دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۲۴

لاریجانی: جمهوری اسلامی ایران از امنیت و ثبات سوریه حمایت خواهد کرد

Share/Save/Bookmark
رئیس مجلس شورای اسلامی با تأکید بر حفظ تمامیت ارضی سوریه، گفت: جمهوری اسلامی ایران از امنیت و ثبات سوریه حمایت خواهد کرد.
کد مطلب: 58769
 
به گزارش اطلاعات روز# علی لاریجانی در دیدار "عدنان محمود سفیر سوریه در تهران ضمن تاکید بر حفظ تمامیت ارضی سوریه، گفت: حظ تمامیت سوریه همیشه مورد نظر جمهوری اسلامی ایران بوده و از این دیدگاه با سایر کشورها رایزنی لازم را می‌کند.

وی با بیان اینکه خدشه به تمامیت ارضی سوریه، مشکلات مردم این کشور را افزایش می‌دهد، افزود: جمهوری اسلامی ایران از امنیت و ثبات سوریه حمایت خواهد کرد.

همچنین، "عدنان محمود" سفیر سوریه در تهران نیز در این دیدار با اشاره به تجاوز ترکیه به خاک سوریه، اظهار داشت: علی‌رغم توافق ترکیه با آمریکا مبنی بر توقف جنگ، تجاوز ترکیه به سوریه همچنان ادامه دارد و ارتش ترکیه نیروهایی را به مرز و داخل خاک سوریه اعزام کرده است؛ حتی روز گذشته اردوغان تأکید کرد که منطقه امنی که ترکیه به دنبال ایجاد آن در سوریه است، 444 کیلومتر طول و 32 کیلومتر عمق خواهد داشت.
 
سفیر سوریه در تهران ضمن تشکر از تلاش‌های جمهوری اسلامی ایران، ادامه داد: با شکست طرح آمریکا در سوریه، باید از ایجاد منطقه امن مورد نظر ترکیه جلوگیری شود.
مرجع : تسنیم
کلمات کليدی: علی لاریجانی/سفیر سوریه/عدنان محمود/رئیس مجلس/اطلاعات روز#