شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۱۱

سلبریتی حامی محیط زیست بازداشت شد

Share/Save/Bookmark
جین فوندا، هنرپیشه برنده جایزه اسکار که در تظاهرات تغییرات اقلیمی در واشنگتن شرکت کرده بود، بازداشت شد.
کد مطلب: 58734
 
به گزارش اطلاعات روز#ویدیوی صحنه بازداشت شدن این هنرپیشه ۸۱ ساله توسط پلیس در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است. او در برابر کنگره آمریکا با یک گروه حامی انرژی پاک حضور یافته بود.
 
جین فوندا گفته است که در تظاهرات بیشتری حضور خواهد یافت و این حرکت او "الهام گرفته از جنبش بی‌نظیری است که جوانان‌مان به وجود آورده‌اند."
 
این برای اولین بار نیست که خانم فوندا در تظاهرات شرکت می‌کند یا بازداشت می‌شود و او سابقه طولانی مدتی در این زمینه دارد.
 
او یکی از شانزده نفری است که توسط پلیس بازداشت شده است. افراد بازداشت شده به ایجاد ازدحام، ایجاد مانع یا آزار رساندن به دیگران متهم شدند.
 
جین فوندا تاکنون نامزد هفت جایزه اسکار شده است و دو جایزه اسکار را برای فیلم های کلوت در سال ۱۹۷۱ و بازگشت به خانه محصول ۱۹۷۸ برده است.
 
در همین حال، پلیس هلند ۱۳۰ تن از کنشگران محیط زیست عضو کارزار موسوم به «شورش انقراض» (یا «شورش علیه انقراض») را بازداشت کرد.
 
راهپیمایان روز شنبه ۲۰ مهر با تجمع در مرکز شهر آمستردام از سیاستمداران خواستند تا مانع تخریب گسترده محیط زیست شوند.
 
این راهپیمایی در پاسخ به فراخوان جهانی برای نافرمانی مدنی صورت گرفت. مسئولان کارزار «شورش انقراض» از طرفداران محیط زیست در سراسر جهان خواسته بودند تا از ابتدای هفته پیش به مدت دو هفته به نشانه اعتراض دست به راهپیمایی و نافرمانی مدنی بزنند.
 
پیش از این، ده ها نفر در لندن، سیدنی و دیگر شهرهای بزرگ در کشورهای مختلف، به دلیل همراهی با کارزار موسوم به «شورش انقراض» بازداشت شدند.
 
مرجع : جام نیوز
کلمات کليدی: پلیس/محیط زیست/بازداشت/هنرپیشه/اطلاعات روز#