای ورزشگاه ها مناسب حضور خانم‌های محترم باشد از نظر ما منعی ندارد ولی با فضای فعلی با این میزان فحش و درگیری این مصلحت نیست".
مرجع : خبرگزاری اناتولی
کلمات کليدی: ربیعی/ورزش/زنان/استادیوم/حضور زنان/اطلاعات روز#